• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Немає результатів
Переглянути всі результати
П’ятниця, Травень 27, 2022
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
Брутальний футбол
Головна Статті

Ідеальний формат чемпіонату України

Ярік П'ятницький автор: Ярік П'ятницький
21.11.2018 16:46
в Статті
0 0
0
Ідеальний формат чемпіонату України
1.2k
Переглядів
ПоширитиТвітнути

 

Ми знову повернулись до цієї теми. Як же нам проводити нашу рідну УПЛ. Головний тренер київського Арсеналу В’ячеслав Грозний захотів розширення чемпіонату, і понеслась. Хто тільки не висловлювався на цю тему. І тренери клубів, і їхнє керівництво, і представники телетрансляторів, і, навіть, президент з віце-президентом УПЛ. Звісно, кожен має свою думку та своє бачення. Комусь здається, що 12 клубів зараз – оптимальний варіант, а комусь і 16 замало. Хтось побоюється, що багато клубів Першої ліги не мають відповідних умов для участі у прем’єрці (стадіон, газон, фінансування та багато чого іншого), а хтось думає, як же провернути усю цю зміну формату.

До речі, досить легко. Так, чемпіонат України зараз в самому розпалі. І, в принципі, про ніяке розширення чи скорочення не може бути і мови. Грають 12 команд: 1 вилітає, 2 грають перехідні матчі. Тобто, в наступному сезоні теж має бути 12 клубів. Але, камон, це ж чемпіонат України. Тут можна робити все, що захочеш. Ми як одна команда Ліги Сміху, в якій “может произойти все, что угодно”. Якщо я правильно зрозумів віце-президента УПЛ пана Маркіяна Ключковського, то до 31 березня спокійно можна реорганізувати наш турнір як заманеться. Так, спочатку почнемо грати, а потім будемо уже думати над правилами цієї гри. Тобто цілком можливий такий варіант, що десь у грудні збираються на конгрес УПЛ, ФФУ, ПФЛ – всі, хто захоче, одним словом. Та й вирішують – потрібні зміни: “нехай тепер за пряму путівку в ЛЧ чемпіон країни грає матч зі Львовом (а що, вони даремно оце з 2 ліги скакнули, чи що); остання команда тепер не вилітає, а грає перехідний матч з… Ну, нехай 13 командою Першої ліги (13 – моє улюблене число просто), а пряму путівку в ЛЄ отримає не володар кубка чи бронзовий призер, а та команда, у якої буде найкраща середня відвідуваність. Треба ж якось повертати людей на трибуни – ось і мотивація. Хочете Арсенал, Мілан, Севілью? Спочатку – Олімпік, Десна та Чорноморець.

2

Звісно, цей формат з двома шістками треба змінювати, це 100 відсотків. Чому? З ряду причин. По-перше, 2 шістка не викликає взагалі ніякого глядацького інтересу. От прям взагалі! От прям ніякого! Хоч там половина команд буде вилітати, а половина – грати перехідні матчі. І нічого ти з цим не зробиш. По-друге, в цій самій другій шістці, завжди є команди, яким уже нічого не потрібно, і вони просто дограють чемпіонат. Вони і не вилетять, і в зону перехідних матчів не потраплять, і за Лігу Європи не зачепляться. Все, що в них є – багато товариських матчів до червня місяця. Ну і, по-третє, просто неймовірно дратує те, що Динамо з Шахтарем грають по 6 разів за сезон. Суперкубок, потім Київ, потім Харків, знову Київ, знову Харків, ще ж звісно фінал кубка (чвертьфінал в цьому році). Дербі потроху втрачає свою значимість. “Так сладок мед, что, наконец, он горек. Избыток вкуса убивает вкус”.

3

Давайте допоможемо Томасу Грімму і ко знайти ідеальний формат.

1) Швейцарський варіант

Ніякого розширення. Клуби і так зникають, як вболівальники на трибунах ближче до зими. Беремо за приклад Швейцарську Суперлігу та скорочуємо до 10 команд. Трошки оптимізуємо та отримуємо такий чемпіонат: граємо в 4 кола, перші 2 місця – зона ЛЧ; 3, 4 та 5 місця – зона ЛЄ; 7 і 8 місця – перехідні матчі з Першою Лігою; 9 і 10 – до побачення на виліт. Оце буде боротьба, лише уявіть собі. Від ЛЄ до Першої Ліги – кілька сходинок в турнірці. Дійсно, тоді буде “все по-настоящему”.

2) Чеський варіант

Розширюємо таки нашу лігу. Ура, товариство, ми повернули 16 клубів! Але ж грати просто в 2 кола якось нуднувато. Можна ж придумати щось цікавіше. Он, як чехи роблять. Після того, як 2 кола відіграли, команди поділяться на три групи: групу для визначення чемпіона (1-6 місця), групу за право брати участь в Лізі Європи (7-10 місця) і групу за право залишитися в лізі (11-16 місця). Команди з кожної групи зіграють міні-турніри. В підсумку в Чеській лізі 1 та 2 місця виходять в ЛЧ, 3 –  в ЛЄ. Ще одна путівка в Лігу Європи розігрується так: команди, які посіли місця з 7 по 10 грають між собою за системою плей-оф. Переможець цього міні-турніру в двоматчевому фіналі зустрічається з командою, що зайняла в чемпіонській групі 4-те місце. Переможець фіналу отримує право брати участь в кваліфікаційному раунді Ліги Європи. Звичайно, треба ще дошліфувати, хто що отримає по закінченню сезону. Але такий варіант має право на життя.

3) Бельгійський варіант

Мабуть, найзаплутаніший чемпіонат в світі. Тут також грають 16 команд. “Після стандартного двоколового турніру команди розбиваються на дві групи. Клуби, що зайняли місця з 1 по 6, визначають чемпіона, з 7 по 15 місця – отримують право поборотися за путівку в Лігу Європи. 16-а команда вилітає одразу. У чемпіонській групі очки, які команди набрали на першому етапі, діляться на два. Команди, що розташувалися на 7-15 місцях, а також три кращих представника Першого дивізіону Б (!), розбиваються на дві групи по 6 команд і починають свій двохколовий міні-турнір з 0 очок. Переможці груп (команди з 7 по 15 місця) грають в матчах плей-оф, переможець якого в свою чергу виходить на команду, яка зайняла 4-те місце в чемпіонській групі. Вони розігрують так званий «тест-матч», переможець якого отримує місце в Лізі Європи. Також в Лігу Європи потрапляє 3-тє місце чемпіонської групи. Перші дві команди відправляються в Лігу чемпіонів”.

Фух. А казали, що Ліга Націй – складний для розуміння турнір. Ну, як то кажуть, а “чо б і нє”? Цікаво буде? Буде. Мотивація у всіх є? Є. Звісно, що хтось із наших клубів кінець-кінцем заплутається та не буде розуміти, за що він бореться – за Лігу Чемпіонів чи перехідні матчі з Першою Лігою. Та спробувати можна. Як казав один персонаж: “Ну, я попробовал, не попробовал бы – жалел”. А не вийде – то повернемо все як було. Це ж наш чемпіонат, що хочемо – те й робимо.

4) Аргентинський варіант

Ай, гулять – так гулять. Хто не знає – в Суперлізі Аргентини грають 26 клубів. А ми теж так можемо. Беремо та й об’єднуємо Прем’єр лігу та Першу Лігу. Ну і назвемо це все нехай – Суперліга України. А, як звучить! Але ж треба ще трошки додумати, щоб у всіх була якась мотивація. Нехай по традиції перші 2 місця – ЛЧ; 3, 4 та 5 – ЛЄ. Три команди вилітають, ще три грають перехідні матчі. Декілька команд борються за Кубок Української Ліги, хтось за Кубок Інтертото, ще хтось – за Кубок Ярмарок. Щоб усі брали участь в цьому “празднике жизни”. Оце буде “камон, плей!

5) Суб’єктивний варіант автора

А якщо серйозно, то, на мою думку, переходити на формат чемпіонату з 16 командами, звісно, потрібно. Але поступово. З 12 до 14, з 14 до 16. Коли це таки станеться, встановлюємо такий регламент – граємо в 2 кола. 1 і 2 місця (ну, Шахтар і Динамо тобто, чи Динамо і Шахтар) – Ліга Чемпіонів; 3, 4, 5 – Ліга Європи. 16 і 15 місця вилітають напряму, 14 – грає перехідний матч з 3-ою командою Першої Ліги. Справедливо? Більш ніж.

Ну і щоб з клубів Першої Ліги хтось міг підвищитись у класі – необхідно пом’якшити до них вимоги. Хоча б відмінити до біса ці чемпіонати U21, U19, U17, U10, чи які там ще є, та зробити один молодіжний чемпіонат.

Уже в грудні пройде конгрес, на якому знову обговорюватиметься питання формату УПЛ. Маємо надію, що він відбуватиметься під девізом “Перемен требуют наши сердца”.

Ярік П’ятницький, спеціально для Брутального Футболу

ПоширитиТвітнути
Ярік П'ятницький

Ярік П'ятницький

Схожі Пости

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло
Статті

Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло

Лютий 7, 2022
Наступне
Це фіаско, леви. «Карпати» знову програли вдома

Це фіаско, леви. «Карпати» знову програли вдома

No Content Available

Останні коментарі

powered by CACKLE
Брутальний футбол

Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

Ми в мережах

Теґи

"Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

© 2012 – Брутальний футбол

  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Фентезі-ліга

© 2020 Брутальний футбол

Ввійдіть в свій аккаунт

Забули пароль?

Заповніть поля для реєстрації

Всі поля обов'язкові Ввійти

Відновити пароль

Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

Ввійти