• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Немає результатів
Переглянути всі результати
Субота, Липень 2, 2022
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
Брутальний футбол
Головна Статті

Найдорожчі українці. За яких гравців платили найбільше в УПЛ

Павло Кушнєрук автор: Павло Кушнєрук
02.09.2020 06:32
в Статті
0 0
0
Найдорожчі українці. За яких гравців платили найбільше в УПЛ
2k
Переглядів
ПоширитиТвітнути

Спойлер: частина з них у подальшому стала днарями.

Днями Костянтин Кравченко дав інтерв’ю “Бомбардиру”, в якому розповів чимало цікавого — про “Дніпро”, кримінал, Луческу і бразильців. Окремий епізод торкнувся появи півзахисника в “Шахтарі” — у січні 2008-го “гірники” перерахували дніпрянам 5,5 млн доларів або 3,6 млн євро. Як наголосив Роман Бебех, “це був найбільший трансфер українця в середині чемпіонату”.

Ми звірили факти й це дійсно так — свого часу переїзд Кравченка до Донецька став найдорожчим внутрішнім переходом. 21-річний плеймейкер обійшов рекордну планку Руслана Ротаня, встановлену влітку 2005-го — тоді центральний півзахисник дістався “Динамо” за 5 млн доларів. Тільки от Русік може похизуватися цілком успішною кар’єрою, а Кравченко — зіпсованою репутацією і безславним фінішем в 29 років.

А як напружено “Шахтар” сперечався з “Дніпром” за виконавця! “Синьо-біло-блакитні” були готові відпустити вихованця за 5 млн доларів, однак наполягли на виплаті податку на додану вартість. “Помаранчево-чорні” у відповідь стали в позу — це ж ще 1 млн вічнозеленої валюти! Здавалося, що сторони зайшли в глухий кут, але так звана “справа Кравченка” набула широкого розголосу та все ж побачила світло в кінці тунелю — Ринат Ахметов настільки сильно хотів побачити Костю в своїх лавах, що докинув 500 тисяч.

Клуби потиснули руки, але футболіст, як з’ясувалося, не виправдав витрачених зусиль. На його боці непогана статистика (38 поєдинків, 12 м’ячів та 6 асистів), проте з негативних моментів — неспортивна поведінка, оповита байками різної правдивості, та програна конкуренція Жадсону.  

Надихнувшись в’юхою Кравченка, ми вирішили з’ясувати: а як виглядали інші дороговартісні українці, за яких вітчизняні команди виклали солідну суму? Чи змогли хоча б вони відбити кошти? Розповідаємо.

Олексій Бєлік (27 років)

Экс-форвард Шахтера: Севилье не хватает стабильности - Korrespondent.net

Позиція: центральний нападник

Сума трансферу: 3,6 млн євро (з “Шахтаря” в “Дніпро”, сезон 2008/09)

Статистика в “Дніпрі”: 29 матчів, 6 голів

Подальша кар’єра: “Металург” Запоріжжя

До масової експансії бразильцями Олексій Бєлік був одним із лідерів атаки “Шахтаря”. Показово, що в розіграші 2002/03 донеччанин ледь не очолив бомбардирський рейтинг: нападник відзначився 21-м влучним пострілом, та все ж програв гонку Максиму Шацьких. “Динамівець” забив на один м’яч більше, однак громадськість оцінила праймову форму Бєліка — виконавець кілька років поспіль тримався у топі спортивних видань та викликався до лав національної збірної.

Поява Мірчі Луческу спровокувала зміну вектору на користь латиноамериканців, чим все перевернула догори дриґом — Олексій, як і Андрій Воробей, випав із основної обойми. Відсутність постійної практики, травми та невдала поїздка в “Бохум”дали зрозуміти — Бєлік зайвий у рідній команді.

Враховуючи вищеописане, в “Шахтарі”, напевне, офігіли, коли “Дніпро” запропонував 3,6 млн євро. Нечувана щедрість за футболіста, який сезоном раніше провів на полі 368 хвилин. Олексій поставив підпис під трирічною (!) угодою і … (барабанний дріб) прогнозовано провалився. Якщо Воробей ще щось продемонстрував, то його кєнт взагалі не “вписався”  — як наслідок, вкладені дивіденди трансформувалися в 6 голів, 2 з яких влетіли в сітку першолігової “Кримтеплиці” (Кубок України). М’яко кажучи, це фіаско.

