Джулай: “Якщо футбол поза політикою, то може зіграємо із збірною “ДНР”?

25 Чер, 2015|15:52

Голос Ліги чемпіонів 2000-х Дмитро Джулай у інтерв’ю Футбол 24 серед іншого висловився про те, як, на його думку, пов’язані футбол та політика.

Нагадаємо, що вже більше трьох років український спортивний коментатор працює на телеканалі “Сетанта Спорт Євразія”, офіс якого розташований у Дубліні.

Отож, слово Дмитру. Про політику і футбол:

Ну як узагалі хоча б щось може бути “поза політикою” – тим паче у такий час?! Що означає “футбол поза політикою”? Я цього ніколи не розумів. Давайте, можливо, зіграємо товариський матч із збірною “ДНР”? Якби футбол знаходився поза політикою – усе було б просто і гарно. Спорт і футбол зокрема використовувались в політичних цілях неодноразово – у цілому світі.

Про відсутність трансляцій молодіжного ЧС:

Не знаю, які там причини… Я не розумію, чому національна команда – команда, що захищає честь цієї країни і робить це гідно – не повинна потрапляти на телеекрани, бо там якісь рекламні щити чи ролики в трансляції. Це за межею розуміння. Можна скільки завгодно при цьому верещати і називати всіх, хто критикує УТ-1, як завгодно, але факт залишається фактом – це неправильно.

Це ж не йдеться про забаганку подивитися якийсь там молодіжний футбол із Нової Зеландії. Йдеться про національну збірну України, у якій грають представники абсолютно різних міст, областей, і в них усіх одна мета. Розповідати, що рекламний щит є причиною відмови – це несерйозно, м’яко кажучи.

Про рішення деяких українських футболістів грати у Росії:

Розумієте, такі рішення футболістів зумовлені одним – вихованням людини, розумінням того, де вона живе. Тут ще варто зважати на вік цих гравців. Теперішнє покоління, U-20 або команда Головка, виростало вже у Незалежній Україні, хоча навіть на них був цей вплив радянщини. Вони зростали на червонозоряних проспектах, на вулицях Лєніна. Кацапське телебачення у нас крутиться постійно. Культурний простір, мовляв. А чому б не культурний простір із поляками, словаками, литовцями, білорусами? От це й формує у людини сприйняття світу, своєї країни і нації. Хтось виростає нормальним, а хтось – отаким манкуртом, який може собі дозволити наплювати на те, що солдати чужої армії на території твоєї країни вбивають твоїх співвітчизників. Вони розповідають, що «футбол поза політикою». І гроші поза політикою, мабуть, теж.

Щоб order ciiais over phone. краще було зрозуміло про які аспекти “культурного простору” йдеться, раджу блискучий текст Оксани Забужко про так званий “дім Булгакова”. Це лише один з  “м’яких” прикладів того, як спотворювалося сприйняття світу українцями під  час кількох століть окупації.  Тож замість того, щоб національну команду не показувати, на УТ б краще подумали про альтернативу різним шустрим фальсифікаторам.

 

В темі: