• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Немає результатів
Переглянути всі результати
Вівторок, Січень 26, 2021
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
Брутальний футбол
Головна Статті

Найуспішніші українці “Шахтаря” епохи Луческу

Павло Кушнєрук автор: Павло Кушнєрук
17.03.2020 18:45
в Статті
0 0
0
Найуспішніші українці “Шахтаря” епохи Луческу
1.7k
Переглядів
ПоширитиТвітнути


Останнім часом Мірча Луческу позиціонує себе як потужний промоутер українських гравців. І “Брутальний Футбол” вирішив дати йому відповідь у цьому матеріалі.

Днями в українському медіапросторі промайнула новина – Мірча Луческу пропонував керівництву “Бешикташа” розглянути варіант з придбанням Віктора Коваленка. Мовляв, півзахисник є ідеальною “десяткою” та мало чим поступається Кевіну-Прінсу Боатенґу і Адему Льяїчу. Достовірність інформації, передрукованої з такого порталу, як “Fotospor”, викликає певні сумніви, однак в те, що Луческу любить нахвалювати своїх гравців, ми віримо без зайвих “але”.

Перебуваючи на вільних хлібах, румунський спеціаліст все частіше вмикає режим ностальгії – у розмові з журналістами він залюбки пригадує, яким був ЙОГО “Шахтар”. Особлива тема – футболісти, які після донецького періоду кар’єри знадобилися більш зірковим клубам. Вілліан, Фернандінью, Дуґлас Коста, Генріх Мхітарян – імена, добре впізнавані, але ними вже нікого не здивуєш.

Тим не менш, фахівець знайшов новий привід для коментарів – пов’язаний він з прогресом збірної України. Наприклад, після розгромної перемоги над Сербією (5:0) у кваліфікації Євро-2020, Мірча заявив, що “сім із одинадцяти гравців стартового складу були моїми вихованцями”. Формально тренер правий – Андрій П’ятов, Микола Матвієнко, Сергій Кривцов, Тарас Степаненко, Олександр Зінченко, Руслан Маліновський та Олександр Караваєв або працювали безпосередньо з Луческу, або є вихідцями із системи “гірників”.

З іншого боку, скільки матчів при румуні зіграли Маліновський, Караваєв та Зінченко? Нуль. Щодо останнього Мірча дещо лукавить – в програмі “Вацко Light” він заявив наступне: “Це був шанс: він міг або залишитися в “Уфі”, або бути разом зі мною. У другому випадку на нього чекала чудова кар’єра”. Що важливо – декількома хвилинами раніше менеджер зізнався, що взагалі “про Зінченка нічого не знав”, оскільки йому “навіть ніхто не говорив, що є такий гравець”.Але ж сказати щось треба – Хосеп Ґвардіола та “Манчестер Сіті” будь-ким не цікавляться. 

З огляду на гучні заяви, ми вирішили розібратися, з ким із українців Луческу трудився найплідніше. Але попередньо відкинули лінію захисту, яка звично формувалася і продовжує формуватися навколо наших співвітчизників. Зайдемо на територію, традиційно зайняту латиноамериканцями – півзахист і напад. Ось, де шалена конкуренція та реальний стан справ.

Наголосимо, що згідно наших підрахунків Луческу залучив до першої команди тридцять трьох виконавців, з яких п’ятеро не провели жодного матчу. Ще чотирнадцять щасливчиків не зуміли подолати позначку в 10 поєдинків – разом дев’ятнадцять, що більше половини цієї вибірки. Як вам таке?

Віктор Коваленко

Позиція: атакувальний півзахисник

Статистика при Луческу: 50 матчів, 4 голи

Період співпраці: 2014 – 2016 рр.

Віктор Коваленко буквально увірвався у великий футбол – Луческу не проігнорував подвиги плеймейкера у Юнацькій лізі УЄФА 2014/15 та на молодіжному чемпіонаті світу у Новій Зеландії. Якщо розібратися, то півзахисник виявився єдиним із учасників фіналу проти “Челсі”, на кого Містер одразу зробив ставку. А це про щось-таки свідчить, особливо, коли у суперниках на позиції – Дентінью та Алекс Тейшейра.

У сезоні 2015/16 Коваленко взяв участь у 46 матчах, відзначившись 4 м’ячами та 6 асистами. Зокрема, провів на полі 2623 хвилини – це сьомий показник у команді. Звичайно, ми злукавимо, коли не скажемо, що кар’єрному росту Віктора посприяв переїзд Тейшейри до китайського “Цзянсу Сунін”. Тим не менш, футболіст тримався гідно – серед персональних заслуг виділимо м’ячі, забиті “Шальке” та “Бразі” в Лізі Європи, а також результативну передачу, зроблену у Суперкубку України-2015 проти “Динамо”.

