• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Статті

“Це фіаско, братан!”. П’ять гучних трансферних проколів Хосепа Бартомеу

Павло Кушнєрук автор: Павло Кушнєрук
23.02.2020 11:53
в Статті
0 0
0
“Це фіаско, братан!”. П’ять гучних трансферних проколів Хосепа Бартомеу
701
Переглядів
ПоширитиТвітнути

Не секрет, що президент “Барселони” втрачає ґрунт під ногами – іспанська преса пише про можливу відставку керманича клубу. Серед перерахованих проблем особливий акцент зроблений на трансферній політиці – доволі красномовно, що днями “блауґранас” підписали Мартіна Брейтвейта, проте вкотре розчарували. Однак, сам Бартомеу вважає, що він добре працює і не має наміру йти з посади. З огляду на це розповідаємо,що не так з придбанням, а також згадуємо інші, куди серйозніші проколи.

Поява Мартіна Брейтвейта на “Камп Ноу” викликала шок та осуд. Формально “Барселона” нічого не порушила – “блауґранас” отримали дозвіл на здійснення трансферу та активували право першочергового викупу. Тут простежується певна логіка – розуміючи, що жоден з поважаючих себе клубів не погодиться розлучитися з тим чи іншим важливим футболістом (а якщо й так, то вимагатиме солідні гроші), каталонці скористалися чи не єдиною доступною опцією.

На практиці це ж виглядало як крадіжка і акт варварства – “Барселона” безцеремонно видерла Брейтвейта із “Леґанеса”, чим фактично прирекла команду на виліт з елітного дивізіону. Очевидно, що “огірки” й так у критичному становищі, однак тепер змушені продовжити боротьбу за виживання без найкращого голеадора (8 результативних дій у поточному розіграші Прімери) та одного з лідерів роздягальні.

І що робити з 18 мільйонами, отриманими за перехід данця? Трансферне вікно зачинене і Леґанес не має привілейованого статусу чи впливу, щоб провести аналогічну операцію – “Барселона” жбурнула у бік андердога кейс з грошима, які, за великим рахунком, не вплинуть на його порятунок.

Не дивно, чому громадськість накинулася на президента “синьо-гранатових” Хосепа Бартомеу. Функціонер не вперше плямує репутацію – буквально на днях він підтримав УЄФА, схвально прокоментувавши єврокубкову дискваліфікацію “Манчестер Сіті”. Колеги по цеху, журналісти, навіть пересічні уболівальники покрутили пальцем біля скроні – не дарма ж у народі ходить вислів “сьогодні кєнт, а завтра мєнт”. Подібна доля може торкнутися кожного.

І ось зараз Брейтвейт – гравець, який, якщо замислитися, не потрібен “кулес”. “Барселона” шукала вираженого центрфорварда, здатного тимчасово замінити Луїса Суареса, а натомість запросила вінґера. Ні, Мартін може розташуватися на вістрі атаки завдяки універсальним навичкам, однак для нього в приорітеті робота на фланзі. До того ж, скандинав не відзначається характеристиками, які високо цінує Кіке Сетьєн – легкістю, пластичністю та вмінням пристосуватися до різноманітних тактичних моделей. Це прямолінійний трудоголік, але без іскорки магії – про його рівень наочно говорять такі колективи, як “Тулуза”, “Мідлсбро” і “Бордо”.

Тож Хосеп Бартомеу знову під тиском – іспанська преса відкрито глумиться над очільником клубу, а фанати у розпачі. Наголосимо, що загалом Брейтвейт – хороший хлопець і заслужив на шанс, хоча тверезо усвідомлює його примарність. Скепсис породили непоодинокі випадки – “блауґранас” не вперше творять дич, запрошуючи кадрів на кшталт Томаса Вермалена чи Марлона. Не знаєте, хто це такий? Отож бо й воно.

Поговоримо про виконавців, з якими Бартомеу кричуще проколовся та сильно зіпсував імідж.

