Репортаж з матчу команд, які ще зовсім недавно виступали в єврокубках: “Олімпік” грав у кваліфікації ЛЄ, “Ворскла” ж взагалі рік назад ганяла по полю лондонський “Арсенал”.
Зараз гра між донеччанами і полтавцями нагадує гладіаторський поєдинок не на життя, а на смерть. Обидва клуби плетуться у хвості турнірної таблиці. До речі, саме цей матч закрив перше коло чемпіонату.
19:30 – час початку всього цього дійства на стадіоні імені Лобановського. Чи не занадто пізно для матчів УПЛ, особливо для представників нижньої шістки? Декого може й почати хилити в сон, зважаючи на специфіку нашого футболу. А ще й керівники прем’єр-ліги так склали розклад, що в цей же день, трохи раніше, грало свій поєдинок і “Динамо” проти “Олександрії”. Тож було досить передбачувано, що всі лаври, рейтинги і просто інтерес мешканців столиці забере собі гра на НСК Олімпійському.
Одна з інтриг нашої зустрічі – чи збереться на трибунах більше 1000 людей? Згодом стало зрозуміло, що треба було трохи знижувати планку. Аж 329 людей завітало в цей приємний жовтневий вечір на стадіон “Динамо”. Страшно уявити, які цифри ми будемо спостерігати в листопаді-грудні. Мабуть, вже двозначні.
Прямуючи до трибун, люди натикались на виїзний фан-шоп “Олімпіка”. Так називається невеличка палатка з різноманітними речами, розмальованими під клубну символіку (на фото нижче). Є тут і різні комплекти форм: тренувальна коштує 600 гривень, ігрова – вже тисячу.
Щодо стартових складів команд, то в “Олімпіка” він вийшов досить передбачуваним, без особливих сюрпризів. Чого точно не скажеш про “Ворсклу”. Схоже головний тренер “зелено-білих” Віталій Косовський, з огляду на жахливі результати, вдався до крайніх заходів. Багато основних футболістів залишилось в запасі або взагалі поза заявкою, в той час як з перших хвилин вийшли такі, поки що маловідомі для широкого загалу, гравці, як Стрижак, Челядін, Мельничук і Козиренко. А де ж зіркові літні новачки? Зураб Очігава, пам’ятаєте такого? Нуль хвилин за 11 турів. Албанський форвард Хебай – 109 хвилин і 0 балів за системою гол+пас. Екс-капітан молодіжки “Барселони” Хуан Рей – теж жодного виходу на поле. Ситуація в полтавського клубу все більше схоже на ту, що виходить з-під контролю.
Одним із 329 щасливчиків, яким вдалось потрапити на гру, став форвард “Шахтаря” Андрій Борячук. Він весело говорив про щось з півзахисником гостей Артемом Габелком, а потім зайняв своє місце на трибуні. Під час виходу команд на поле диктор стадіону спеціально оголосив, що футболістів виводять “вихованці футбольної академії Олімпіка”. Вони не тільки виконали надважливу місію з транспортування гравців обох клубів, а також, час від часу протягом матчу, у весь свій голос підтримували господарів. Заслухавши гімн “Олімпіка”, гімн УПЛ та гімн України, глядачі на стадіоні почули стартовий свисток арбітра.
Оскільки аншлагу не вийшло, то було прекрасно чути все, що кажуть на полі футболісти. Це теж додавало певного антуражу. В першому таймі підопічні Вісенте Гомеса виглядали набагато краще, за своїх суперників. Відчувалось, що в їхній грі була якась осмисленість, в той час як “ворскляни” грали певними спалахами. Один з таких спалахів міг стати для гостей результативним: неймовірна метушня після кутового, в якій декілька разів гості могли відкривати рахунок, проте м’яч так і не залетів у сітку воріт. “Весь сезон “Ворскли” в одному моменті”, – підмітив один з журналістів. Команди пішли на перерву без голів, але все ж з ігровою перевагою “Олімпіка”.
В перерві прес-служба господарів організувала для вболівальників вже звичний конкурс: 7 щасливчиків виходять на газон та пробивають по воротах. Задача: забити гол верхом, метрів з 20, щоб м’яч не торкнувся землі. Приз – корзинка з продуктами від одного із супермаркетів, котрий є партнером клубу (на фото нижче). Всього таких подарунків 3, тож конкуренція вагома. Взагалі, конкурс досить цікавий. Інколи навіть більш захоплюючий, ніж те, що відбувається на полі. Та й не так це легко, як може здатись на перший погляд.
Вже по ходу гри на стадіон підходили декілька вболівальників з матчу “Динамо”. Про що можна було здогадатися по їхнім біло-синім шарфам. Вирішили люди, що сьогодні одного поєдинку УПЛ для них недостатньо. Ще один цікавий момент: диктор по стадіону оголошує всіх можливих спонсорів “Олімпіка” прямо посеред кожного з таймів. Важко знайти ще десь таку родзинку. Це якби на матчі “Челсі”, хвилині так на 30-й, всім глядачам на “Стемфорд Брідж” голосно б оголосили, що “а спонсорами нашого клубу є компанії Йокогама, Самсунг, швидкогроші” і так далі за списком.
Сектор ультрас “Олімпіка” налічував аж нуль осіб. Мабуть, хлопці зайняті боротьбою з “каріпцією”, тож їм зараз ніколи відвідувати матчі улюбленої команди. З Полтави ж приїхало всього декілька людей. Другий тайм пройшов вже за переваги “Ворскли”, як не дивно. Вони створювали більше гостроти біля воріт суперників, та м’яч вперто не хотів залітати в сітку. То захисники господарів виб’ють круглого вже з лінії, то Коломоєць із вбивчої позиції перевірить на міцність поперечину. Напруга буквально висіла в повітрі: навіть табло стадіону не витримало і на деякий час показувало одну й ту саму 47-му хвилину.
Золоте правило футболу продовжує діяти: не забиваєш ти – тоді отримайте і розпишіться. Протягом десяти хвилин підопічні Вісенте Гомеса двічі святкували взяття воріт. Спочатку Тейшейра встиг прийняти пас в штрафному майданчику, зупинитись, подивитись, прицілитись і точно пробити повз голкіпера “зелено-білих” Ткаченка. А незабаром і Лук’янчук спокійно замкнув головою подачу з кутового. Нокаут для полтавських футболістів. І над стадіоном “Динамо” голосно зазвучав “ФАНТАЗЕЕЕЕЕР, ТЫ МЕНЯ НАЗЫВАААЛААА”, що радує вболівальників після кожного голу господарів. Домашні матчі донеччан можна відвідати хоча б для того, щоб відчути цю фантазійну атмосферу.
2:0 – “Олімпік” здобуває надважливу для себе перемогу і залишає останню сходинку, куди опустився “Львів”. Що стосується полтавців, то вони також вже майже досягли дна. Бронза була не так давно, а зараз на горизонті видніється перша ліга, тому керівництву варто серйозно задуматись. Цікаво, номер телефону Сачка ще не видалили?..
Ярік П’ятницький, “Брутальний Футбол”