Камо грядеши, Кріштіану?

6 Лип, 2017| автор:

8 років тому, 6 липня 2009-го, Кріштіану Роналду став гравцем мадридського “Реалу”, перейшовши з “МЮ” за рекордні на той час 93,4 млн євро. Знаковість цього переходу і значимість фігури португальця у Мадриді усвідомлюють, однак кожного літа це не заважає ЗМІ форсувати тему трансферу Роналду. У червні-липні 2017 епопея із ймовірним переходом Кріша знову перебувала  на провідних ролях у спортивних ЗМІ. Що слугувало підставою для цього і наскільки серйозною причиною це є для можливого відходу Роналду із “Реалу” – далі в нашому матеріалі.

Сучасний футбол і гроші – невід’ємні складові один одного. На жаль чи на щастя, – кожен вирішує самотужки. Проте, як би там не було, але все частіше зірки гри мільйонів вляпуються у фінансові скандали. Так, відносно нещодавно під приціл іспанської прокуратури потрапив Лео Мессі, який отримав умовний термін ув’язнення у вигляді 21 місяця. Нагадаємо, що аргентинець приховав від податкових служб коштів на суму 4,1 мільйона євровалюти в 2007, 2008 і 2009 роках.

Тепер ж руках феміди здатна дістатись й до Кріштіану. Щоправда, цифри тут куди більші, а саме 14,7 мільйона євро. Тож, якщо прокуратура доведе свою правоту, то на лідера “Реала” очікує куди суворіше покарання, ніж на володаря п’ятьох Золотих м’ячів. Португальцю загрожує ув’язнення від 15 місяців до 5 років.

Причина

Роналду у 2010 році створив компанію, за допомогою якої приховував свої доходи від продажу іміджевих прав, починаючи із 2011 і закінчуючи 2014 роком.

Кріштіану заборгував перед іспанською податковою у 2011 році 1,39 мільйона євро (далі йдеться теж про євровалюту), у 2012 – 1,66 мільйона, у 2013 – 3,20 мільйона, а у 2014 – 8,5 мільйона.

Безымянный

Як бачимо, сума назбиралась, м’яко кажучи, немаленька. Проте сам футболіст будь-які звинувачення прокуратури відхиляє, запевняючи, що він чистий перед законом.

“Я тільки повечеряв з друзями та сказав, що мені боляче. Зі мною поводяться погано, немов із злочинцем. Хоча я завжди виконував свої податкові обов’язки: як у Англії, так і в Іспанії”.

Як виплачуються гроші?

В іспанській першості прийнято виплачувати гравцям кошти не тільки у вигляді заробітньої плати. В Ла Лізі існує ще така річ, як іміджеве право. Тобто, коли гравець підписує контракт, то в ньому окремо прописано такі пункти: зарплата, реклама і право на імідж.
Безпосередньо останній пункт, а саме право на використання твого імені, часто сплачуються не безпосередьно гравцеві, а компаніям. Серед, яких само собою можуть бути й такі, що знаходяться в офшорах. До прикладу, у тій ж Німеччині чи Англії, на відміну від Іспанії, такого немає. Причина їхніх створень банально проста – надзвичайно високі податки. А саме на Піренейському півосторові вони здатні досягати захмарних 50%.

Хто винен?

Питання без відповіді. Принаймні поки, адже судовий процес стартує 31 липня. Звичайно, що зараз юристи Кріштіану працюють в поті чола, аби захистити свого клієнта від звинувачень прокуратури. Щоправда, зробити це буде зовсім нелегко, адже іспанська влада володіє грунтовною базою доказів, як і коли було порушено закон зі сторони Роналду.

Та й на людський фактор помилки у бухгалтерських звітах зіслатись захисту футболіста не вийде – це виглядатиме надзвичайно абсурдно і дико. Тож менше, ніж через місяць й таку спекотному літньому Мадриді повинно стати ще гарячіше.

Рішення піти

Уявити сьогоднішній “Реал” без Кріштіану цілком реально. Тому чутки про відхід, які лише підсилилисьіз податковим скандалом, заграли зовсім новими барвами. Тут одразу пішла мова про viagra no presc.. європейських грандів й Китай.

Безымянный

Звичайно, що переїжджати в останній португальцю ще відверто ранувато. А от повернення в “МЮ”, або перехід в не менш грошовитий ПСЖ виглядають доволі реальними варіантами розвитку кар’єри найкращого бомбардира Ліги чемпіонів останнього сезону.

Так, 76% опитаних респондентів іспанським виданням AS вважають, що Кріштіану повинен поставити остаточну крапку у цій історії. Офіційно оголосивши про своє рішення.

Само собою, що від кроку КріРо залежатиме й цьогорічна літня трансферна кампанія мадридистів, адже у разі відходу сьомого номера замінити таку фігуру потрібно показово і вишукано. Тобто, добряче витратитися, а саме із королівською розмашкою і ніяк не інакше. Так, як це звикли робити у стані “вершкових”, не шкодуючи божевільні суми на трансфери.

Немаловажливою інформацією є й те, що El Confidencialповідомив, що у телефонній розмові португалець розповів Пересу про своє рішення залишитись у “королівському”клубі. Вірити цьому чи ні – покаже лише час.

Професіоналізм на полі

За останній місяць на плечі Кріштіану навалилось безліч скандалів. Однак не віриться в те, що вони здатні негативно вплинути на ігрові показники португальця. Він – професіонал, який здатен залишати увесь негатив поза межами футбольного поля.

Саме це промовисто відрізняє у процесі росту великих гравців від посередніх, коли перші бачать перед собою ціль і невпинно йдуть до неї, не відволікаючись на навколофутбольний шум. Адже останній часто стає саме тим подразником для більшості виконавців, що змушує їх регресувати і руйнувати свою кар’єру.

Вірю, що з Кріштіану у найближчі роки такого не станеться, адже він попри свій не юний вік продовжує працювати на собою, перебуваючи у фантастичній формі.

Щоправда, з іншої сторони негативно на кар’єру гравця здатне вплинути жорстке рішення судового засідання по цій справі. Тому очікувано, що цей літній блокбастер прикує до себе увагу низки як прихильників, так і ненависників Роналду, що очікуватимуть на нього,  глибоко затамувавши подих.