Україна в боротьбі за 10 позицію у таблиці коефіцієнтів УЄФА нагадує відчайдушного алкаша, який на районі махається з безхатьками за чекушку водяри. Причому “безхатьки” – дуже елітні “люди”: Австрія, Шотландія, Туреччина. В нашого п’янички ніби непогані шанси і міцний характер, але є одна риса, яка тягне його вниз. Це – “Зоря” Луганськ. І наче всім було зрозуміло це до старту сезону: команда замість підсилення втратила ключових гравців і не зуміла ні знайти достойних замін, ні, власне, створити глибину складу, щоб проводити адекватні ротації. Що з цього вийшло – поговоримо далі.
Наша пісня гарна й нова…
Знаєте, навіть найгірший студент після того, як не складе іспит, зробить аналіз над помилками та на перездачі їх не допустить. Чому цього не зробили луганчани? Після “шедевральних” обрізок Хомченовського та Іванісені в матчі проти “Лестера”, я гадав, що більше ми такого не побачимо. Іншої думки були гравці команди Скрипника. Хомченовський вкотре довів, що позиція лівого захисника для нього те саме, що для “Карпат” УПЛ. А Цвек з Вернидубом напевно мали справи важливіші у власному штрафному майданчику, ніж закрити Паулінью та не дати йому забити гол. Може, вони вибирали, яке пиво випити після матчу, чи сперечались хто кращий гейтер-аналітик “БФ”: Міша Юхименко чи Паша Кушнєрук. Одним словом, вони робили все, окрім своєї основної роботи – не дати супернику забити.
Їдем далі. Луньов приєднується до постійних гостей одеського ринку “Привоз” та допомагає португальцям забити вдруге. Іванісеня та Хомченовський мають бути задоволені та гордитись своїм учнем. Загалом же, що варто відзначити, так це велику кількість неточних передач у виконанні української команди: 34 дальні вертикальні паси (із 51) були вдалими (67%). Із кросами взагалі біда: лише 6 із 27 точних, це лиш 22%. Вражає більше, ніж “ТСН”.
Ліга Європи стала реальним тестом для колишнього капітана “Десни” Дениса Фаворова. За версією Whoscored він став найгіршим польовим гравцем “Зорі” у цьому матчі (оцінка 5.9). Із цією оцінкою важко не погодитись. Як і з балом Ловро Цвека (6.2). Мало того, що він курив бамбук, коли “Браґа” забивала перший гол, він ще й після того обрізався та продовжував привозити. Як мінімум три помилки ваш автор нарахував, окрім ситуації із першим пропущеним голом. Якби наш суперник був менш лінивий, а рефері матчу мав очі та ставив пенальті за гру рукою у штрафному майданчику, то наші хлопці могли пропустити ще більше, ніж в Англії.
Х..ру-х..ру, а воно нема – не йде воно мені
У першому таймі склалось враження, що “Браґа” привезла з собою португальських вовків та запустила їх у свій штрафний майданчик. Тому що більша кількість ударів “Зорі” була з метрів 20-30. Так, багато хто скаже, що це почерк “Зорі” Скрипника. В єврокубках тактика коуча на “лакі страйк” проявилась максимально. Загалом за першу половину зустрічі “ексмужики” завдали цілих десять ударів, однак по воротах влучили лише двічі. А ось нашому супернику вистачило трьох ударів і всі в площину, з яких два голи.
По перерві луганчани далі радше намагались щось зробити біля воріт гостей. “Зоря” чимало вовтузилась: були напівмоменти, удари, подачі… Перефразовуючи Сергія Бабкіна: “Завжди не вистачає лише декілька дій”. Не було гостроти у “гарячій зоні”, в штрафному майданчику суперника. Більшість ударів “Зорі” за весь матч були дальніми і вкрай мало дотиків від футболістів українського клубу у карному гостей. У вас не виникло відчуття, що головною установкою на матч було віддати пас на партнера “з ударом”, який і повинен був зарядити в напрямку воріт? Звісно, якщо дивитись на статистику xG (кількість очікуваних голів), то тут перевага команди Скрипника. За версією сайту infogol.net – 1.67 проти 1.10. Але це той момент, коли xG можна звернути на маленькому папірці і засунути собі у самі глибини сумного вечора, адже більшість ударів була не зрозуміло звідки та повз ворота.
Ой, точно, геть з голови вилетіло! Скрипниківці забили таки. Із 20 ударів за весь матч один виявися точним. Звісно, що це була пушка з метрів 30 від Іванісені, але було пізно, на 96 хвилині. Тоді, коли Матеус вже уявляв собі безсонну нічку зі своєю коханою по приїзді з України, Діма застав його брудні думки зненацька.
Тактика Скрипника себе виправдала, “Зоря” забила з дальньої дистанції. Тільки програла гру задовго до цього завдяки відсутності захисту.
Браво, “Браґа”
Гості обрали просто шедевральну тактику. Забивши два голи за 11 хвилин, вони витягували на себе українців та шукали вільні зони попереду. Красиво комбінували м’яч, граючи в швидкий пас. В другій половині “Браґа” віддала господарям м’яча і це не дивно. Комфортна перевага в рухунку дозволяла грати португальцям саме так. Гості завдали лише сім ударів за 96 хвилин гри, п’ять в площину, два голи – порядок! Щоб ви зрозуміли, лише один кутовий у їхньому виконанні. Натомість у “Зорі” їх було цілих десять. Можливо хтось скаже, що “Браґа” грала нудно, тримала рахунок в другому таймі, але ж камон, “победителей не судят”.
А чи могло бути все не так?
Чи є в нас третя команда, яка б виступила краще “Зорі”? Не риторичне, а цілком практичне запитання. В “Десни”, безперечно, краща глибина складу, але проти середньостатистичного колгоспа ЛЄ “Вольфсбурґа” вони вже продемонстрували свій рівень. З “Колосом” і його п’ятьма захисниками все також зрозуміло.
Крім того, “Зоря” не хоче через єврокубки опинитися в УПЛ у компанії львівських клубів, тому старається добирати очки і викладатися там. Кожен матч для “Зорі” є її квитком на виживання, як у чемпіонаті, так і в Європі, де, крім всіх її проблем, ще додається питання “обристування в підгузки”. Традиційна ментальна процедура українських команд, що вириваються в Європу.
Можливо, зрозумівши, що втрачати вже в турнірі нічого, “Зоря” розкріпачиться, одягне костюми “мужиків”, за якими вже всі засумували, і допоможе нашому алкоголіку виграти “махач на районі”.