Сьогодні Коваленко грає не останню роль у стані донеччан, проте досі є об’єктом частої критики – думаємо, ви пам’ятаєте лавину мемів, присвячених “пішохідній зоні” та “спортивній ходьбі”. Що, зрештою, нормально – відчувається, що гравець може дати більше, чим і провокує відповідну реакцію. У лютому Віті виповнилося лише 24 роки – згідно стандартів нашого чемпіонату, все ще молодий та перспективний. Сподіваємося, вихованцю академії вдасться виправдати очікування та дати однозначну відповідь всім, хто сумнівається у його професійних якостях.

Андрій Воробей

Позиція: центрфорвард

Статистика при Луческу: 67 матч, 8 голів

Період співпраці: 2004 – 2007 рр.

Той момент, коли поява Луческу спричинила відхід лідера. Якщо порівняти знаковість Воробея до і після приходу румуна, то все виглядає так, що останні три роки у “Шахтарі” форвард грав за інерцією. Вдумайтесь – які можуть виникнути претензії до тодішнього найкращого бомбардира в історії клубу? Так, у Андрія були певні спади, викликані пошкодженнями, але він явно не заслуговував на статус другорядної/третьорядної персони, в яку у підсумку перетворився.

“У мене складалося враження, що Луческу не любив українців, взагалі не любив. Навіть ненавидів. Був заручником ситуації – треба було чотирьох ставити. Не можу стверджувати, що Луческу ненавидів українців як людей, але як футболістів – точно”,– ось так гучно висловився Воробей в інтерв’ю.

Це все параноїдальні думки та взаємна неприязнь – ось що, швидше за все, скажуть захисники Мірчі. Але як заплющити очі на схожі коментарі Олексія Бєліка та В’ячеслава Шевчука – людини точно більш лояльної. Вийшов класичний сценарій – приїхав тренер, довірився легіонерам та придбав новачків, яких треба ставити в основу за зрозумілих причин.

Євген Селезньов

Позиція: центрфорвард

Статистика при Луческу:67 матчів, 28 голів

Період співпраці: 2006 – 2009 рр., 2012 – 2013 рр.

Євген Селезньов позиціонує себе “гірником” до мозку кісток, але мало хто посперечається, що розкрився він саме у “Дніпрі”. На папері Жека перебував під наглядом Луческу впродовж чотирьох років, однак цей термін варто поділити на два – не забуваємо про оренду в київський “Арсенал”.

У стані рідного клубу Селезньов провів два повноцінні сезони – 2008/09 (11 голів) та 2011/12 (17 голів). Доволі непогані цифри – під час першої каденції нападник взяв Кубок УЄФА, вразивши ворота “Тоттенгема”, а через кілька років вдруге поспіль очолив бомбардирський список, розділивши перший рядок з покійним Майконом.

Що було далі – всі добре пам’ятають. Влітку 2012-го Євген, відхрещуючись від нападок журналістів, байдуже відповів, що його не цікавить, скільки конкурентів по позиції – на той момент “Шахтар” тримав на балансі Марко Девіча, Майкона, Пилипа Будківського, Луїса Адріано та Едуардо. Вирок очевидний – Селезньов повернувся до “Дніпра”, про що навряд чи колись пошкодує.

Олексій Бєлік

Позиція: центрфорвард

Статистика при Луческу: 71 матч, 21 гол

Період співпраці: 2004 – 2007 рр.

Олексія Бєліка спіткала доля, аналогічна з випадком Воробея – нападник втратив вагу під тиском Брандао, Олександра Гладкого, Луїса Адріано та Чіпріана Маріки, а після придбання Нері Кастільо виявився непотрібним. Чи справедливо?

Пам’ятаєте таку газету “Команда”? Свого часу видання мало неабиякий авторитет (навіть попри шизофазічні статті Миколи Несенюка) – згідно його версії Бєлік стабільно знаходився на видноті та у 2005-му посів другу сходинку в списку 33-х найкращих футболістів України. Окей, не віримо стороннім думкам, але куди ж подіти цифри? В сезоні 2002/03 Олексій став автором 21 голу в ЧУ та ледь не вирвав голеадорську бутсу – Максим Шацьких випередив нашого героя на один точний удар.

Що тут сказати? Замість нас це зробить сам Бєлік: “Зрозумійте мене правильно! Я не хочу йти з “Шахтаря”. Це головне! А все інше – дрібниці. Мені б отримати можливість довести свою користь рідному клубу… Але вже котрий рік я протираю штани на лавці запасних і не можу вхопитися хоча б за крихітний шанс показати себе в грі”.

Цей спіч українець видав влітку 2007-го, а через 10 років додав:“Зараз, я впевнений, що до Марлоса і Коваленка ставлення у “Шахтарі” однакове. У мій час було по-іншому. Ми відчували несправедливість. У принципі, бразильців і зараз носять на руках у “Шахтарі”, але тоді був такий час, що будь-який легіонер вважався у нашому чемпіонаті в дивину. Пригадую, тільки-но підписали Брандао – і почалося: “Все, тепер заграємо!”.

Кому вірити? Розбирайтеся самі – у кожного своя правда.

Анатолій Тимощук

Позиція: опорний півзахисник

Статистика при Луческу: 94 матчі, 16 голів

Період співпраці: 2004 – 2007 рр.

Як би Анатолій Тимощук не плямував свою репутацію, але до нього не причепишся, згадуючи етап кар’єри, присвячений донеччанам. Класний опорник та справжній капітан, чий вплив відчувався як у грі, так і в роздягальні (чуєш, Сидорчук?). Здається, Луческу був не проти продовжити співпрацю, але на обрії з’явився санкт-петербурзький “Зеніт” та протягнув кейс з газпромівськими 20 мільйонами доларів.

Завдяки цьому Тимощук все ще знаходиться у десятці найдорожчих продажів “гірників” та є другим українцем, якщо вижбурнути з цього списку легіонерів – попереду лише Дмитро Чигринський.

Олексій Гай

Позиція: центральний півзахисник

Статистика при Луческу: 138 матчів, 12 голів

Період співпраці: 2004 – 2013 рр.

Знову ж таки – як і у випадку з Селезньовим, відмінусовуємо роки, під час яких Гай захищав кольори “Іллічівця”. Луческу прийняв “Шахтар” у травні 2004-го, але випробував центрхава у дії в кампанії 2006/07. І от знаєте, майбутній адепт “братської любові” не викликає якоїсь однозначної реакції. Тут ми маємо на увазі, насамперед, спортивну складову – з його громадянською позицією все давно зрозуміло.

Який Гай – футболіст? Підбираючи слова, першим на думку спадає характеристика на кшталт “зручний”. Це не хороший, чи поганий гравець – Мірча використовував півзахисника, як і коли йому заманеться. Ось де прихований секрет “довговічності” – змиритися з роллю і спокійно чекати, коли тренер лататиме тобою дірки на полі.

Тарас Степаненко

Позиція: опорний півзахисник

Статистика при Луческу: 159 матчів, 11 голів

Період співпраці: 2010 – 2016 рр.

Тарас Степаненко – важливий елемент як сьогоднішнього, так і “Шахтаря”, керованого Містером. Слід визнати, що опорник не одразу забетонував місце у основі – роль першої скрипки утримував Фернандінью, слідом йшов досвідчений Томаш Хюбшман. Після від’їзду обох виконавців хавбек розвернувся на повну і досі не понижує взяту ним планку – настільки, що фанати моляться за будь-якої травми гравця.

“Шахтар” та збірна України не можуть уявити себе без Степаненка – це один із ключових футболістів, який давно довів професійну придатність та є фактично безальтернативною опцією у планах Луїша Каштру і Андрія Шевченка. Ні додати, ні відняти.

Олександр Гладкий

Позиція: центрфорвард

Статистика при Луческу: 185 матчів, 63 голи

Період співпраці: 2007 – 2010 рр., 2014 – 2016 рр.

Приготуйтеся до шок-контенту – всіх вищезгаданих футболістів випередив наш добрий знайомий Олександр Гладкий.  До нападника можна ставитися по-різному, однак статистика – річ незворушна. Виходить цікава картина – Гладкий знаходиться у п’ятнадцятці найкращих голеадорів в історії “Шахтаря”, засмучував воротарів “Барселони”, “Фенербахче” та “Рапіда”, віддав асист у легендарному матчі третього кваліфай-раунду ЛЧ 2007/08 з “Зальцбурґом”. На хвилиночку, Олександр є найрезультативнішим у Суперкубку України – у його активі 4 м’ячі.

Хоч убийте, але все не настільки категорично, як здається на перший погляд. Гладкий майже ніколи не сприймався у якості першого номера, але виконував відведену йому функцію – для Луческу, що віддавав перевагу бразильським заробітчанам, цього вистачало з головою.

Наразі Сашко виступає на берегах Анатолії та вряди-годи нагадує про себе – у цьому сезоні він став автором 3 м’ячів у складі “Демірспору”.

