• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Інтерв'ю

Сергій Політило: “Коли вийшов на поле, думав, що в мене вуха в трубочку скрутилися”

Ігор Шевчук автор: Ігор Шевчук
19.02.2021 15:51
в Інтерв'ю
0 0
0
Сергій Політило: “Коли вийшов на поле, думав, що в мене вуха в трубочку скрутилися”
1.1k
Переглядів
ПоширитиТвітнути

Цей футболіст за свої 32 роки встиг попрацювати і з Кварцяним, і з Григорчуком. Зараз він є гравцем донецького “Олімпіка” і капітаном цього клубу. Так-так, все вірно, сьогодні на “БФ” зустрічаємо Сергія Політила. У традиційній душевній розмові з Ігорем Шевчуком хавбек поділився емоціями від погоди в Україні, враженнями щодо трансферу Шахаба в “Зорю” та пригадав легендарну фразу Кварцяного “Ты больше не капитан”. Також з кепом згадали суміжні теми – “Дніпро”, “Чорноморець”, поговориили і про Яя Туре.

– Які відчуття після повернення з теплої Туреччини в холодну Україну? 

– Ну, так (сміється – прим.). Трішки перепад був, градусів, адже коли ми останні дні були в Туреччині, то там було 20 градусів тепла, а приїхали, то в Україні вже мінус 10. Це різниця відчутна! Що про себе дає знати, то це те, що ми з натуральних полів перейшли на штучні. Весь тиждень готувались до “Динамо” в таких манежах. Сильний сніг був, то велике поле навіть не розчищали, а тренувались в “коробках”. Але нічого страшного, ми не скаржимось, хоч так. Особисто я не є любителем штучного покриття газону ще з дитинства.

– Грати футбол в Україні за такої погоди – це жерсть?

– Перший раз у мене офіційний матч у таку погоду, якщо чесно. Думаю, це стосується не тільки мене, а й інших футболістів. Такої погоди ще не було. Коли навіть завершували перед зимою, то такого не було. І поля нормальними навіть були. Спочатку думав, що в мене вуха в трубочку скрутилися. Поле було більш-менш, а коли вийшов на другий тайм, то як на каблуках воно стукало. Були ділянки, де ще на початку гри ти не можеш встояти на ногах, бо слизько. Але нічого. У всіх командах однакові умови.

– Ігор Суркіс заявив, що перші два тури простіше було зіграти в Туреччині. Климовський теж таку думку озвучував. Погоджуєшся з ними чи все-таки на рідній землі грати можна за будь-якої погоди? 

– Як показує практика, то можна грати за будь-якої погоди. Що ми і робимо. Нічого не скасовується, хіба що на день-два переноситься. Звісно, комфортніше було би зіграти за такої погоди, яка в Туреччині. З нами в готелі на зборах якась команда була, то Суперкубок проводився саме там. Всі команди й судді були в Туреччині в цей період. Тому що ми назад летіли в Київ з нашими всіма суддями. Ніхто просто не думав, що в нас буде така погода. Я думаю, що навіть не розглядали такий варіант як перенесення перших турів УПЛ до Туреччини. Адже вже би писали щось щодо цього. Це зараз просто тренери й президенти говорять, що краще було зіграти в Туреччині чи десь інше. Можна булозіграти в Туреччині чи ні? Я вважаю, що так. Тільки потрібно було над цим якось працювати, зібрати клуби, обговорювати і вирішувати, що робити.

– Якщо така погана погода в Україні, чому просто не перенести старт УПЛ на початок березня? 

– Запитання не за адресою. В мене можуть бути лише припущення. Потрібно починати клубам, які грають в єврокубках, щоб в них була практика раніше. Або для збірної, щоб якісь паузи були і раніше завершився чемпіонат. Хоча в нас так багато матчів у чемпіонаті, що в Англії чи якійсь іншій країні їх можуть зіграти буквально за три-чотири тижні. Ну в нас вирішили так, тому граємо раз в тиждень. Не знаю, з чим це пов’язано. Ось у нас наступна гра в п’ятницю. Температура буде мінусовою, та ще й поставили матч у сьомій годині вечора. Можливо якось з телебаченням пов’язано. На стадіони зараз не пускають, а колись робили зустрічі в п’ятницю ввечері, бо типу люди йдуть з роботи і може зайдуть на футбол. Тоді більше ходило, а зараз нікого не пускають. Але я думаю, що інтерес до нашого футболу – ну не дуже. Тому можна зробити для футболістів гру о 14:00, я думаю, що нічого би не змінилось. О 19:00 температура буде трішки відрізнятись у порівнянні з обідом.