Приїзд Євгена Селезньова, віра Безсонова в Володимира Гоменюка, як другої “скрипки”, та призначення Хуанде Рамоса поставили хрест на Бєліку — останні півроку контракту він тренувався з молодіжкою.

“Деякий час я був травмований і за Рамоса тренувався всього кілька тижнів, не зігравши жодної гри. Розумів, що перегляд футболістів має відбутися безпосередньо на зборах. Там можна буде відіграти тайм або два, щоб побачили тебе в справі. Де переглянули нас, я так і не зрозумів. Можливо, на велотренажері під час медичного огляду?” — жалівся Олексій в січні 2011-го. Хтось банально не хотів визнати — його час давно сплинув.

Олександр Воловик (27 років)

На "Шахтар" чекає дуже важкий матч, – Воловик - Футбол 24

Позиція: центральний захисник

Сума трансферу: 4 млн євро (з “Металурга” Донецьк в “Шахтар”, сезон 2013/14)

Статистика в “Шахтарі”: 7 матчів

Подальша кар’єра: “Ауд-Хеверле Левен” (оренда), “Актобе”, “Акжайик”, “Поділля” Хмельницький

Олександр Воловик приємно радував за керівництва Ніколая Костова та Володимира П’ятенка – центрбек якісно виріс, взяв участь у 158 зустрічах та дійшов до фіналу Кубка України. Життя прекрасне — хороші результати не залишилися непоміченими та підсумувалися дзвінком із “Шахтаря”. Сергій Палкін довго не переконував — перемовини пройшли швидко, й Сашко отримав чотирирічний контракт.

На тлі тодішніх придбань “гірників” 4 млн євро сприймалися некритично, адже паралельно клуб вигатив 25 “лямів” лише за одного Бернарда. А ще ж були Фред (15 млн євро), Фернандо (11 млн євро) та Веллінгтон Нем (9 млн євро) — словом, Воловик загубився у вирі хайпу навколо забугорських новачків. Тож коли кошти, виділені на захисника, розчинилися у повітрі, то про це й не надто шкодували.

Олександр не впорався з конкуренцією — йому довелося претендувати на місце Ярослава Ракицького, Дмитра Чигринського, Сергія Кривцова і Олександра Кучера, як не крути, більш кваліфікованих і перевірених партнерів. До того ж у жовтні 2013-го гравець травмував гомілкостоп і втратив дорогоцінні місяці — замість того, щоб переконувати Луческу, Воловик перебував на лікарняному.

“Психологічно було дуже складно не грати. У перший рік у мене була невелика травма на гомілкостопі. Три тижні ходив у спеціальному гіпсі. Майже рік не грав. Звали в оренду в “Металіст”, але мене не відпустили. У “Металурзі” я постійно грав, а тут спостерігав за всім з боку. Складно сидіти і дивитися на гру з лавки для запасних. Луческу не пояснював, чому не граю. Мені ніхто не обіцяв, що буду грати. Скрізь потрібно доводити. Якщо мене купували — значить розраховували”, — наголосив уродженець Хмельниччини.

Єдине, за що Воловик заслужив “респект”, то це за тактовність — гравець не став влаштовувати скандал, а слухняно відправився у оренду. Опісля були казахстанські “Актобе” і “Акжайик”, а сьогодні 34-річний оборонець виступає у хмельницькому “Поділлі”.

Євген Селезньов (24 роки)

Селезньов може повернутися в Шахтар - Korrespondent.net

Позиція: центральний нападник

Сума трансферу: 4,5 млн євро (з “Шахтаря” в “Дніпро”, сезон 2009/10)

Статистика в “Дніпрі”: 61 матч, 36 голів, 9 результативних передач

Подальша кар’єра: “Шахтар”, “Дніпро”, “Кубань”, “Шахтар”, “Карабюкспор”, “Акхісар”, “Малага”, “Бурсаспор”, “Колос”

Одразу підкреслимо — вказана статистика відноситься до першого періоду перебування Селезньова в “Дніпрі”. Наша характеристика буде короткою — Євген прекрасно себе проявив, ставши найкращим бомбардиром сезону 2010/11. Його 17 м’ячів виявилися недосяжними для решти учасників гонки; форвард справно вражав ворота та був головною зброєю Хуанде Рамоса. Молодець.

