• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Немає результатів
Переглянути всі результати
Понеділок, Липень 4, 2022
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
Брутальний футбол
Головна Статті

“Форд” проти “Феррарі”. Чому “Генту” не наблизитись до рівня “Динамо”

Павло Кушнєрук автор: Павло Кушнєрук
29.09.2020 12:58
в Статті
1 0
0
“Форд” проти “Феррарі”. Чому “Генту” не наблизитись до рівня “Динамо”
1.2k
Переглядів
ПоширитиТвітнути

Озброївшись статистикою, “Брутальний футбол” розповідає чим жили команди після десятирічної перерви у Лізі чемпіонів. Заварюйте чайок і готуйтеся не раз підстрибувати зі стільця — на вас чекає вантажівка неочікуваностей.

Минулої середи “Динамо” здолало “Гент” і зробило вагомий крок назустріч груповому раунду Ліги чемпіонів. Бельгійці не змогли втримати Владислава Супрягу та Карлоса де Пену — як підсумок, “біло-сині” зафіксували на табло обнадійливі 2:1. Враховуючи, що поєдинок пройшов на виїзді, Мірча Луческу має в кишені невелику перевагу. Можливо, навіть більшу, ніж думає вболівальницьке ком’юніті — он наш журналіст Михайло Юхименко, детально аналізуючи події тижневої давнини, без тіні сумніву назвав команду Яремчука/Безуса/Пластуна дном і свято вірить у прохід киян.

Цю думку живить ряд факторів, з яких найактуальніші — плинність кадрів на тренерському містку і продаж лідерів напередодні важливих матчів. А ще історія — повірте, далеко не останній нюанс. Народна мудрість каже правдиву річ: ворога потрібно знати в лице. Й ми, приписуючи себе до категорії олдів, знаємо що й до чого.

Попередні зустрічі з “Гентом” відбулися рівно 10 років назад — у третьому кваліфайраунді ЛЧ 2010/11. ДК непогано розпочало сезон (головні фейли імені Валєрія Газзаєва стануться трошки пізніше — палкий привіт БАТЕ і “Шерифу”) і доволі невимушено “розкатав” підопічних Франка Дюрі. Бельгійський спеціаліст пропустив у всі дюри (автор з села, тож має моральне право використовувати подібний сленг і відпускати дешевенькі жарти). Чекайте, про що ми?..

А, так — “Динамо” розтрощило бельгійців вдома 3:0 (постаралися Андрій Ярмоленко, Андрій Шевченко  та Роман Зозуля) і переконливо повторило це в гостях. Трибуни старенького “Жуля Оттена” побачили феєрію українців — свої “автографи” залишили Денис Гармаш, Артем Мілевський і Олег Гусєв. Єдиним, хто результативно відповів Газзаєву, виявився Еліман Кулібалі — гол престижу в його виконанні залетів у ворота Дениса Бойка за п’ять хвилин до фінального свистка.

Гент» напомнил болельщикам, что именно в ворота «Динамо» команда забила  первый мяч в Лиге чемпионов (17 сентября 2020 г.) — Динамо Киев от Шурика

Не хвилюйтеся, банального ретроогляду не буде. Цікаве інше — таке враження, що з того часу в стані “Генту” нічого не змінилося. Взяти хоча б гру — навіть такі “біло-сині”, які перебувають у фазі будівництва, здатні класти суперника на лопатки. Зрозуміло, що “буйволи” переживають внутрішню кризу, але щось схоже було і в сивому 2010-му — тоді президент Іван Де Вітте схибив з призначенням вищезгаданого Дюрі, який поступився у Суперкубку Бельгії “Андерлехту”, жахливо стартував у чемпіонаті і ледь не завалив сезон.

Тож ми вирішили розібратися — що за бар’єри подолав “Гент” і який він сьогодні у порівнянні з минулою версією? Ясна річ, на іншу шальку терезів поставимо “Динамо” — все заради контрасту.

