Японський футбол з солодким присмаком Балкан

5 Січ, 2018| автор:

Після заяви головного тренера збірної України про те, що перші контрольні матчі головна команда країни проведе проти Японії та Саудівської Аравії, можна з впевненістю сказати, що підготовка до штурму Євро-2020 почалась. “БФ” вирішив бути першим, хто познайомить широкий загал з національними командами азійського континенту. І почнемо ми із збірної Японії.

Зазначимо, що в ході підготовки до матеріалу, до уваги ми брали тільки зустрічі третього раунду азійського відбору на ЧС–2018 в групі В, де виступала збірна Японії.

2906062_full-lnd

Футбол в Японії – доволі популярне заняття. Країна має три професійні футбольні дивізіони і достобіса любительських команд. Все це щастя контролюється Японською футбольною асоціацією. Але, слід зазначити, що професійний футбол в країні сакур доволі молода справа, адже до середини 20 століття там не існувало нічого окрім аматорів. Тому в 60-х роках керівництво країни серйозну увагу почало приділяти футболу. Зараз же держава має програму розвитку футболу на декілька десятків років вперед і країна сміливо може в майбутньому посперечатись за лідерство не тільки на азійському континенті.

Що стосується безспосередньо національної збірної Японії, то вона є найуспішнішою серед команд свого футбольного регіону. Збірна неодноразово ставала тріумфатором Кубку Азії, регулярно кваліфікується на чемпіонати світу та навіть була фіналістом Кубку конфедерацій у 2001-му році. Тим не менш, футбольний рівень японців станом на січень 2018-го року оцінюється лиш 52 сходинкою в рейтингу ФІФА. Така позиція обумовлюється тим, що в Азії серед збірних ОАЕ, Іраку і Таїланду для японців немає серйозної конкуренції.

Тренує “самураїв” європеєць, бо ЯФА кілька років тому вирішила суттєво змінити стиль гри збірної і в 2015-му році до керма був запрошений боснієць Вахід Халілходжич, який обіцяв привести Японію до мундіалю в Росії. Ну що ж, “пацан сказав – пацан зробив”: японці з першого місця полетять влітку на ЧС підкорювати російські берізки.

2876896_big-lnd

У питанні комплектації збірної Халілходжич робить ставку на легіонерів, бо, кажучи відверто, професійний футбол в Японії – це щось середнє між аматорами та професіоналами, де від професійного залишилась тільки корупція.

Остання заявка команди станом на вересень 2017-го року мала в своєму складі 27 виконавців, з яких лише 10 представляли внутрішній чемпіонат. Найбільше японських легіонерів осіло в Німеччині – 7. Решта ж представляє чемпіонати Англії, Іспанії, Італії, Франції, Нідерландів, Мексики та Бельгії.

2842481_big-lnd

Яку гру може запропонувати збірна Японії? Відбір на Чемпіонат світу, де окрім команди Халілходжича у фінальну стадію до групи В потрапили Саудівська Аравія, Таїланд, Ірак, Австралія та ОАЕ показав, що головний тренер “самураїв” where to order genuine drug alli. вдало вибудовує гру команди, користуючись природними даними своїх підопічних. Швидкісні японці без проблем розганяють контратаки в бік супротивника, а їхній габарити і технічна складова дозволяє шукати шпарини в оборонних редутах. В компоненті верхової боротьби японці грають не дуже вдало, враховуючи середній зріст гравців команди, тому стратегія головного тренера спрямована на гру в короткий пас. Також серйозною зброєю самураїв є стандартні положення, а саме штрафні. В останніх 5 іграх відбору 3 м’ячі були забиті із штрафного. Тому це слід записати команді в плюс. Японська група атаки працює доволі плідно: у фінальній частині відбору команда Халілходжича забила 17 голів при пропущених 7.

Так збірна Японії оформила путівку на ЧС в Росію:

Українська збірна зустрічалась з японцями лише два рази в свої історії: в березні 2002-го і в травні 2005-го. Обидва поєдинки носили статус товариських і завершились тріумфом українців з мінімальним рахунком 1:0. Але можна говорити про те, що футбольна історія України і Японії почне писатись наново, адже команди пережили зміни поколінь. Для “самураїв” цей контрольний поєдинок дасть можливість розім’ятись перед чемпіонатом світу, а підопічним Андрія Шевченка такий спаринг може бути корисним для випробування нових тактичних схем та перегляду нових облич (тільки, звісно, якщо Андрій Миколайович наважиться на це). В будь–якому випадку такий “товарняк” потрібен збірній для того, щоб окреслити плани українців на майбутні європейську і світову першість.