– Поле на “Динамо” просто у жахливому стані. Як грати футбол на такому болоті?

– Поле ще було більш-менш нормальне. У першому таймі ще чіплялись якось, а ось в другому… Читав інтерв’ю Суркіса, що опалення під час гри вимикалось, тому що не можна через правила ФІФА/УЄФА. Ось, тому в другій половині зустрічі бігали, як по асфальту. Воно дає своє на ноги і спини, гравці відчувають це все. Потрібен час, щоб пристосуватись. У когось це швидше виходить. А загалом, то звісно, що хотілось би грати на ідеальних полях, однак погода, бачите, яка. Ще точно два тури будуть зіграні не на якісних полях.

– Дві червоні за 13 хвилин у матчі проти “Динамо”. Арбітр не правий чи все по ділу?

– Я не знаю. Останню червону, що дали Лебеденку, то можна було не давати, але він вирішив це зробити. Спочатку показав жовту, а потім була якась підказка з VARу. Важко сказати, що це порушення тягнуло на фол останньої надії та вилучення Ореста. Якби дав жовту картку, то ніхто нічого би не говорив. А так червона… Явно гравець не вибігав віч-на-віч чи там щоб йому ноги відривали. Суперник одразу встав, не так сильно його зачепив. Контакт був, але вважаю, що це не пряма червона картка. Але суддя вирішив по-іншому і нічого вже не зміниш. З Нкенгом дві жовтих… То мабуть, що дійсно були, заслужено.

– Бєсєдін на зборах не забив жодного голу, а “Олімпіку” вклав два. Це підтверджує той факт, що результат на зборах неважливий?

– Дійсно результат неважливий. Водночас кожен хоче перемагати. Збори для того, щоб підготуватись, так само і тренери дивляться наскільки ти готовий. Тим більше така ситуація, як в “Динамо”, конкуренція. Кожен намагається себе проявити. Вважаю, що результат не є важливим. Тренерський штаб дивиться, як команда, футболісти реагують на навантаження і все решта. Підводять під чемпіонат, а не, щоб суто на зборах був якийсь результат. Звичайно, що приємно, коли все виходить, гра складається добре, на зборах все виходить і до цього додається результат. Буває, що можна повідбивати стійки і поперечки та програти. Але, звісно, що кращий настрій, коли ти перемагаєш.

– Чи можеш пригадати матч у своїй кар’єрі де тебе відверто вбивали судді? 

– Та я думаю, що так явно не можу назвати. Ну були такі матчі, не можу пригадати, які конкретно. Помилки були… Відчувається на полі, якщо чесно. Десь у людини темп збивається. Такі моменти в середині, коли ти граєш, то воно відчувається. Це не повинно впливати. Потрібно своєю командною грою переконати. Суддя, коли бачить, що команда не може чи не виходить, то він вирівнюється і починає судити нормально. А так-то буває різне. Ось пригадується, коли ми грали проти “Шахтаря”, ще тренером в нас був В’ячеслав Шевчук. То там офсайд явний, а людина не підняла прапорець, нам забили гол. В тій же грі Тайсон б’є Льоху Гая, а суддя не дає червону картку. Ось такі моменти. Якщо так пригадати, то багато є. Не хочеться говорити, що вбивав чи помилявся. Просто робочі моменти (сміється – прим.).

– Трансфер Шахаба в “Зорю” – це плюс чи мінус для “Олімпіка”?