Теґи: "Шахтар" ДонецькЄвген СелезньовАнатолій ТимощукВіктор КоваленкоМірча ЛуческуОлексій ГайОлександр ГладкийТарас Степаненко
ПоширитиТвітнути
Павло Кушнєрук

Павло Кушнєрук

Адміністратор, колишній Добряк/нинішній Хейтеряк "Брутального Футболу". Картонний фанат "Ноттінґем Форест", який дивиться максимум три матчі за участю "лісників" у рік. Любитель історії і олдскулу, коли трава була зеленішою, а твоя мамка молодою самицею  

Схожі Пости

Володимир Танчик: “Все йде до того, що “Металіст” повернеться”
Інтерв'ю

Володимир Танчик: “Все йде до того, що “Металіст” повернеться”

Січень 22, 2021
Анатолій Нурієв: “Кополовець ще вийде і покаже хороший рівень”
Інтерв'ю

Анатолій Нурієв: “Кополовець ще вийде і покаже хороший рівень”

Січень 20, 2021
Владислав Вакула: “Думаю, Даріо Срна дуже швидко стане головним тренером “Шахтаря”
Інтерв'ю

Владислав Вакула: “Думаю, Даріо Срна дуже швидко стане головним тренером “Шахтаря”

Січень 19, 2021
Максим Чех: “Ставлю на те, що Корнієнко виграє конкуренцію в Ісмаїлі”
Інтерв'ю

Максим Чех: “Ставлю на те, що Корнієнко виграє конкуренцію в Ісмаїлі”

Січень 15, 2021
Наступне
7 топових гравців для збірної України, про яких забув Шевченко

7 топових гравців для збірної України, про яких забув Шевченко

10 запитань про Мілевського. Квіз від “Брутального футболу”
Статті

10 запитань про Мілевського. Квіз від “Брутального футболу”

автор: Євген Музика
Січень 12, 2021
0

Сьогодні легенда одного футбольного і багатьох нічних клубів Києва святкує свій 36-й день народження. Зараз вже можна точно говорити: Артем...

Читати більше
Дмитро Нємчанінов: “В “Крилья Совєтов” запропонували в 7-8 разів більше грошей, ніж я мав у “Олімпіку”

Дмитро Нємчанінов: “В “Крилья Совєтов” запропонували в 7-8 разів більше грошей, ніж я мав у “Олімпіку”

Січень 5, 2021
Розповідь про “магічну дев’ятку” — нападника, який хотів залишитися жити на полі

Розповідь про “магічну дев’ятку” — нападника, який хотів залишитися жити на полі

Січень 18, 2021
Клятий 2020-й: наскільки добре ви запам’ятали цей футбольний рік?

Клятий 2020-й: наскільки добре ви запам’ятали цей футбольний рік?

Грудень 31, 2020
Гомосексуалізм у футболі: що дозволено дівчатам, не дозволено чоловікам

Гомосексуалізм у футболі: що дозволено дівчатам, не дозволено чоловікам

Січень 19, 2021
Дмитро Різник: “Ближчий до душі мені “Шахтар”

Дмитро Різник: “Ближчий до душі мені “Шахтар”

Січень 12, 2021
Джордж Веа — ліберійський Зеленський, Путін і Лукашенко. Як володар “ЗМ” керує однією з найбідніших країн світу

Джордж Веа — ліберійський Зеленський, Путін і Лукашенко. Як володар “ЗМ” керує однією з найбідніших країн світу

Грудень 26, 2020
Футбольний геній, історія якого закінчується в українському селі

Футбольний геній, історія якого закінчується в українському селі

Січень 12, 2021

Останні коментарі

powered by CACKLE
Брутальний футбол

Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

Ми в мережах

Теґи

"Арсенал" Лондон "Баварія" Мюнхен "Барселона" "Динамо" Київ "Дніпро" "Зоря" Луганськ "Карпати" Львів "Ліверпуль" "Манчестер Сіті" "Манчестер Юнайтед" "Мілан" "Реал" Мадрид "Севілья" "Челсі" "Шахтар" Донецьк "Ювентус" Євген Коноплянка Євро-2016 Іспанія Італія АПЛ Англія Бундесліга В Україні Дівчата За бугром Зірки 90-их Кріштіану Роналду Ла Ліга Ліга Європи Ліга Чемпіонів Ліонель Мессі Німеччина ПСЖ Рассєя Серіа А Скандали Трансфери УПЛ Ультрас Фото Франція Чемпіонат України Чемпіонат світу 2018 збірна України

© 2012 – Брутальний футбол

  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Фентезі-ліга

© 2020 Брутальний футбол

Ввійдіть в свій аккаунт

Забули пароль?

Заповніть поля для реєстрації

Всі поля обов'язкові Ввійти

Відновити пароль

Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

Ввійти