Ганський захисник “Дніпра” зміг утнути те, що назавжди ввійшло до українського футбольного фольклору.
Жовтень 2011-го. “Дніпро” після безславного вильоту з 1/8 фіналу Кубку України від “Волині” завітав у гості до “Карпат”, які з горем навпіл пройшли “Металіст”, зате пасли задніх в турнірній таблиці Прем’єр-ліги. То був би цілком собі пересічний матч, якби не 22-річний, на той момент, ганець Самуель Інкум, за якого дніпряни відправили в “Базель” чек на 5,3 млн євро.
Нікола Калініч вивів “Дніпро” вперед уже на третій хвилині зустрічі, проте Федецький і компанія мали нагоди, аби відігратися. Наступає 62-га хвилина гри і Хуанде Рамос вирішує здійснити заміну. Євген Шахов стоїть в повній бойовій готовності, четвертий арбітр показує табличку, Самуель Інкум йде мінятися… і по дорозі скидає з себе футболку. Все б нічого, але арбітр такий трюк оцінив жовтою карткою, що для Інкума стала другою – і замість заміни сталося вилучення! Шахов одягнув тренувальний костюм і відправився знову на банку…
Як з’ясувалося, не обійшлося в цьому епізоді без тренера “Карпат” Павла Кучерова. Саме очільник “зелено-білих” підказав арбітру Олегу Деревінському, що Самуель міг порушити правила.
“Мені здалося, що рефері спочатку не звернув на це уваги. Думаю, я маю право йому підказати. Ось він і дав супернику другу жовту. Це ж відомо – якщо гравець знімає майку на полі, отримує жовту. Я просто пам’ятав, що у нього вже була жовта. Коли Інкум зняв блакитну футболку, у нього була чорна майка. Цей контраст мені і підказав”,
говорив Кучеров.
Майка Інкума була теж блакитною, але то таке.
Коуч Дніпра Хуанде Рамос, вочевидь, був не в захваті від таких витівок:
“Такого вилучення ще не було в моїй практиці. Професійний футболіст не може так вчиняти на полі”.
Ви не повірите, але в Інкума знайшовся адвокат. І хто б, ви думали, це був? П’єрлуїджі Колліна!
“А що такого в цьому епізоді зробив Інкум? Зняв футболку, коли покидав поле. Хіба він затягував час? Ні. Я б сказав, що він йшов досить швидко. Він виказував свою неповагу? Ні. Футболіст не має права знімати футболку під час гри? Це ніде не прописано у правилах. Там є лише про покарання за зняття футболки під час святкування голу”,
– говорив ексарбітр, єдиним блискучим місцем якого в українському футболі була його лисина.
“Єдине з правил, що може виправдовувати жовту Інкуму – це неповага до самої гри. Саме так мені пояснив своє рішення суддя. Деревінський сказав, що в правилах написано: неповага до гри є неспортивною поведінкою, а її варто карати жовтою карткою. Вчинок захисника Дніпра не є протестом, затягуванням часу, провокацією чи неспортивною поведінкою. Він не заслуговував жовтої”.
Шахов трохи пізніше все-таки вийшов на поле – Євген Коноплянка таких фокусів дорогою з поля не витворяв. Наприкінці матчу Кравченко забив другий гол Дніпра і команда Рамоса виграла 2:0.
А що з нашими героями було далі?
Самуель Інкум, який за кілька місяців до того говорив, що “грати за “Челсі” – моя мрія”, а його агент натякав про інтерес “Ліверпулю”, провів у “Дніпрі” ще півтора року, після чого почав їздити по орендах – “Бастія”, “Платаніас”. А далі вже у якості вільного агента переходив в “Ді Сі Юнайтед”, “Боавішту”, “Антальяспор”, “Верею”, “Дунав” і грузинську “Самтредію”, за яку грає досі.
Олег Деревінський в тому сезоні провів ще два матчі в Прем’єр-лізі: перестрілку між донецьким “Металургом” та “Ворсклою” (6:3) і ще один матч “Дніпра” (Інкум цього разу не грав) – проти “Чорноморця” (1:0). Більше він елітний дивізіон не судив.
Хуанде Рамос продовжив закладати в Дніпрі фундамент тієї команди, що у 2015 році дійде до фіналу Ліги Європи, та через рік після вищеописаних подій подарував нам кек з Канкавою. Але то вже зовсім інша історія.