– Чесно, то зі сторони клубу напевно, що плюс. Тому що футболіст влітку міг піти вільним агентом, а так “Олімпік” щось заробив за нього. Так, він у нас розкрився, його знайшли тренери, повірили, підпускали і людина заграла. Доволі так непогано виглядав, дуже хороший футболіст, мені подобався як форвард. В Україні один з найкращих, особливо останніх пів року, на мою думку. Правильно зробили, що продали. Тому що гроші для клубу є немало важливими. Шахаб – молодець, команда на нього грала і він їй також помагав. Віддавав передачі, забивав голи.

– Ти – капітан команди. Взагалі, яка твоя точка зору щодо ситуації із Шахабом?

– Тут можна дивитись і з його сторони, і з клубу. Він мав право, напевно, на якісь попередні контракти або спілкування з іншими командами. Тому що за правилами УЄФА/ФІФА за пів року до завершення контракту ти маєш право спілкуватись чи домовлятись зі своїм наступним потенційним клубом. Зі сторони “Олімпіку” теж можна зрозуміти. Бо вони повірили в нього, вкладали, тому зрозуміло, що хочуть теж заробити. Вважаю, що все добре. Обопільно руки потиснули, вирішили цю ситуацію. І клубу нормально, і Шахабу теж.

– Хто здатен його замінити? 

– У нас взяли два нападника. Нкенга взяли. Він молодий, хороший та перспективний форвард. Зараз отримав червону, одну гру посидить, подумає та й подивимось, як він заграє. Потім може ввімкнеться, йому потрібен час для адаптації. Хоча на зборах все було нормально, в нас хороший колектив. Хто би не прийшов, то швидко вписується. Тому віримо, що все буде добре. Також в нас є Каргбо, орендований з “Динамо” – подивимось хто буде кращим, тренери будуть обирати.

– Якими характеристиками повинен володіти капітан команди?

– Ну ось ти сьогодні говорив раніше, що я ніби друга людина після тренера. Підказувати, надавати якусь допомогу, як на полі, так і за його межами. Навіть не знаю. Це такі найперші. Показувати своєю грою, ставленням, вести команду. “Піхати”? Іноді треба (сміється – прим.). Деколи можна і похвалити. Я веду себе однаково. Коли не був капітаном, то “піхав” теж. Це не важко. Просто якась трохи більша відповідальність. Я даю максимум на полі та на тренуваннях.

– Як це – працювати під керівництвом ексгравця “Барси” і “Ман Сіті”?

– Поки хотілось трохи більше від нього, але він ж тільки приїхав до нового колективу, приглядається, хотілося би, щоб він більше вмикався. Потрібно йому це сказати. Людина пограла на такому рівні, з сильними тренерами. Звісно, що хотілося би більше спілкування, підказок від нього. Футболіст відіграв на дуже топовому рівні.

– За той короткий проміжок часу, що Яя Туре в “Олімпіку”, що ти запам’ятав найбільше?

– Від нього? Ну я ж кажу, що поки що так… Він придивляється. Не було нічого такого цікавого. Можливо, дійсно мовний бар’єр. Але розмовляє трішки, розуміє й згадує нашу мову. Дійсно, дуже хотілося би від нього більшого, поспілкуватись, щось дізнатись нове.

– Якою мовою спілкуєтесь з Туре? 

– Російською він може трішки говорити і розуміє її, пригадує. Туре ж грав за донецький “Металург”, в Україні, тому йому потрібен час. Я не сильно володію англійською мовою, але дуже би хотів з ним поспілкуватись і для себе дізнатись щось нове. Думаю, що Яя Туре ще ввімкнеться і буде активнішим.

– Сергій Кравченко заявив, що “Дніпро-1” – це продовження “Дніпра”. Погоджуєшся з ним?

– Чесно, таке питання… Я знаю, що вболівальники проти цього, бо для них є один “Дніпро”. Напевно… Та ні, не напевно! Я теж так вважаю. Зараз вже інша команда, назва, емблема. У того “Дніпра” була своя історія, вболівальники, все було на рівні. Тому що я був у тій команді та знаю, про що говорю. А зараз це вже інший клуб, не той самий, це точно. Сергій так вважає. Він був у двох “Дніпрах”, все якось так плавно перейшло в ту команду: база, стадіон, тренери тоді ті самі. Тому він так вважає. Але я кажу, що це точно різні колективи. З Кравченком тут не погоджуюсь.

