• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Немає результатів
Переглянути всі результати
Неділя, Квітень 18, 2021
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
Брутальний футбол
Головна Статті

Тренер “Маккабі” ростив Зіну-Маліну, привіз Толіка Тимощука в Казахстан і підняв євреїв з колін

Павло Кушнєрук автор: Павло Кушнєрук
25.02.2021 11:00
в Статті
0 0
0
Тренер “Маккабі” ростив Зіну-Маліну, привіз Толіка Тимощука в Казахстан і підняв євреїв з колін
446
Переглядів
ПоширитиТвітнути

“Брутальний Футбол” розповідає, хто такий Патрік ван Леувен, чим він важливий для України і як опинився біля керма тель-авівського клубу — суперника донецького “Шахтаря” в Лізі Європи.

Минулого тижня донецький “Шахтар” спокійно здолав тель-авівський “Маккабі” (2:0) і зробив вагомий крок назустріч 1/8-й Ліги Європи. Пробачте, родичі Соломона, ваш улюблений клуб — відверте дніще. Хоча і в такій атмосфері можна знайти епізод, вартий уваги — наприклад, командою керує колишній директор “гірників”.

Не будемо наганяти саспенс — цей факт обговорювався в інтерв’ю і трансляції матчу. Однак все одно є чималенька прогалина — хто такий Патрік ван Леувен, чим займався після від’їзду з України та як тренує ізраїльтян? Озброївшись заповідями Олега Блохіна, нанесеними на скрижалі Конча-Заспи, ми таки розібралися, що це 51-річний дядько.

Згенерував Маліновського Зінченка, Матвієнка, Коваленка

Ван Леувен приїхав до Донецька у 2006-му — перед ним стояло чітке завдання, яке полягало в реорганізації молодіжної системи “помаранчево-чорних”. До цього від неї несло душком радянщини, однак нідерландець підійшов до справи з максимальною віддачею — мав аналогічний досвід, забезпечений у “Феєнорді”, і знав, у якому напрямку потрібно рухатися.

“Коли ми прийшли в 2006 році, академія існувала, але у кожного тренера була своя філософія, своє бачення футболу. Чи не було чіткої структури. Ми поступово оновили тренерський склад, у нас працює чимало колишніх гравців “Шахтаря” — Ковальов, Старостяк … Маємо суміш досвіду і молодості. І зараз академія працює в одному напрямку як єдине ціле. Схема гри 4-3-3 і загальна методика тренувань, тактично і технічні навички — все однаково, починаючи з 8-річних, закінчуючи 19-річними”,

поділився враженнями Патрік.

Ставши директором академії, ван Леувен заклав основи виховання молоді (до прикладу, до кожної вікової групи був прикріплений окремий тренер, з індивідуальною програмою і підходом), розробив скаутський та аналітичний відділи. Головний успіх нідерландця — мережа філіалів, яка охопила ледь не кожне містечко Донбасу; він популяризував футбол, зробив його доступнішим і отримав відповідний фідбек.

PL FOOTBALL – pl-football.com

Організовуючи товариські турніри в різних куточках світу, запрошуючи юнацькі склади “Барселони” чи “Манчестер Сіті” до України, ван Леувен розширив амплітуду поглядів підростаючого покоління і дав футболу Олександра Зінченка, Миколу Матвієнка, Віктора Коваленка, Руслана Маліновського, Сергія Болбата, Олександра Зубкова та інших знакових персонажів.

Ось як Патрік, наприклад, охарактеризував знайомство з Маліновським:

“Коли я приїхав, він був у команді U-13, але єдиним, хто грав з U14. Він був маленьким чоловічком з футбольним талантом вище середнього. Він завжди хотів м’яч, але не завжди отримував його, через що був дуже емоційним.

Для свого віку він був дуже досвідченим, досить точним в передачах і ударах. Але він трохи відставав в оборонній роботі, тому що йому було важко протистояти більшим і сильним гравцям. Він був тим, хто завжди грав в футбол. Ніяких тренувань не було для нього занадто багато. Зрештою, це були хлопчики, які залишили свої сім’ї у віці від 12 до 13 років, що трохи простіше в Україні, ніж в Західній Європі, тому що умови життя різні. Але це, природно, вимагає певного менталітету, і у Руслана це завжди було”.