Андре Ґомеш

Прийшов: за 37 млн євро (з “Валенсії”)

Пішов: за 25 млн євро (в “Евертон”)

Купувати гравця після короткотривалого, хоч і гучного турніру – погана риса. Андре Ґомеш перебрався в “Барселону” на гребені слави, у ранзі чинного чемпіону Європи, але швидко дав зрозуміти – йому не місце на “Камп Ноу”. Причини вагомі – португалець не витримав конкуренції, нав’язаної з боку Івана Ракітіча і Андреса Іньєсти, після чого психологічно зламався. Депресія та панічні атаки, які переслідували центрхава – це не жарти, а сувора реальність.

Незважаючи на адаптованість до Іспанії, Ґомеш виглядав чужорідним елементом, явно неготовим до суперництва на такому рівні. Уболівальницька спільнота, негативно налаштована до новачка, нанесла останні штрихи – принизливе відношення трибун змусило португальця змінити обстановку.

У чому тут промах Бартомеу? “Кулес” не зважили всі “за” і “проти”, а банально виклали мільйони за піар. Без сумніву, мати у складі футболіста, який причетний до міжнародного тріумфу – круто і почесно. Але, як показує практика, не завжди ефективно.

Поспішність – мабуть, найвідчутніша слабина сьогоднішньої “Барселони”. З нею пов’язані всі катастрофи – у цьому ви неодноразово переконаєтеся по ходу нашого матеріалу.

Малком

Прийшов:за 41 млн євро (з “Бордо”)

Пішов: за 40 млн євро (в “Зеніт” Санкт-Петербург)

Питання, достеменну відповідь на яке не знають тибетські мудреці чи Google – навіщо “Барса” купила Малкома у 2018-му? Невже саме так потрібно відповідати “Ромі” за провал, допущений у півфіналі Ліги чемпіонів? Знаєте, цілком правдива версія – інакше й не поясниш, якщо пригадати, як здійснювалася оборудка. Новина про угоду з каталонцями застукала бразильця у аеропорті – хлопець ось-ось мав вилетіти до Риму та підписати відповідні папери. Раптовий дзвінок з Бордо проклав новий маршрут – прямісінько до Каталонії.

Де на вінґера чекало нерозуміння – Ернесто Вальверде, за чиєю спиною купувався футболіст, натякнув, що на нього не розраховує. Коли ж газетярі накинулися на Бартомеу з неприємними запитаннями, президент переклав відповідальність на плечі спортивного директора Еріка Абідаля – мовляв, француз лобіював кандидатуру Малкома, тож і винен у ситуації.

На щастя, Малкома вдалося досить вигідно продати – виконавець відкинув предметні пропозиції, зроблені дортмундською “Боруссією” та “Евертона”, і зробив вибір на користь санкт-петербурзького “Зеніту”. Що тонко натякає на амбітність нападника – треба бути “генієм”, аби у розквіті сил проміняти топовий чемпіонат на російську Прем’єр-лігу.

Усман Дембеле

Прийшов: за 125 млн євро (з дортмундської “Боруссії”)

Пішов: досі в команді, але постійно зламаний

Пора визнати – захищаючи синьо-гранатові кольори, Усман Дембеле реалізував лише дещицю потенціалу. І не слід поспіхом вказувати на травматичність – так, це суттєво вплинуло на кар’єру юнака, проте є не єдиним фактором, який змушує сумніватися у його зрілості і професіоналізмі.

Проблеми з дисципліною, перманентний конфлікт з тренерським штабом, неправильні акценти – все це викликає, як бачимо, негативне враження. Додаємо сюди постійні пошкодження різноманітної важкості (за час перебування на “Камп Ноу” француз пропустив 80 матчів, і ця цифра продовжує рости) і констатуємо – Дембеле взагалі не вартий витрачених коштів. Це прикро чути, але давайте ввімкнемо голову – якби не шалений талант, то навряд чи Усман протримався б так довго в Іспанії.

І як тут не згадати приказку “поспішиш – людей насмішиш”? У серпні 2017-го “Боруссія” маніпулювала “Барсою”, як тільки хотіла, і витиснула 125 мільйонів євро з урахуванням бонусів – Бартомеу, по чиїй репутації після прощання з Неймаром не пройшовся хіба лінивий, намагався зробити хоч щось, щоб повернути прихильність медійників і фанатів. Чи вийшло? Питання риторичне.

Філіппе Коутінью

Прийшов: за 145 млн євро (з “Ліверпуля”)

Пішов: орендований мюнхенською Баварією за 8,5 млн євро

Коли Коутінью покинув “Енфілд”, то Юрґен Клопп не пожалкував ні на хвилину – за словами журналіста Дієґо Торреса, німецький спеціаліст не усвідомлював, як Ернесто Вальверде у майбутньому працюватиме з вінґером. Початковий задум та тактичні моделі баска говорили про одне – за будь-якої схеми виконавцеві доведеться трудитися до сьомого поту. Тобто не нехтувати чорновою роботою, створювати глибину і простір – насамперед, допомагати Альбі (як компаньйону по флангу) і Мессі.

Втім, Коутінью не очікував на такі вимоги – фестивальний, індивідуалістський футбол бразильця різко контрастував з планом Вальверде. Так, Філіппе приносив користь, але до певного часу – як тільки тренер вказав йому на належне місце, розпочався скандал.

У якийсь момент найдорожчий гравець у історії “кулес” опинився на лаві запасних. А потім став непотрібним – інакше б не перейшов до “Баварії” на правах оренди. Сьогодні у клубі не знають, як діяти далі – Коутінью не переконує і висне каменем на шиї “блауґранас”.

Неймар

Прийшов: за 88 млн євро (з “Сантоса”)

Пішов: за 222 млн євро (в “Парі Сен-Жермен”)

Найбільший фейл Бартомеу – втрата Неймара. Вінґер не просто форсував події, ведучи перемовини з “ПСЖ”, а смачно плюнув в обличчя каталонців. Всі звикли сприймати бразильця у якості антагоніста, що виставив легендарний клуб дурниками. Це щира правда, але частково – менеджмент “Барселони” не зробив необхідні кроки, аби втримати зірку світового масштабу, та не передбачив можливі сценарії після її відходу.

Самовпевненість – шкідлива штука. Віра у неможливість виплати клаусули Неймара зіграла з Хосепом злий жарт – він пережив ті ж емоції, якими на днях підпалив п’яті точки керівництва “Леґанеса”. Виявилось, що 222 мільйони євро – ніщо у порівнянні зі збитками, нанесеними у подальшому.

Безпорадність і відсутність чітко обраної позиції обійшлися дорожче – сподіваючись врятувати становище, Бартомеу наламав ще більших дров та продемонстрував невміння працювати у стресових ситуаціях. Найголовніше те, що гідна альтернатива так і не була знайдена (остання надія на Антуана Ґрізманна, але й вона ризикує луснути, наче мильна бульбашка). Тому нікого не дивує бажання функціонера повернути Неймара – це могло б вирішити ряд питань, послужити своєрідним щитом та стати вагомим козирем напередодні виборів, запланованих на 2021 рік.

З іншого боку, все ризикує закінчитися набагато прозаїчніше – слухи про дострокові вибори з’явилися не на порожньому місці. Як ви знаєте, диму без вогню не буває…

ПоширитиТвітнути
Павло Кушнєрук

Павло Кушнєрук

Адміністратор, колишній Добряк/нинішній Хейтеряк "Брутального Футболу". Картонний фанат "Ноттінґем Форест", який дивиться максимум три матчі за участю "лісників" у рік. Любитель історії і олдскулу, коли трава була зеленішою, а твоя мамка молодою самицею  

Схожі Пости

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло
Статті

Не “Маріуполь”. Як українці “Шахтаря” грали в забугорних орендах і що з того вийшло

Лютий 7, 2022
Наступне
“Citizens” – українське “ліве” фан-угруповання “Львова”. Хто вони?

"Citizens" - українське "ліве" фан-угруповання "Львова". Хто вони?

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти