Найкращі трансфери на сьогоднішній день в співвідношенні ціна-якість.
“Жоао Феліш перейшов в “Атлетіко” за 126 мільйонів євро? Круто. А хто це?”. Багато поціновувачів гри №1 на планеті навіть не чули про португальського футболіста, за якого мадридці виклали багато мішків з грошима. А як вам перехід в “Реал” юного бразильця Родріго? Теж не знайомі з його футбольною творчістю? А вона коштує, між іншим, 45 мільйонів євро. Ми живемо в часи, коли за трансфери клуби платять невиправдано шалені гроші. Інфляція та гучні переходи всім відомих футболістів приблизно за 222 мільйони зробили свою справу. Тепер, щоб отримати якісного гравця, потрібно розбивати всі скарбнички, що тільки є. Тому зараз ми дивуємось вже не величезним числам в контрактах, а навпаки – якщо тому чи іншому клубу вдалось вихопити топ-футболіста безкоштовно або набагато дешевше, ніж він насправді коштує. Цей матеріал якраз про них. Подивимось, хто допоміг своїм новим командам зекономити мільйончик-другий.
Дієго Годін (“Атлетіко” – “Інтер”, вільний агент)
Міланський клуб серйозно готується скинути “Юве” з трону. “Нерадзуррі” підписали контракт з одним із кращих центральних захисників світу. До того ж не заплатили за нього ні копійки – уругваєць прийшов на правах вільного агента. Так, Годіну вже 33 роки. Але центрбеки як гарне вино – з роками тільки покращуються. Тим більше в Італії ці “пенсіонери” відчувають себе як риба у воді. Декілька сезонів Дієго точно ще проведе на високому рівні. Годін, Шкриньяр, Де Врей, Міранда – “Інтер” тепер має шикарну підбірку центральних захисників. І на чолі цього всього майстер вибудовувати міцну оборону Антоніо Конте. Не забуваємо про Хандановіча у воротах і бачимо на горизонті команду, яка в наступному сезоні Серії А пропустить найменшу кількість голів.
Костас Манолас (“Рома” – “Наполі”, 36 млн євро)
“У “Роми” дуже вигідний супермаркет. Салах 38, П’яніч 32, Манолас 36”, “зараз ще Флоренці по акції віддадуть, якщо є карта постійного покупця – то надається знижка”. Так жартують над новим клубом Паулу Фонсеки. Дійсно, дивно, що римляни так дешево віддають своїх топ-футболістів. Клаусула в контракті Маноласа складала якихось нещасних 36 мільйонів. В наш час це копійки за одного з найсильніших центрбеків Серії А. Можливо, тепер керівництво клубу буде прописувати більші суми в контрактах своїх гравців? Щоб інші топ-клуби не заходили до них, немов в АТБ. Також цікаво, чому два гіганти АПЛ, “Арсенал” та “МЮ”, не забрали собі давно грецького захисника? Невже краще все літо торгувати Магуайра за 70 мільйонів? Нам з дивану видніше, звісно, як в Манчестері комплектувати оборону. А поки що просто привітаємо “Наполі” – Кулібалі-Манолас в центрі захисту виглядає потужно. Принаймні на папері. Подивимось, що буде на полі.
Андер Еррера (“МЮ” – “ПСЖ”, вільний агент)
29-річний хавбек не захотів підписувати новий контракт з “червоними дияволами” та став вільним агентом. За його словами, в Манчестері не змогли переконати футболіста в його важливості. Тому після 5 років в Англії та майже 200 проведених матчів за манкуніанців баск вирішив змінити обстановку. Тепер він буде випалювати центр поля у французькій Лізі 1. В “ПСЖ”, мабуть, і самі не розуміють, як їм вдалось отримати футболіста (будь-якого) і не вивалити за нього купу грошей. Та факт залишається фактом – парижани отримали відмінне посилення півзахисту абсолютно безкоштовно.
Пабло Сарабія (“Севілья” – “ПСЖ”, 20 млн євро)
Париж продовжує дивувати. В минулому сезоні Сарабія забив 23 голи і зробив 17 асистів в 40 матчах за “Севілью” у всіх турнірах. Іще раз – в середньому по одній результативній дії за матч. Статистика гідна найкращих футболістів планети. Не думали, мабуть, в Андалусії, що іспанець буде демонструвати настільки феноменальний футбол. Інакше пояснити мізерні 18 мільйонів клаусули в контракті гравця досить важко. Цікаво, що “ПСЖ” спеціально заплатив навіть на 2 мільйони більше, ніж треба. Клуб пішов на такий крок, щоб підтримати добрі стосунки з “Севільєю” і прискорити угоду. Та, швидше за все, це не стало сильною втіхою для іспанців, які могли отримати за гравця куди більші гроші.
Адріен Рабьо + Аарон Ремзі (“ПСЖ” / “Арсенал” – “Ювентус”, вільні агенти)
“Ювентус” – найкращий клуб в світі. Якщо мова йде про підписання крутих вільних агентів. Тепер “зебри” перейшли на новий рівень – оформляють таких по двоє за одне трансферне вікно. Іноді здається, що навіть якщо “б’янконері” і не особливо потрібен той чи інший футболіст, вони все одно його підпишуть, адже він ось-ось стане вільним агентом. Жарт? А хто мені тоді пояснить, навіщо “Юве” стільки центральних півзахисників? П’яніч, Хедіра, Матюїді, Джан, Бентанкур, Рабьо, Ремзі. Плюс ще в ЗМІ активно ходять чутки про повернення Поля Погба. Питання до футбольних знавців – скільки футболістів треба в центр поля, щоб “Саррібол” працював на максимум?
Торган Азар + Юліан Брандт (“Борусія М” / “Байер” – “Борусія Д”, 25 + 25 млн євро)
Знову скупляють всю Бундеслігу та послабляють конкурентів, ох вже ця Бавар… Стоп, стривайте. Це вже інший клуб перейняв тактику головного конкурента. В Дортмунді вирішили так – щоб стати чемпіоном, треба думати, як вічний чемпіон. Тому буквально в один день оформили два внутрішні трансфери. По 25 мільйонів за молодшого Азара (10 голів + 11 передач) та Брандта (7 голів + 15 передач) – хіба це гроші в футбольному світі? “Борусія” за одного Пулішича більше вторгувала. У випадку з Брандтом знову прийдеться згадувати термін “клаусула”. Це виключно проблеми “Байера”, що німця можна було придбати настільки дешево. Щодо Азара-джуніора, то тут історія про те, як дві “Борусії” торгувались між собою. Дортмунд давав 25 мільйонів, Менхенгладбах хотів 40. В підсумку зійшлись на 25+бонуси. Найкращі торги в історії футболу.
Ярік П’ятницький, “Брутальний футбол”