• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Немає результатів
Переглянути всі результати
Четвер, Травень 26, 2022
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
Брутальний футбол
Головна Статті

Мбокані, Беланда, Велозу та інші – куди порозбігалися заробітчани Блохіна?

Ярік П'ятницький автор: Ярік П'ятницький
22.02.2021 14:34
в Статті
0 0
0
Мбокані, Беланда, Велозу та інші – куди порозбігалися заробітчани Блохіна?
2.2k
Переглядів
ПоширитиТвітнути

Олег Блохін на посаді головного тренера “Динамо” – це, безумовно, яскравий період в житті київського клубу. Можливо, це не стосується безпосередньо результатів на футбольному полі, проте сам антураж навколо цього союзу був розвеселим у всіх сенсах цього слова. Чого вартують лише вогняні післяматчеві пресконференції Олега Володимировича. Для Блохіна президент “Динамо” Ігор Суркіс не шкодував грошей на нових футболістів. Кожен з них залишив різний слід в історії “біло-синіх”, а сьогодні ж ми пригадаємо найбільш пам’ятних гастарбайтерів Блохіна і подивимося, як у них зараз ідуть справи.

Примітка: деякі з гравців, про яких сьогодні піде мова, були придбані влітку 2012-го року, коли головним тренером киян ще був Юрій Сьомін. Однак вже незабаром, а саме 25-го вересня 2012-го, до керма прийшов Олег Блохін. Тож і про них не забудемо, адже, під час підписання контракту вони однозначно відчували, з якою легендою незабаром їм доведеться працювати.

Дьємерсі Мбокані, “Антверпен”

Минулого листопада Мбокані виповнилося 35 років. Дьємерсі переїхав до Києва влітку 2013-го – “Андерлехт” отримав тоді 11 мільйонів євро за свого форварда. За час своїх виступів у “Динамо” конґолезький нападник провів 77 матчів, в яких відзначився 31-м голом. Додайте сюди ще 14 гольових передач – і виходить, що Мбокані загалом відпрацював витрачені на нього кошти.

Пізніше він захотів залишити команду, були оренди до англійських “Норвіча” і “Галл Сіті”, які, втім, не увінчалися значним успіхом. З 2018-го року форвард повернувся до знайомої Бельгії у клуб “Антверпен”, за який грає й досі. А в цьому сезоні вони з командою ще й виступають в Лізі Європи – навіть вийшли в плей-офф на “Рейнджерс”. І вже незабаром, до речі, Дьємерсі досягне позначки у 100 проведених матчів за “великих старих”.

Юнес Беланда, “Ґалатасарай”

Трансфер Беланда в “Динамо” у 2013-му році, звісно, сприймався з приставкою “топ”. Адже до Києва приїхала зірка французького “Монпельє”, який став чемпіоном Ліги 1 в сезоні 2011/12. Як не крути, тоді Ігор Суркіс не пошкодував 10 мільйонів євро, щоб марокканець підписав контракт із “біло-синіми”.

У Юнеса були яскраві матчі за киян, були й відверто сірі. Потрапив би той Беланда до нинішнього “Динамо” із Мірчею Луческу – його кар’єра могла скластися набагато яскравіше, і не тільки в Україні. А так маємо 88 матчів за київський клуб, в яких півзахисник набив 11+16 по системі гол+пас. У 2017-му році 31-річний хавбек остаточно залишив “Динамо” та перейшов до “Ґалатасараю” за ті ж самі 10 мільйонів євро. Що ж, хоча б у фінансовому плані вийшли в нуль. А Беланда став дійсно важливим гравцем у складі турецького клубу і досі таким залишається.

Джермейн Ленс, “Фатіх Караґюмрюк”

У Джермейна Ленса були перспективи стати топфутболістом, але, на жаль для нього, далі перспектив справа не дійшла. Два непогані сезони в “Динамо” (78 матчів, 16 голів, 19 передач) відкрили для нього шлях в АПЛ – “Сандерленд” заплатив киянам трохи більше 11-ти мільйонів євро. Однак після УПЛ різко в АПЛ – це, як казав класик, зовсім інший турнір.

Вже через сезон Ленса відправили підкорювати Туреччину: оренди спочатку до “Фенербахче”, а потім до “Бешикташу”, який й викупив його контракт у 2018-му за 4 мільйони євро. 33-річний півзахисник зміг стати основним гравцем у складі “чорних орлів”, проте в цьому сезоні рідко з’являвся на полі. Цієї зими він перебрався на правах оренди до клубу “Фатіх Караґюмрюк”, що займає 8-ме місце в турецькій Суперлізі. 

Міґел Велозу, “Верона”

Міґел Велозу має у своїй дорослій кар’єрі всього 4 клуби – “Спортінґ”, “Дженоа”, “Верона” і київське “Динамо”. Португалець провів у столиці України 4 роки (з 2012-го по 2016-й), взявши участь у 127-ми матчах. І якщо перші декілька сезонів Велозу демонстрував себе з найкращої сторони, то з плином часу була помітна його поступова деградація. Чесно та добросовісно він відпрацював свій контракт з “біло-синіми” і повернувся до “Дженоа” вільним агентом у 2016-му. Зараз у 34-річного півзахисника справи йдуть непогано: він є капітаном симпатичної для пересічного італійського вболівальника “Верони”, що комфортно йде на 9-му місці в Серії А.