Марко Девіч (28 років)

Девич находился в шаге от перехода в Динамо – его остановил Дарио Срна -  Футбол 24

Позиція: центральний нападник

Сума трансферу: 5 млн євро (з “Металіста” в “Шахтар”, сезон 2012/13)

Статистика в “Шахтарі”: 16 матчів, 4 голи, 1 результативна передача

Подальша кар’єра: “Металіст”, “Рубін”, “Аль-Раян” (оренда), “Ростов”, “Вадуц”, “Сабах”, “Важдовац”, “Сабах”

Передбачаючи підпал пуканів, нагадуємо — в 2008-му Марко Девіч став громадянином України, тож підпадає під критерії статті. Щодо трансферу в “Шахтар”, то тут все просто — улюбленець “Металіста” наситився бронзовими медалями і мріяв випробувати себе в Лізі чемпіонів. На шальках терезів розмістилися дві крайності — Девіча обожнювали в Харкові, проте на горизонті майоріли куди серйозніші можливості.

Якщо пам’ятаєте, водночас з “гірниками” на Марко претендувало “Динамо”. Оглядаючись назад, обережно скажемо — краще б він долучився до “біло-синіх”. Принаймні, в Києві не було такого суперництва — Артем Кравець, опальний Артем Мілевський чи “напівмертвий” Марко Рубен не видавалися непрохідною перешкодою.

Здається, донеччани банально “перебили” переїзд Девіча до столиці — аби нападник не підсилив прямого конкурента, в перемовини вступив Даріо Срна, який і підібрав правильні слова. А от що робити з новачком — Мірча не придумав. Та й навіщо ламати діючу схему? Пріоритетні Луїс Адріану, Генріх Мхітарян та Алекс Тейшейра сформували забивне тріо і сумарно відзначилися 60 м’ячами!

Когось ще дивує, чому Девіч так оперативно повернувся в “Металіст”? Привіт, знайома зона комфорту. А омріяна ЛЧ? Містер виділив 59 хвилин — цього достатньо.  

Владислав Супряга (18 років)

Нападающий "Динамо" Супряга может перейти в "Аталанту" Малиновского -  новости Динамо - Спорт 24

Позиція: центральний нападник

Сума трансферу: 6,5 млн євро (з “Дніпра-1” в “Динамо”, сезон 2018/19)

Статистика в “Динамо”: 12 матчів, 1 гол, 2 результативні передачі

Подальша кар’єра: “Дніпро-1” (оренда)

Влітку 2018-го Владиславом Супрягою цікавився “Аякс”, але вже колишня дівчина центрфорварда Даша Савіна була впевнена, що в Києві комфортніше. “Влада Седан 2.0” вплинула на майбутнє хлопця — замість Амстердаму Супряга узгодив папери з “Динамо”, а “Дніпро-1” виручив 6,5 млн євро.

Президент жалюгідної піратки Юрій Береза сяяв: “Ми не будемо говорити про суму, але вона більша, ніж 6 мільйонів. Супрягою цікавилися “Манчестер Сіті” і “Аякс”, але ті суми, які вони назвали, не влаштовували клуб. Після будь-якого продажу нападника “Дніпро-1″ отримає 50% від суми трансферу”.  

Співпрацюючи з Хацкевичем, Супряга абсолютно не переконав (як і 90% команди, довіреної в руки заслуженого вчителя фізичної культури). Проте тріумф на молодіжному чемпіонаті світу в Польщі, підкріплений продуктивною орендою в “Дніпрі-1″(15 м’ячів, третя позиція в бомбардирському заліку УПЛ та декласуючий хет-трик “Динамо”) перевернули шахівницю. Що тут говорити, якщо Андрій Шевченко звернув увагу на вихованця “Дніпра” і вніс до розширеної заявки на матчі Ліги націй?

Супряга приклав руку до розгрому “Олімпіка” (4:1), він же віддав результативну передачу в Суперкубку — після його дії Жерсон Родріґеш відправив красеня у ворота Андрія П’ятова. Два роки тому громадськість скептично оцінила перспективи Влада, тепер же зацікавлено спостерігає — невже Луческу розвине його талант? Не дарма ж “Болонья” активно оббиває пороги кабінету Ігоря Суркіса — “россоблу” вміють працювати з юними умами і за фігню не візьмуться.