“Гент” і “Динамо” — брати по духу. В обох клубах був коловорот фізруків і бельгійський Сергій Ребров

Більше того, “буйволів” можна сміло охрестити бельгійським аналогом “Динамо”. Справа в непостійності Івана Де Вітте — 73-річного підприємця і функціонера. Дідуган однозначно заслужив респект у ряді нюансів — очоливши “Гент” в 1999-му, він витягнув колектив із фінансової ями, реструктурував борг у розмірі 23 мільйонів євро і в 2013-му збудував комфортабельну 20-тисячну “Геламко Арену” (шостий за місткістю стадіон країни). До коронапаузи вболівальники радо ходили на матчі (заповнюваність становила 91,1% — другий показник Про-ліги 2019/20). Тобто в адміністративній сфері прикопатися ні до чого — президент створив лояльні умови як для авдиторії (від варіативності абонементів, соціальних програм і сервісу розбігаються очі), так і футболістів.

Але знову ж таки — Де Вітте є побратимом Ігоря Суркіса. Бізнесменом, який вважає “Гент” суто своєю власністю і, відповідно, робить з ним все, що зажадає. Одразу наголосимо: така думка має право на життя (власне кажучи, нею часто оперує певна когорта фанатів “Динамо”, захищаючи запрошення Мірчі Луческу). Будучи людиною, несхильною слухати сторонні думки, пан Іван рідко проявляє тактовність і терпіння: як наслідок, регулярні рокіровки тренерів, спровоковані його вибуховим характером, прогнозовано не приносять позитивні дивіденди.

Найдовше з керманичів “Гента” протримався Гейн Вангазебрук (1184 дні). Між іншим, у нього чимало спільного з Сергієм Ребровим (1140 днів) — бельгієць також прийняв колектив у 2014-му, здобув національне золото 2014/15 та вивів “буйволів” у плейоф ЛЧ 2015/16. Якщо кияни зіткнулися з “Манчестер Сіті”, то фландрійці помірялися силами з “Вольфсбурґом” — на жаль, обидва учасники зупинилися на стадії 1/8-ї. Дивовижна схожість, майже на рівні функцій CTRL+C CTRL+V! Ну і фінальний штрих — і Вангазебрук, і Ребров покинули свої посади у 2017-му, після чого в командах назрів новий колапс.

Hein Vanhaezebrouck: "Veel gretigheid gezien op training" | KAA GENT
Гейн Вангазебрук власною персоною

Єдина суттєва відмінність — “Гент” не схильний довіряти так званим “серцям”. Хоча перший крок зроблений — новоспечений наставник Вім Де Декер захищав кольори клубу в розіграші 2002/03 і впродовж 2003-2006 років.

“Буйволам” не щастило з трофеями. А от у Києві частіше раділи перемогам

Валерій Васильович Лобановський казав: “Гра забувається, а результат назавжди залишається в історії”. Дійсно, хто б що не казав, а ефективність роботи оцінюється реальними показниками — в нашому випадку трофеями. І у “Динамо” їх більше в п’ять разів:

Левова частка була завойована за Сергія Станіславовича (2 чемпіонства, 2 Кубка України і Суперкубок). Решта медалей розподілені між Юрієм Сьоміним (Суперкубок 2011), Олександром Хацкевичем (Суперкубки 2018, 2019), Олексієм Михайличенком (Кубок України 2019/20) і Мірчою Луческу (Суперкубок 2020). Що стосується “Гента”, то клуб виграв Про-лігу (2014/15) і Суперкубок Бельгії (2015) — ці успіхи є стовідсотковою заслугою Гейна Вангазебрука.

Чи дозволяє різниця у кількості титулів говорити, що “буйволи” гірші, ніж ми? Ні. Деградація УПЛ знищила команди, які  раніше могли гідно конкурувати з “Динамо” і “Шахтарем” — попри всю пошану до “Десни” і “Олександрії” праймові “Дніпро” та Металіст” були на голову вищими. Донедавна кияни спокійнесенько задовольнялися другою сходинкою — їхні позиції похитнулися лише торік, коли сформувалася хоч якась третя сила. Про “Зорю” так говорили й за Вернидуба, але його “мужики” якраз нарощували м’язову масу для майбутніх ударів по “динамівському” підборідді. Тож не дивно, чому “біло-сині” зібрали більшу колекцію бляшанок — чемпіонат мав (і має) небагато альтернатив, до того ж у перші роки війни “гірники” мандрували Україною.

З Про-лігою дзеркальна ситуація — чемпіонат стрімко прогресував, поступово підтягуючись до стандартів європейської топ-п’ятірки. Бельгія ще не скоро нав’яже суперництво умовній Франції, однак функціонери збагачують першість різноманітними родзинками і в перспективі працюють над створенням БеНеліги (об’єднаної ліги з Нідерландами). Це мінімізувало розрив між представниками середньої ланки і підтягнуло нижню частину турнірної таблиці — в підсумку Бельгія отримала чотирьох різних чемпіонів впродовж останніх шести років (“Гент” — 1, “Генк” — 1, Андерлехт — 1 і “Брюґґе” — 3). Цілком закономірно, що нині Україна плететься на тринадцятому місці клубного рейтингу асоціацій УЄФА, а Про-ліга розташована на п’ять сходинок вище. До речі, в 2010-му все було з точністю до навпаки.  

Поспішимо запевнити — ми не применшуємо досягнення “Динамо”,  тільки акцентуємо увагу на ключових моментах. Не думайте, що “Гент” — капітальне дніще. “Буйволи” зараз пробивають дно, але за 10 років їм двічі підкорилася “бронза”, стільки ж “срібло” і одного разу “золото”. Зробити це в умовах реально конкурентоздатного чемпіонату досить непросто. Згадаймо хоча б наш шестирічної давнини.

Шок-контент: “Динамо” заробило більше, ніж “Гент”

Вау! Чекайте-чекайте, а чи не Бельгію називають одним із головних європейських конвеєрів? Хіба не там за рандомними 15-річними пизд…ками, які ще не встигли закінчити академію і втратити футбольну цноту, слідкують скаути грандів і навперебій кидаються бабками? Так, наче все вірно. Чому ж тоді “Динамо” обскакало “буйволів” на 23,84 млн. євро? (дані порталу Transfermarkt).

“Біло-сині” рідше продавали, бо не бачили крайньої необхідності. Ви ж знаєте, що “Сток Сіті” чи “Евертон” — це сміття під нігтями Суркіса, принаймні, було таке враження, коли той відмовлявся відпустити Ярмоленка в АПЛ. Навіщо відправляти футболістів куди-інде? Це ж не престижно. До весни 2014-го УПЛ була іграшкою олігархів, бездонним чемпіонатом, куди вкидувалися мільйони і мало хто задумувався над стратегією розвитку ринкових відносин (за винятком “Шахтаря”). Тож який сенс виставляти на трансфер просто так? Ба більше, можна продемонструвати свою гординю і відправити Артема Мілевського в дубль — ось бачите, ми самодостатні, нам не треба жалюгідні копійки, запропоновані середняками і андердогами типу “Ліворно”.

“Динамо” постійно лажало, проте обійшло “Гент” за рахунок ключових переходів Брауна Ідеє, Джермейна Ленса, Александара Драґовича і Андрія Ярмоленка — Суркіс схопив покупців за яєчка і змусив заплатити необхідну суму.

Бельгійці ж продавали все, що бачили, але довго обмежувалися дріб’язковими подачками — якщо ви поглянете на цифри, наведені нижче, то побачите, що годний кеш прийшов у кампанії 2016/17. Пояснюємо: по-перше, роком раніше “Гент” став другим у Про-лізі і на хвилі успіху висунув власні умови, по-друге, розпочав експорт у топові чемпіонати, де грошей кури не клюють, по-третє, сама Бельгія, розпіарена золотим поколінням збірної, ступила на новий комерційний ступінь.

Це дозволило “Генту” кувати залізо, поки воно гаряче — не так давно 20-річний Джонатан Девід долучився до “Лілля” за рекордні для “буйволів” 32 млн. євро. Сумніваємося, що в нинішньому “Динамо” зможуть провернути подібний хід — в очах Ігоря Михайловича Віктор Циганков може і коштує 25-30 мільйонів євро, але навряд чи пересічний європейський клуб погодиться викласти на стіл такі фінанси.

В плані придбань приготуйтеся до неприємностей — ні, “Динамо” й тут випередило “Гент” (на 76,03 млн. євро), однак не це головне. Перед очима вкотре миготить фактор війни — до інтервенції Московії ДК не особливо замислювалося, куди виділяє кошти, а от в її процесі суттєво врізало бюджети. Винятком став розіграш 2018/19, але це ніяк не вплинуло на результати — клуб, керований Хацкевичем, злився у кваліфікації ЛЧ “Аяксу” і програв на внутрішній арені майже все, що можна програти.

У “Генті” все скромно, але рівномірно — вистачає для того, щоб триматися на плаву в Про-лізі, шукати цікавих персонажів у менш престижних лігах, ростити їх і в подальшому впарювати товстосумам. Що тут говорити, якщо найдорожчий футболіст в історії “буйволів” обійшовся клубу в 6 млн. євро! Не встигнете мигнути оком, як цей хлопак через якийсь рік буде запалювати в АПЛ чи Німеччині. Схема безперебійна, немов швейцарський годинник.

Постскриптум

Чи змінилося “Динамо”? Звичайно. Втім, ми не можемо однозначно сказати, в який бік. Команда роками сиділа за спиною “Шахтаря” і не зовсім адаптувалася до реалій останніх п’яти-шести сезонів — це читається як в результатах, так і фінансових можливостях. А от “Гент” рухався вперед — нехай не на чолі, але точно в перших рядах бельгійського чемпіонату.

Покопавшись в історії, ви з’ясуєте, що команда лише раз дійсно провалювалася в ігровому аспекті, — сезон 2012/13 був завершений на дванадцятому місці, — в решті ж випадків “буйволи” стабільно претендували на єврокубки. Колектив пішов у ногу з часом, подбав про інфраструктуру і присмоктався до трендів, навчившись грати на трансферній біржі.

Колись Бельгія заздрісно поглядала на Україну і прагнула котируватися у Європі, сьогодні ж ми зі сльозами на очах кусаємо лікті. Самі знаємо, як боляче, коли починаєш цінувати згаяні можливості. “Динамо” повинне проходити “Гент” і зняти з душі хоча б м-а-а-а-лесенький камінь тягаря.

ПоширитиТвітнути
Павло Кушнєрук

Павло Кушнєрук

Адміністратор, колишній Добряк/нинішній Хейтеряк "Брутального Футболу". Картонний фанат "Ноттінґем Форест", який дивиться максимум три матчі за участю "лісників" у рік. Любитель історії і олдскулу, коли трава була зеленішою, а твоя мамка молодою самицею  

Схожі Пости

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
Статті

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

Червень 26, 2022
Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович
Статті

Посередній у Києві, прославлений за океаном. Як поживає Мілош Нінкович

Лютий 21, 2022
Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою
Статті

Справжні дияволи. Мейсон Ґрінвуд та інші зірки МЮ, які вляпалися у скандали з перчинкою

Лютий 11, 2022
Наступне
Ігор Шуховцев: “Лунін грає на такому рівні – нічого не станеться, якщо тренерський штаб вирішить зробити ставку на нього”

Ігор Шуховцев: "Лунін грає на такому рівні – нічого не станеться, якщо тренерський штаб вирішить зробити ставку на нього"

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
Статті

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

автор: Павло Кушнєрук
Червень 26, 2022
0

Відповідаємо на низку важливих питань. Днями "Ноттінґем Форест" закрив опцію центрального нападника — придбав у берлінського "Уніона" Тайво Авоньї. Ми...

Читати більше

Останні коментарі

powered by CACKLE
Брутальний футбол

Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

Ми в мережах

Теґи

"Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Дніпро-1" "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Ноттінґем Форест" "Шахтар" Донецьк Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Довбик Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

© 2012 – Брутальний футбол

  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Фентезі-ліга

© 2020 Брутальний футбол

Ввійдіть в свій аккаунт

Забули пароль?

Заповніть поля для реєстрації

Всі поля обов'язкові Ввійти

Відновити пароль

Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

Ввійти