До відносно недавнього часу вболівальники частенько критикували академію “Шахтаря”, напираючи на те, що “Динамо” більше генерує “молодняка”. Але, як бачимо, товар ван Леувена — штучний. І тут не підкопаєшся — подивіться, хто сьогодні грає в національній збірній України.

Підтягував колишніх упеелівців

З березня 2013-го по грудень 2016-го ван Леувен виконував функції спортивного директора алматинського “Кайрата”. Він став єдиним функціонером-іноземцем ліги, на чиї плечі була покладена ця важлива місія. Та чи впорався з нею? Тут треба розуміти, про які гроші та перспективи йде мова — в середньому річний бюджет “жовто-чорних”становить 8-10 мільйонів доларів, 3 з яких виділяються на утримання академії, безумовно, візитівки усього проєкту.

Водночас ці цифри не вражають навіть на території Казахстану — “Астана” оперує втричі більшими коштами. Як демонструє практика, “Кайрат” скромний у трансферному аспекті і своєю поведінкою нагадує середньостатистичного представника УПЛ. Все крутиться навколо правила “дешево і сердито” — ключова ставка робиться на вільних агентів і молодь.

Діапазон ван Леувена був обмежений, проте йому вдалося підмахнути декілька прикметних угод. Серед них трапилися знайомі імена: Олексій Єрьоменко (харківський “Металіст”), Артур Єдігарян (“Говерла) і Сіто Рієра (“Чорноморець”). Таке відчуття, що нідерландець спеціально прийшов до “Кайрату”, щоб потім протягнути руку допомоги футболістам клубів-мерців нашої еліти.

Та найсмачнішим лотом виступив Толік Тимощук, привезений у 2015-му з Санкт-Пєтєрбурга. Ось тут Патріку, який постійно ошивався біля колишнього об’єкту зітхань Михайла Фоменка, рукоплескали з силою всіх коли-небудь проведених з’їздів КПРС.

Як не крути, в команді з’явився зірковий старпер, з чималим бекґраундом і рекламою, здатною підняти на ноги не один аул. Зрештою, спортдир увійшов у смак і дещо пізніше підтягнув Андрєя Аршавіна, чим навічно прописався в історії алматинців. Що ж, непогано.  

Майстер на всі руки

“Кайрат” не горів бажанням відпускати ван Леувена, пропонував посаду директора академії, але нідерландець відмахнувся — Тель-Авів вабив ширшими вповноваженнями. Наразі можна сказати, що Патрік випробував себе, де тільки хочеш — окрім виконуючого обов’язки він поєднує роботу координатора молодих кадрів, куратора академії, консультанта скаутів і тренерів-початківців.

“Маккабі” мені запропонував більше, ніж просто академію. В клубі хотіли, щоб я займався скаутингом, а також аналітичним відділом. Хотіли, щоб я спроектував відповідний департамент, професійну тренувальну базу. Я не тільки директор академії, а й головний над скаутами. Таким чином ми намагаємося поліпшити роботу скаутів, гравців і тренерів. Сподіваємося, у підсумку продуктивність “Маккабі” виросте”,

розповів наш герой.

Це ключовий нюанс, який дозволив ван Леувену, бодай тимчасово, опинитися біля керма першої команди. Чому б не довіритися людині, яка бачить клуб з абсолютно різних сторін та ідеально вивчила внутрішню кухню? Виглядає логічно.

First Look: One on One with Patrick Van Leeuwen - Maccabi Tel Aviv Football  Club

“Моя філософія сформувалася в Нідерландах, Нідерланди, як і Ізраїль — маленька країна. В Нідерландах всім зрозуміло, що потрібно йти в одному напрямку, щоб домогтися успіху у будь-якій сфері діяльності. Моя професія — футбол, а футбол у Нідерландах дуже структурований, коли мова йде про клуби, академії і тренерську освіту. Все має певний напрямок, початок якого йде з 1974 року, з тотального футболу.

Якщо в моєму розпорядженні вісімнадцять тренерів і в кожного будуть свої ідеї, погляди, культура, ми не зможемо нікуди піти, тому що будемо боротися один з одним. Я завжди намагаюся підштовхнути людей до взаємодії в одному напрямку. Це не тільки моя філософія, це філософія клубу”.

Якщо узагальнити, то ван Леувен є таким собі сером Алексом Ферґюсоном, класичним менеджером, для якого життєво важливо бути ввімкнутим у всі процеси, будувати вертикаль влади і знаходитися на найвищій щаблині уявного харчового ланцюга.

Дієвий підхід, особливо в період кризи —  в грудні “жовті” йшли п’ятими в чемпіонаті, тож виставили Георгіоса Доніса за двері. Абсолютно неприпустимий показник, враховуючи, що останні два роки “Маккабі” брав золоті медалі. Грецький спеціаліст провалив завдання — швидко вилетів із кваліфікації Ліги чемпіонів (щоправда, “РБ Зальцбург” — явно не коник, зліплений із гімна), видав ряд валідольних матчів, перемудрив з тактикою і втратив контроль над роздягальнею. Головні фейси клубу схибили з призначенням Доніса і, розуміючи, що посеред сезону мало хто погодиться тягнути їхню шарагу, вирішили не випробовувати долю. І покликали ван Леувена.

Watch Patrick van Leeuwen sums up the victory in the derby - Maccabi Tel  Aviv Football Club

З того моменту пройшло рівно два місяці і відносини між виконуючим обов’язки та командою все ще на стадії цукерково-букетного періоду. Все стерильно, тактовно, виважено — Патрік зробив вагомий акцент на психології і розв’язав футболістам руки. Він не використовує розмаїття схем, як його попередник, а сконцентрований на награванні конкретних сценаріїв і моделей — в цьому випадку 4-3-3 (як правило, атакуюча версія) і 4-2-3-1 (пошук балансу між лініями). Як наслідок, в дванадцяти поєдинках “Маккабі” зафіксував десять перемог, одну нічию і одну поразку, нанесену якраз донеччанами.

Невідомо, чим закінчиться двобій з “гірниками”, але персонально ван Леувен заслужив компліменти — зараз “жовті” розташовані на другій сходинці ізраїльської першості, мають в активі 45 очок і відстають від лідируючого “Маккабі” з Хайфи на два пункти. Трясця, в цій лізі з важковимовною назвою (Лігат ха’Аль) ціле збіговисько різних “Маккабі”, “Хапоелів” і “Бнеїв” — поки розберешся, можна одружитися, зробити дітлахів і відправити їх у школу.

Словом, дистанція некритична і все в руках Патріка. Хоча, навряд чи ми дізнаємося кінець історії — “Шахтар”, найімовірніше, вижбурне “Маккабі” за борт Ліги Європи і вже на ранок українські вболівальники забудуть про існування такої команди.

Теґи: "Шахтар" ДонецькВ Україні
ПоширитиТвітнути
Павло Кушнєрук

Павло Кушнєрук

Адміністратор, колишній Добряк/нинішній Хейтеряк "Брутального Футболу". Картонний фанат "Ноттінґем Форест", який дивиться максимум три матчі за участю "лісників" у рік. Любитель історії і олдскулу, коли трава була зеленішою, а твоя мамка молодою самицею  

Схожі Пости

Максим Імереков: “Коли настане мій час, тоді мене викличуть в збірну України”
Інтерв'ю

Максим Імереков: “Коли настане мій час, тоді мене викличуть в збірну України”

Квітень 15, 2021
Павло Ребенок: “Сподіваюсь, що доля чемпіонства в суботу не вирішиться”
Інтерв'ю

Павло Ребенок: “Сподіваюсь, що доля чемпіонства в суботу не вирішиться”

Квітень 14, 2021
Валерій Кучеров: “Погоджуюсь з Андрієвським, я би теж обрав три мільйони доларів і сидіти на лавці”
Інтерв'ю

Валерій Кучеров: “Погоджуюсь з Андрієвським, я би теж обрав три мільйони доларів і сидіти на лавці”

Квітень 7, 2021
Гліб Бухал: “Метал” ─ перспективний проєкт Ярославського і Краснікова”
Інтерв'ю

Гліб Бухал: “Метал” ─ перспективний проєкт Ярославського і Краснікова”

Квітень 5, 2021
Наступне
Максим Дегтярьов: “Як можна сказати, що расистський вигук пролунав від “Десни” ?”

Максим Дегтярьов: "Як можна сказати, що расистський вигук пролунав від "Десни" ?"

Павло Ребенок: “Сподіваюсь, що доля чемпіонства в суботу не вирішиться”
Інтерв'ю

Павло Ребенок: “Сподіваюсь, що доля чемпіонства в суботу не вирішиться”

автор: Ігор Шевчук
Квітень 14, 2021
0

300 матчів у чемпіонаті України за спиною футболіста полтавської "Ворскли", зовсім нещодавно у нього народилась донька Стефанія, саме тому сьогодні...

Читати більше
Фанати “Динамо” допомагають “Шахтарю” з Тайсоном, Дзвонимо Ібрі, інтимні інсайди Думанської. BF Show #6

Фанати “Динамо” допомагають “Шахтарю” з Тайсоном, Дзвонимо Ібрі, інтимні інсайди Думанської. BF Show #6

Березень 27, 2021
Бетім Альїмі: “Лучано Луччі – дурак? Краще запитайте в президента клубу”

Бетім Альїмі: “Лучано Луччі – дурак? Краще запитайте в президента клубу”

Березень 30, 2021
Лідер другого дивізіону Франції і один з десяти клубів, що входять до холдингу “Ман Сіті”. Куди перейшов Кухаревич?

Лідер другого дивізіону Франції і один з десяти клубів, що входять до холдингу “Ман Сіті”. Куди перейшов Кухаревич?

Березень 30, 2021
Гліб Бухал: “Метал” ─ перспективний проєкт Ярославського і Краснікова”

Гліб Бухал: “Метал” ─ перспективний проєкт Ярославського і Краснікова”

Квітень 5, 2021
Не кусатися, а частіше усміхатися – які цікаві пункти можна знайти в контрактах футболістів

Не кусатися, а частіше усміхатися – які цікаві пункти можна знайти в контрактах футболістів

Березень 22, 2021
Микола Васильков:  “Збірна – це не символічний набір найкращих. Це ті, хто підходять тренеру”

Микола Васильков: “Збірна – це не символічний набір найкращих. Це ті, хто підходять тренеру”

Квітень 13, 2021
Натія Панцулая: “Якщо мені хтось говорить, що футбол – це чоловіча гра, я можу у відповідь лише посміхнутися. Знаю, що з часом вони зрозуміють, що таке існує і має право на життя”

Натія Панцулая: “Якщо мені хтось говорить, що футбол – це чоловіча гра, я можу у відповідь лише посміхнутися. Знаю, що з часом вони зрозуміють, що таке існує і має право на життя”

Квітень 1, 2021

Останні коментарі

powered by CACKLE
Брутальний футбол

Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

Ми в мережах

Теґи

"Арсенал" Лондон "Баварія" Мюнхен "Барселона" "Динамо" Київ "Дніпро" "Зоря" Луганськ "Карпати" Львів "Ліверпуль" "Манчестер Сіті" "Манчестер Юнайтед" "Металіст" Харків "Мілан" "Реал" Мадрид "Севілья" "Челсі" "Шахтар" Донецьк "Ювентус" Євген Коноплянка Євро-2016 Іспанія Італія АПЛ Англія Бундесліга В Україні Дівчата За бугром Зірки 90-их Кріштіану Роналду Ла Ліга Ліга Європи Ліга Чемпіонів Ліонель Мессі Німеччина ПСЖ Рассєя Серіа А Скандали Трансфери УПЛ Ультрас Фото Чемпіонат України Чемпіонат світу 2018 збірна України

© 2012 – Брутальний футбол

  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Фентезі-ліга

© 2020 Брутальний футбол

Ввійдіть в свій аккаунт

Забули пароль?

Заповніть поля для реєстрації

Всі поля обов'язкові Ввійти

Відновити пароль

Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

Ввійти