Поки рано робити глобальні висновки і виносити вердикти — відчувається, що в Супряги все попереду. Тримаємо кулаки і віримо.

Олександр Гладкий (22 роки)

Позиція: центральний нападник

Сума трансферу: 7 млн євро (з “Шахтаря” в “Дніпро”, сезон 2010/11)

Статистика в “Дніпрі”: 30 матчів, 4 голи, 8 результативних передач

Подальша кар’єра: “Карпати” (оренда), “Шахтар”, “Динамо”, “Карпати”, “Чорноморець”, “Різеспор”, “Адана Демірспор”

Ось ця світлина жахливої якості, прикріплена зверху, яскраво ілюструє період Олександра Гладкого в “Дніпрі”. Ну блін, навіть нормальних фоток з типом немає — таким нечастим гостем він був у грі.

Хоча логіка в запрошенні нападника присутня — на його користь говорив вік, статус володаря Кубка УЄФА та добротна статистика. В кампанії 2007/08 Олександр відвантажив 21 м’яч, через рік — втричі менше. Втім, тут є адекватне пояснення — будучи в підіграші, виконуючи роль “джокера”, Гладкий й так витискав максимум. В “Дніпрі” сподівалися, що як тільки виконавець отримає повну свободу дій, то неодмінно покаже себе у всій красі — чим не аргумент?

Олександра підписав Володимир Безсонов, якому після програшу “Лєху” в кваліфай-раунді Ліги Європи та пов’язаної з цим кризи вказали на двері. Прийшов Хуанде Рамос, спеціаліст, байдуже налаштований щодо тягару у вигляді 7 млн євро, іноземець з авторитетом і іменем — це означало, що Гладкому залишалося битися за місце під сонцем.  

І ви знаєте, якими були показники. 4 голи — це катастрофічно мало. Звичайно, футболіста можна похвалити за кількість асистів, проте це теж своєрідний сигнал. Гладкий не виконав першочергове завдання і не адаптувався до улюбленої схеми Рамоса 4-2-3-1 — на вістрі атаки, відповідно, розмістився Євген Селезньов.

Найголовніше, як на нашу суб’єктивну думку — Олександр не виріс ментально. Таке враження, що його не вмотивувала витрачена сума, він не став тиснути на Селезньова і загалом приїхав версією “Шахтаря” — готовою сидіти на лаві запасних, задоволеною лімітованим часом і відведеною роллю. Цікаво, що в “Карпатах”, де не було такої напруги, Сашко порадував 19 м’ячами та 5 асистами.

Наступні перипетії відомі — Гладкий безкоштовно приєднався до “Шахтаря”, заскочив диверсантом в “Динамо” (нуль в графі “голи” і “передачі”), побував у “Карпатах” і “Чорноморці”. Далі — Туреччина і повернення на батьківщину. Невже “Зоря”?

Денис Олійник (24 роки)

Олейник: Никакого шанса в "Днепре" у меня уже не будет - Футбол 24

Позиція: лівий вінґер

Сума трансферу: 10 млн євро (з “Металіста” в “Дніпро”, сезон 2011/12)

Статистика в “Дніпрі”: 42 матчі, 9 голів, 5 результативних передач

Подальша кар’єра: “Вітесс”, “Дармштадт 98”, “Десна”, “Геліос”, СІК

Чесно, ми ніколи не могли зрозуміти, згідно яких мотивів відбулася ця угода. “Навіщо Ігор Коломойський придбав Дениса Олійника?” — одна із найважливіших загадок людства. 10 мільйонів євро — це не раціональна трата, це акт олігархічних ігрищ, направлений на демонстрацію сили. “Ми можемо, якщо захочемо ” — ось як це виглядало. Замисліться — у тому ж 2011-му за ті ж 10 млн євро мадридський “Реал” переманив до себе Нурі Шахіна.

Якщо вірити Олійнику, Хуанде Рамос дуже сильно хотів з ним співпрацювати. А якщо ще послухати Дена, то з його слів сочиться очевидна образа на іспанця — мовляв, той переслідував свої амбіції та прагнув зламати вінґера. Припустимо, це правда — Рамос свідомо знищував кар’єру підопічних. Якось підозріло, що про це говорили Бєлік, Гладкий, Максим Калініченко (півзахисник посварився з коучем) та інші гравці, об’єктивно слабкі або некомандні і неконтрольовані. Хтось не врахував, що Хуанде — приїжджий, максималіст і переможець, не прийнятний до тепличних лімітних умов, якими була наділена наша елітка.

