“Брутальний Футбол” підсумував літнє трансферне вікно та розповідає про касту вільних агентів.
Минуле літо виявилося продуктивним на трансфери. Окрім дороговартісних покупок, слід виокремити тренд на вільних агентів. Футболісти, переслідуючи різні мотиви, не поспішають (або не можуть) продовжити контракти з чинними клубами і, як наслідок, відкривають нову сторінку кар’єри.
Відповідно ми стали свідками низки крутих переходів на формально безкоштовних засадах. Наприклад, Сірьожа Рамос поповнив ряди “Парі Сен-Жермен”, а Серхіо Аґуеро з Еріком Ґарсією змінили “Манчестер Сіті” на “Барселону”.
Надихнувшись подібними перестановками, ми зібрали шістку найдорожчих, за версією Transfermarkt, виконавців — їхній трансфер обійшовся б клубам у добру копійку, але натомість вдалося суттєво зекономити.
Джорджиньо Вейналдум (з “Ліверпуля” в “Парі Сен-Жермен”)
Вартість за версією порталу Transfermarkt: 30 мільйонів євро
Джорджиньо Вейналдум зібрався до Каталонії, але туди не доїхав. У перемовини втрутився “Парі Сен-Жермен”, який гарантував привабливіші фінансові умови. Нідерландець довго торгувався з “синьо-гранатовими”, наполягав на 8 мільйонах євро, а французи не церемонилися і вписали “десятку”.
Чи варто через це сварити Джорджиньо? Мабуть, ні, оскільки футболіст хороший і давно заслужив на підвищення. Зрештою, в листопаді Вейналдуму “гримне” 31 і можна потихеньку думати про забезпечення пенсії.
Хакан Чалханоглу (з “Мілана” в “Інтер”)
Вартість, за версією порталу Transfermarkt: 35 мільйонів євро
Здавалося б, перехід із “Мілана” в “Інтер” і навпаки — звична справа. Історія знає майже сорок випадків, коли футболісти одного міланського клубу опинилися по протилежний бік барикад. Фанати по дефолту незадоволені, але Хакан Чалханоглу вивів їхню неприязнь на абсолютно новий рівень: плеймейкер насамперед керувався покращенням фінансового становища, а не спортивними амбіціями.
“Мілан” запропонував турку підвищення зарплатні з 2,5 до 4 мільйонів євро, “Інтер” же оперував цифрою на один мільйон більшою. До слова, плеймейкер відомий тим, що свого часу взяв підйомні у “Трабзонспора”, але кинув команду заради “Карлсруе” та згодом підставив “Гамбурґ”, силоміць форсувавши трансфер до леверкузенського “Баєра”.
Цього разу жадібність знову перемогла: футболіст довго не вагався, і на другий день після вильоту з чемпіонату Європи його представили у чорно-синій футболці.
Мемфіс Депай (з “Ліона” в “Барселону”)
Вартість, за версією порталу Transfermarkt: 45 мільйонів євро
Свого часу Мемфіс Депай провалився в “Манчестер Юнайтед”. Опісля нідерландець захищав кольори “Ліону” і ось знову стоїть перед серйозним викликом — період в “Барселоні” покаже, чи нападник нарешті подорослішав і переосмислив минулі помилки.
Об’єктивно: Депай давно переріс чемпіонат Франції і його відхід з “Ліона” був неминучим. Команда другий рік поспіль “пролітає” повз лігочемпіонівську зону, хоча персонально до Мемфіса не може бути ніяких питань — він виклався на “максимум” і пішов із високо піднятою головою. Дивує інше: як президент клубу Жан-Мішель Ола, ласий до наживи, не зміг конвертувати трансфер Депая у бодай-якісь гроші.
Давід Алаба (з “Баварії” в “Реал” Мадрид)
Вартість, за версією порталу Transfermarkt: 55 мільйонів євро
Давід Алаба присвятив “Баварії” тринадцять років, упродовж яких виграв двадцять вісім трофеїв. Втім, все коли-небудь закінчується: у лютому футболіст сповістив громадськість, що покидає Мюнхен.
Головна причина: неможливість сторін домовитися щодо контрактних зобов’язань. Алаба наполягав на підвищенні зарплатні і офіційні особи “Баварії” стверджували, що пропонували гравцеві чудовий контракт. Та схоже, Алаба банально маніпулював і не хотів більше залишатися в Мюнхені.
Інакше не пояснити, чому він, за інформацією авторитетних ЗМІ, не пристав на пропозицію в 17 мільйонів євро, а радо переїхав у Мадрид на всі 12. Схоже, що універсал втомився від Німеччини і в пошуках нового джерела натхнення свідомо зупинився на “вершкових”.
Джанлуїджі Доннарумма (з “Мілану” в “Парі Сен-Жермен”)
Вартість, за версією порталу Transfermarkt: 65 мільйонів євро
Джанлуїджі Доннарумма пішов стежиною, протоптаною Хаканом Чалханоглу, та підтвердив давнє прізвисько “Долларумма”. Міно Райола не був би Міно Райолою, якби не протиснув інтереси свого клієнта і не переступив через черговий клуб.
Італійські фанати травили голкіпера за те, що він переїхав у Париж за баблом, однак це невдоволення поступово розчинилося у вирі емоцій, викликаних тріумфом Італії на чемпіонаті Європи. Зрозуміло, що прихильники “Мілана” нікуди не зникли, але Джанлуїджі вбив кілька великих зайців. По-перше, притушив вогнище конфлікту (негоже критикувати наступника Буффона та найкращого гравця Євро). По-друге, забезпечив себе хорошим контрактом, “жирними” підйомними і доступом до бездонного катарського корита. Словом, життя вдалося.
Ліонель Мессі (з “Барселони” в “Парі Сен-Жермен”)
Вартість, за версією порталу Transfermarkt: 80 мільйонів євро
І завершуємо Ліонелем, який і дав привід для появи цього відео. Покинувши “Барселону” (причини відходу ми детально розжували в одному з попередніх матеріалів), аргентинець став найдорожчим вільним агентом в історії. Правда, у такому статусі він перебував недовго: всюдисущий “ПСЖ” вигулькнув тут як тут і оперативно провернув угоду з Лео.
У це досі складно повірити, але така реальність: Мессі приміряв кольори іншого клубу. Всі звикли до того, що “галактікос” базуються у Мадриді, але Париж відкрив свій потужний філіал. Побачимо, що з того вийде.