Від бронзових медалей до боротьби за виживання

21 Жов, 2019| автор:

Репортаж з матчу команд, які ще зовсім недавно виступали в єврокубках: “Олімпік” грав у кваліфікації ЛЄ, “Ворскла” ж взагалі рік назад ганяла по полю лондонський “Арсенал”.

Зараз гра між донеччанами і полтавцями нагадує гладіаторський поєдинок не на життя, а на смерть. Обидва клуби плетуться у хвості турнірної таблиці. До речі, саме цей матч закрив перше коло чемпіонату.

photo_2019-10-21_10-49-24

19:30 – час початку всього цього дійства на стадіоні імені Лобановського. Чи не занадто пізно для матчів УПЛ, особливо для представників нижньої шістки? Декого може й почати хилити в сон, зважаючи на специфіку нашого футболу. А ще й керівники прем’єр-ліги так склали розклад, що в цей же день, трохи раніше, грало свій поєдинок і “Динамо” проти “Олександрії”. Тож було досить передбачувано, що всі лаври, рейтинги і просто інтерес мешканців столиці забере собі гра на НСК Олімпійському.

Одна з інтриг нашої зустрічі – чи збереться на трибунах більше 1000 людей? Згодом стало зрозуміло, що треба було трохи знижувати планку. Аж 329 людей завітало в цей приємний жовтневий вечір на стадіон “Динамо”. Страшно уявити, які цифри ми будемо спостерігати в листопаді-грудні. Мабуть, вже двозначні.

Прямуючи до трибун, люди натикались на виїзний фан-шоп “Олімпіка”. Так називається невеличка палатка з різноманітними речами, розмальованими під клубну символіку (на фото нижче). Є тут і різні комплекти форм: тренувальна коштує 600 гривень, ігрова – вже тисячу.

ФОТО - ФК "Олімпік"

ФОТО – ФК “Олімпік”

Щодо стартових складів команд, то в “Олімпіка” він вийшов досить передбачуваним, без особливих сюрпризів. Чого точно не скажеш про “Ворсклу”. Схоже головний тренер “зелено-білих” Віталій Косовський, з огляду на жахливі результати, вдався до крайніх заходів. Багато основних футболістів залишилось в запасі або взагалі поза заявкою, в той час як з перших хвилин вийшли такі, поки що маловідомі для широкого загалу, гравці, як Стрижак, Челядін, Мельничук і Козиренко. А де ж зіркові літні новачки? Зураб Очігава, пам’ятаєте такого? Нуль хвилин за 11 турів. Албанський форвард Хебай – 109 хвилин і 0 балів за системою гол+пас. Екс-капітан молодіжки “Барселони” Хуан Рей – теж жодного виходу на поле. Ситуація в полтавського клубу все більше схоже на ту, що виходить з-під контролю.

Одним із 329 щасливчиків, яким вдалось потрапити на гру, став форвард “Шахтаря” Андрій Борячук. Він весело говорив про щось з півзахисником гостей Артемом Габелком, а потім зайняв своє місце на трибуні. Під час виходу команд на поле диктор стадіону спеціально оголосив, що футболістів виводять “вихованці футбольної академії Олімпіка”. Вони не тільки виконали надважливу місію з транспортування гравців обох клубів, а також, час від часу протягом матчу, у весь свій голос підтримували господарів. Заслухавши гімн “Олімпіка”, гімн УПЛ та гімн України, глядачі на стадіоні почули стартовий свисток арбітра.

photo_2019-10-21_10-49-25 photo_2019-10-21_10-49-26

Оскільки аншлагу не вийшло, то було прекрасно чути все, що кажуть на полі футболісти. Це теж додавало певного антуражу. В першому таймі підопічні Вісенте Гомеса виглядали набагато краще, за своїх суперників. Відчувалось, що в їхній грі була якась осмисленість, в той час як “ворскляни” грали певними спалахами. Один з таких спалахів міг стати для гостей результативним: неймовірна метушня після кутового, в якій декілька разів гості могли відкривати рахунок, проте м’яч так і не залетів у сітку воріт. “Весь сезон “Ворскли” в одному моменті”, – підмітив один з журналістів. Команди пішли на перерву без голів, але все ж з ігровою перевагою “Олімпіка”.

В перерві прес-служба господарів організувала для вболівальників вже звичний конкурс: 7 щасливчиків виходять на газон та пробивають по воротах. Задача: забити гол верхом, метрів з 20, щоб м’яч не торкнувся землі. Приз – корзинка з продуктами від одного із супермаркетів, котрий є партнером клубу (на фото нижче). Всього таких подарунків 3, тож конкуренція вагома. Взагалі, конкурс досить цікавий. Інколи навіть більш захоплюючий, ніж те, що відбувається на полі. Та й не так це легко, як може здатись на перший погляд.

photo_2019-10-21_10-50-42

Вже по ходу гри на стадіон підходили декілька вболівальників з матчу “Динамо”. Про що можна було здогадатися по їхнім біло-синім шарфам. Вирішили люди, що сьогодні одного поєдинку УПЛ для них недостатньо. Ще один цікавий момент: диктор по стадіону оголошує всіх можливих спонсорів “Олімпіка” прямо посеред кожного з таймів. Важко знайти ще десь таку родзинку. Це якби на матчі “Челсі”, хвилині так на 30-й, всім глядачам на “Стемфорд Брідж” голосно б оголосили, що “а спонсорами нашого клубу є компанії Йокогама, Самсунг, швидкогроші” і так далі за списком.

Сектор ультрас “Олімпіка” налічував аж нуль осіб. Мабуть, хлопці зайняті боротьбою з “каріпцією”, тож їм зараз ніколи відвідувати матчі улюбленої команди. З Полтави ж приїхало всього декілька людей. Другий тайм пройшов вже за переваги “Ворскли”, як не дивно. Вони створювали більше гостроти біля воріт суперників, та м’яч вперто не хотів залітати в сітку. То захисники господарів виб’ють круглого вже з лінії, то Коломоєць із вбивчої позиції перевірить на міцність поперечину. Напруга буквально висіла в повітрі: навіть табло стадіону не витримало і на деякий час показувало одну й ту саму 47-му хвилину.

photo_2019-10-21_10-49-27 (2) photo_2019-10-21_10-49-27

Золоте правило футболу продовжує діяти: не забиваєш ти – тоді отримайте і розпишіться. Протягом десяти хвилин підопічні Вісенте Гомеса двічі святкували взяття воріт. Спочатку Тейшейра встиг прийняти пас в штрафному майданчику, зупинитись, подивитись, прицілитись і точно пробити повз голкіпера “зелено-білих” Ткаченка. А незабаром і Лук’янчук спокійно замкнув головою подачу з кутового. Нокаут для полтавських футболістів. І над стадіоном “Динамо” голосно зазвучав “ФАНТАЗЕЕЕЕЕР, ТЫ МЕНЯ НАЗЫВАААЛААА”, що радує вболівальників після кожного голу господарів. Домашні матчі донеччан можна відвідати хоча б для того, щоб відчути цю фантазійну атмосферу.

2:0 – “Олімпік” здобуває надважливу для себе перемогу і залишає останню сходинку, куди опустився “Львів”. Що стосується полтавців, то вони також вже майже досягли дна. Бронза була не так давно, а зараз на горизонті видніється перша ліга, тому керівництву варто серйозно задуматись. Цікаво, номер телефону Сачка ще не видалили?..