А от Зозуля чомусь вистояв. Рамос, така скотиняка, глумився над форвардом, не спав ночами з думкою про це, а Роман як на зле — то гол, то передача. Олійник засоромився показувати яйця та, як дехто, не проявив спортивний характер — міг бути топовим персонажем, але сьогодні захищає кольори фінського середняка.

***

Марлос (26 років)

⚒FC SHAKHTAR DONETSK على تويتر: "⚽ Марлос вошел в топ-15 бомбардиров за всю  историю «Шахтера», обойдя Факундо Феррейру. ⚒ Гол в матче с «Олимпиком»  стал для полузащитника 60-м за клуб. Полный рейтинг:

Позиція: правий вінґер

Сума трансферу: 8 млн євро (з “Металіста” в “Шахтар”, сезон 2014/15)

Статистика в “Шахтарі”: 232 матчі, 69 голів, 57 результативних передач (станом на 1 вересня 2020 року)

Подальша кар’єра: все ще перебуває в клубі

Ми окремо винесли із загального списку Марлоса, оскільки на момент переходу в “Шахтар” він не був українцем. У вересні 2017-го бразилець все ж з’явився на людях з нашим паспортом, чим викликав масові підпали п’ятих точок. А ще лавину мемів — дякуємо тобі, Марлосенку, що сплутав Тараса Шевченка з Андрієм та так гарно виконав гімн. “Шнеля-шнеля, Україна” — це справді незабутньо.  

Якщо абстрагуватися від нюансів, то Марлос справедливо знаходиться в матеріалі — в нього, як і Девіча, на руках відповідні документи. Що ж стосується ігрових якостей, то тут нічого сказати — вінґер повністю реалізувався в стані “помаранчево-чорних” і вважається легендою. Майстер та друга людина за впливовістю в роздягальні — разом із Тайсоном Ромеро Бонфім творить і диктує гру.

Постскриптум

Чи не бачите ви закономірності в тому, що майже всі гравці, куплені в ситі роки, з тріском провалилися? Раніше футбол був рудиментом багатих, іграшкою, куди заради бравади ввалювався кеш. Чому б не переплатити, якщо є така можливість? Все одно ж стоїмо на ногах! Футболісти, звиклі до захмарних зарплат, без поглядів у бік Європи (а сенс, якщо вдома дають на рівні Іспанії чи Франції), нитики, неготові змагатися і доводити — прикметна риса минулої, олігархічної епохи.

Війна частково вичистила авгієві стайні, привчає бути вибірковим і неспішним, планувати і всоте думати. Сподіваємося, український футбол ще повернеться на рівень шестирічної-семирічної давнини, але попередньо залишиться зі свіжою головою — без неадекватних цифр і з ясним майбутнім.

ПоширитиТвітнути
Павло Кушнєрук

Павло Кушнєрук

Адміністратор, колишній Добряк/нинішній Хейтеряк "Брутального Футболу". Картонний фанат "Ноттінґем Форест", який дивиться максимум три матчі за участю "лісників" у рік. Любитель історії і олдскулу, коли трава була зеленішою, а твоя мамка молодою самицею  

Схожі Пости

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
Статті

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

Червень 26, 2022
Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Наступне
Що таке фентезі і чому наша ліга крутіша інших просто зараз

Що таке фентезі і чому наша ліга крутіша інших просто зараз

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
Статті

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

автор: Павло Кушнєрук
Червень 26, 2022
0

Відповідаємо на низку важливих питань. Днями "Ноттінґем Форест" закрив опцію центрального нападника — придбав у берлінського "Уніона" Тайво Авоньї. Ми...

Читати більше

Останні коментарі

powered by CACKLE
Брутальний футбол

Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

Ми в мережах

Теґи

"Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Дніпро-1" "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Ноттінґем Форест" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Довбик Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

© 2012 – Брутальний футбол

  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Фентезі-ліга

© 2020 Брутальний футбол

Ввійдіть в свій аккаунт

Забули пароль?

Заповніть поля для реєстрації

Всі поля обов'язкові Ввійти

Відновити пароль

Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

Ввійти