Домаґой Віда, “Бешикташ”

Віда справедливо вважається одним із кращих легіонерів, які в той чи інший час грали за “Динамо”. Рівно 160 матчів за “біло-синіх” – Домаґой не розчарував вимогливих київських вболівальників. Його шлях в Україні є протилежним історії Міґела Велозу. Якщо португалець яскраво почав і з кожним роком знижував до себе вимоги, то хорват навпаки спочатку виглядав на полі невпевнено і розгублено, але з часом став тим футболістом, без якого не можна було уявити собі центр захисту київського клубу. В січні 2018-го року шляхи Віди і “Динамо” розійшлися – Домаґой перейшов вільним агентом до “Бешикташу”. З того часу й понині 31-річний гравець є незамінним центральним захисником стамбульського клубу.   

Александар Драґович, “Баєр”

Драґович – ще один чудовий приклад якісного легіонера в історії “Динамо”. Прийшов за 10 мільйонів євро з “Базеля”, став лідером оборони, провів 3 сильних сезони і перейшов до “Баєру” за 21 мільйон євро. Здається, що сценарій цієї казки писав особисто Ігор Михайлович. Австрієць, між іншим, знаходиться на третьому місці в списку найдорожчих продажів “Динамо” (після Шевченка та Ярмоленка).

Варто зазначити, що перший сезон Драґовича в Леверкузені не вразив керівництво клубу, тож наступного літа його відпустили в “Лестер” на правах оренди. На жаль, Александар не зміг закріпитися й там, повернувся до Німеччини і вирішив боротися за своє місце в складі “фармацевтів”. Як підсумок – 29-річний захисник є наразі важливим футболістом в обоймі головного тренера “Баєра” Петера Боша, за німців Драґович провів рівно 100 матчів. Хоча не так давно ходили чутки про його можливе повернення в “Динамо”, але до чогось серйозного справа не дійшла.

Марко Рубен, “Росаріо Сентраль”

На кожного Драґовича знайдеться свій Марко Рубен. Аргентинець приїхав до Києва влітку 2012-го за 8 мільйонів євро, які були відправлені на рахунок “Вільярреала”. Проте показати свій клас на полях УПЛ йому не вдалося – 15 матчів і 1 забитий м’яч. Потім були оренди до французького “Евіана” (1 гол), мексиканського “Тіґреса” (1 гол) і аргентинського “Росаріо Сентраль” (71 гол). Хто шукає (в цьому випадку свою команду) – той завжди знайде. “Росаріо” викупив контракт Рубена за 2.9 мільйони євро у 2016-му році і зараз 34-річний форвард продовжує грати саме там.

Тає Тайво, “Палм Біч Старс”

Колоритного нігерійського захисника занесло в Україну вітром оренди з самого “Мілану” на один сезон (2012/13). Тайво, який найбільше запам’ятався шанувальникам футболу своїми виступами за “Марсель”, у Києві встиг взяти участь в 31 матчі.

Однак це не переконало Ігоря Суркіса повноцінно викупити його контракт. І після цього Тає понесло: турецький “Бурсаспор”, фінський “ГІК”, швейцарська “Лозанна”, шведська “Ескільстуна”, фінський “РоПС”. Ох і помотало ж його по Європі. Зараз 35-річний Тайво насолоджується життям в США і грає за місцевий клуб “Палм Біч Старс”, що виступає в одній з нижчих американських ліг.

Лукас Перес, “Алавес”

“Лукас? А хто це такий? Я поки поняття не маю про нього. Людина два місяці не тренувалася, його взяли спробувати, зараз він працює з дублем”,

відповідав колись Блохін на питання журналіста про Лукаса Переса.

Успішний період в “Карпатах” подарував шанс іспанському форварду піти на підвищення в “Динамо”, але з Олегом Володимировичем вони так і не подружилися.

Після цього кар’єра футболіста поїхала-покотилася: 33 голи і 22 гольові передачі за іспанський “Депортіво”, трансфер за 20 мільйонів євро в лондонський “Арсенал”, тріумф у кубку Англії, сезон за “Вест Гем”…

Хто б що не говорив, та саме Блохін відкрив для Переса дорогу у великий футбол. Хоч і сам цього не підозрював. Зараз у Лукаса все добре: він згадує добрим словом Олега Володимировича в іспанському “Алавесі”, за який забив 4 голи в цьому сезоні Ла Ліги.

ПоширитиТвітнути
Ярік П'ятницький

Ярік П'ятницький

Схожі Пости

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло
Статті

Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло

Лютий 7, 2022
Наступне
Поворот не туди. Нереалізований трансфер, про який “Барселона” ще довго шкодуватиме

Поворот не туди. Нереалізований трансфер, про який "Барселона" ще довго шкодуватиме

No Content Available

Останні коментарі

powered by CACKLE
Брутальний футбол

Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

Ми в мережах

Теґи

"Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

© 2012 – Брутальний футбол

  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Фентезі-ліга

© 2020 Брутальний футбол

Ввійдіть в свій аккаунт

Забули пароль?

Заповніть поля для реєстрації

Всі поля обов'язкові Ввійти

Відновити пароль

Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

Ввійти