– На твою думку, яке майбутнє очікує твій колишній клуб – “Чорноморець”?

– Це моє улюблене місто – Одеса і команда теж дуже хороша. “Чорноморець” дав мені дорогу в футбол, перший матч в УПЛ я зіграв за нього. Потужнний час там провів, виріс, як гравець, як особистість. Був капітаном команди. Одеса для мене – найкраще місто для життя, в Україні це точно. Я себе там дуже добре і комфортно почуваю, якір для життя кинув там, в Одесі. Хотілося би, щоб команда ожила, вийшла в УПЛ. Там все для цього є: стадіон, місто. Мені здається, що ця команда ще може вийти і себе показати, якщо їм не будуть заважати. І це буде перший клуб, який вийшов з таким маленьким бюджетом. Там є трішки проблеми, зарплати невеликі. Але футболісти хороші, багатьох знаю, тим більше зараз Крава туди перейшов, то однозначно, що їм допоможе в цьому. Знаючи його характер і відношення до футболу, тому його прихід – великий плюс для команди.

– Тобі вже 32, плануєш грати як Ібра до сорока, чи скоро вже повісиш бутси на цвях?

– Ні, мені не вже 32, мені тільки 32 (сміється – прим.). Звичайно, що будемо ще грати, головне, щоб здоров’я дозволяло. Я дуже сильно люблю футбол. І хто мене знає, то бачить, як я відношусь до себе і до цієї гри. Хотілося би побільше пограти. Це не шахи, може бути різне, але думаю, що все буде добре.

– Завершиш в “Олімпіку” чи думав над якимось іншими командами?

– Це також загадувати не можу, бо не знаю, що буде через десять років (сміється – прим.). Не зрозуміло, що буде завтра з тими всякими вірусами. В мене немає планів чи завдань, щоб зіграти найбільшу кількість матчів чи побити якийсь рекорд. Просто, поки відчуваєш себе добре, любиш цю справу, є мотивація, то я вважаю, що потрібно залишатись і грати. Спілкувались зі Славою Шевчуком на зборах. Бутси вішати, коли вже колін немає чи ще щось, то цього теж не потрібно допускати.

– Де ти отримував більше: у Казахстані чи Туреччині? 

– У Казахстані. Гроші там вкладаються у футбол в тому плані, що багато йде на легіонерів. А можна їх не взяти і зробити поля, бо вони там в дуже поганій якості. Не дуже приємно там грати. Рівень футболу там не дуже хороший, а зарплати хороші. В мене були амбіції та хотілось грати на більш кращому рівні. В мене була можливість піти через пів року після того, як підписав контракт, то нею й скористався. В Україні я отримував більше грошей. Я ж грав ще у ті часи, коли футбол був на дуже хорошому рівні. Класні часи, як пригадую зараз, скільки команд було, що могли битись за високі місця: “Шахтар”, “Динамо”, “Металіст”, “Дніпро”, “Таврія”, “Чорноморець”, “Зоря”, “Карпати”, “Металург”. Ну всі дуже хороші команди. Можна довго називати. Рівень футболу і зарплат був інший.

– Ти грав за керівництва Кварцяного у “Волині” та Маркевича у “Дніпрі”. Два абсолютно різних тренера. Кому віддасиш перевагу в плані професіоналізму?

– Та, чесно кажучи, то когось виділяти не хотілося би. Безумовно, що різне бачення і різний підхід тренерів. Маркевич більше спокійний такий. В плані тренувальному, ігровому. У нього є свій характер. Не сказав би, що він такий спокійний. Є такі моменти, що Мирон Богданович може крикнути і “напіхати”. Ну а Віталій Володимирович, звісно, що своєрідний. Але той період, коли я був у “Волині”, то в нас була дуже хороша команда, чимало орендованих гравців з “Дніпра”, а також класні футболісти, такі як Шабанов, Шуніч, Богданов, Славік Шарпар, Бікфалві, Матей, Бабатунде. Реально, дуже сильна команда була. І ми добре грали, у хороший футбол. Кварцяний сміявся і казав, що ми його змінили. Пригадую той період у Луцьку хорошим і позитивним. Кварцяний просто емоційний, але він професіонал. Любить футбол до його кінцівок, знає всіх молодих, юнаків по імені. Помітно, що людина переживає і думає про цю гру дуже багато.

– Цитата “Політило, почему не играешь? Сегодня уезжаешь нахуй отсюда. Ты больше не капитан”. Як поговорили після того трештоку з Кварцяним?

– Це ми грали проти “Шахтаря”. Ну я ж кажу, що він емоційний. Особливо, коли йде матч, то зовсім по-іншому себе веде. Я був капітаном, то кому сказати? Кварцяний хотів підбадьорити, завести якось. Ну вийшло не дуже красиво. Все нормально. Мене не вигнали, я не поїхав, капітанську не забрали. Продовжували грати далі. Ніяких образ немає. Після матчу трішки емоційно було, вказівка здається поламалась, не об когось, а об стіл. Програли тоді “Шахтарю”, ну бувало, що грали з ними внічию. Забирали очки в них. Це все робочі моменти.

– Є відео, де ти граєш з дочкою настільний теніс. Вона доволі непогано рубає. Хто виграв у вашій партії? 

– Вона, виходить, мені там забила. Дочка займається великим тенісом, а це ми на третій день туди прийшли, побачили, що стіл є та й зіграли. Я не скажу, що професіонал, але вмію грати. Було цікаво, що вона це все розуміє і в неї виходить, не було заруб, мені сподобалось, що в неї все виходить. Віддамо їй перемогу.

– Хто найкраще грає настільний теніс в “Олімпіку”?

– Навіть не знаю, пацани приходили і грали. Але не було такого, що грали якийсь турнір, на переможця. Я приходив ще зранку із дочкою, коли ще всі були зайняті. Тому я не бачив особливо хто і як грає. 

– Які ще види спорту полюбляєш? 

– Тенісом почав цікавитись, коли дочка почала ним займатись. Цікаво подивитись на видатні матчі. Футбол також. А загалом немає особливо часу на це все. Намагаюсь приділяти час більше сім’ї. Двоє дітей, тренування, в мене, в дочки. Просто часу немає, щоб спостерігати за іншими видами спорту. Пограти можу всього потрохи: теніс, більярд, великий теніс і так далі.

– Традиція БФ: розкажи брутальний анекдот або історію.

– По анекдотах я не сильний, а історії є. З Григорчуком цікаві теорії були. Було таке, що в когось там пас не дійшов, невдало зіграв чи не точно. Ну й він каже, що ходив там з сином в цирк і бачив, як ведмеді на велосипеді їздять. У дельфінарії там дельфіни краще м’ячем керують, ніж ти. Ну і каже, що ведмедя легше щось навчити. Ось такі моменти були. На старших футболістів говорив “однокласники” (сміється – прим.). А Кварцяний часто полюбляв говорити на футболіста “чорнобровий”.

ПоширитиТвітнути
Ігор Шевчук

Ігор Шевчук

Найбрутальніший футбольний інтерв’юер України. Родом з мальовничого міста Червоноград. Щирий фанат "Карпат" і сильний хейтер ФК "Львів".

Схожі Пости

Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі
Статті

Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі

Серпень 3, 2022
Турецький Мессі, який став нефутболістом
Статті

Турецький Мессі, який став нефутболістом

Липень 20, 2022
Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
Статті

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

Червень 26, 2022
Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Наступне
Фарс імені Зеленського на церемонії УАФ, образа Майкла Щура. Дзвінок Селезньову! BF SHOW #2

Фарс імені Зеленського на церемонії УАФ, образа Майкла Щура. Дзвінок Селезньову! BF SHOW #2

    Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі
    Статті

    Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі

    автор: Павло Кушнєрук
    Серпень 3, 2022
    0

    Виявляється, “Штурм” не такий простий, як може здатися на перший погляд. Не сказати, що українські вболівальники розчарувалися, дізнавшись, хто зіграє...

    Читати більше
    Турецький Мессі, який став нефутболістом

    Турецький Мессі, який став нефутболістом

    Липень 20, 2022

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Дніпро-1" "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Ноттінґем Форест" "Шахтар" Донецьк "Штурм" Ґрац Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Довбик Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти