Без сліз не поглянеш. Частина 1

30 Лип, 2019| автор:

Українські клуби, емблеми яких явно потребують змін.

Як театр починається з вішалки, так і футбольний клуб починається з емблеми. Футбольні логотипи розповідають історію клубу. З роками вони змінюються, еволюціонують, стаючи більш сучасними і стильними. Це обличчя клубу. Це те, що футболісти цілують під час своїх презентацій або святкування голів. Кінець-кінцем, це купа красивих і трохи пафосних цитат, які закликають битися не за прізвище на спині, а за емблему на грудях.

Проте не завжди вболівальники того чи іншого клубу можуть пишатися своїм логотипом. Особливо це стосується наших, українських, команд. Буває дивишся іноді на емблему і лізе в голову відома ліверпульська цитата: “Що вони там курять на <вставити назву стадіону>?”. Цей матеріал не є своєрідною дошкою ганьби, ні. Але і до дошки пошани, звичайно, далеченько. Ми покажемо ті емблеми, які, на нашу скромну думку, та й на думку будь-якої адекватної людини, явно потребують змін. У деяких випадках – кардинальних.

Поділля (Хмельницький)

поділля1

Ми, звичайно, розуміємо, що в основі логотипу знаходиться елемент прапора міста Хмельницький – три стріли в сонці. А в це сонце ще й стилізований футбольний м’яч. Але, чорт забирай, можна було це зробити якось більш… менш? Ох і рябить в очах. І, на жаль, далеко не в останній раз в цьому матеріалі. Коли наші клуби зрозуміють, що зовсім не обов’язково поміщати на лого всі символи міста/області/ краю? Може я навіть когось здивую, але і футбольний м’яч на емблемі теж не завжди потрібен. Тим більше з огляду на те, ЯК команди його “стилізують”. Колірна гама емблеми “Поділля” також, м’яко кажучи, бажає залишати кращого. Ну і двічі абревіатура ФК – щоб ніхто не забував, що це все-таки футбольний клуб.

Полісся (Житомир)

полісся

Не найгірший варіант, але все ж до “вершин не добрався”. Аж надто просто, прям до неподобства. До речі, це емблема вже після ребрендингу. Хоча раніше логотип був майже такий самий. Керівництво змінило лише кольори та напис “Житомир” на “Полісся”. Нинішній варіант особисто мені чомусь скидається на символіку якоїсь політичної партії.

Авангард (Краматорськ)

авангард1

Емблема була розроблена кращим випускником школи дизайну для молодших класів. М’яч схоже здутий, і з іншого боку на ньому вилізла грижа – тому його повністю не видно. До чого ці зірочки з боків? Чому між буквами Ф і К в абревіатурі така велика відстань? Ну і в українського клубу лого має бути, напевно, українською мовою, правда? Чи тут можна сперечатись?

Балкани (Зоря)

балкани

Чому деякі клуби вирішують, що це дуже круто – робити логотип англійською мовою? При чому, що левова частка цих команд родом далеко не з міст-мільйонників. Ні на що не натякаю. Але тенденція трохи віддає моветоном. У випадку “Балкан”, ймовірно, хотіли як краще. А вийшло так, як вийшло. Хоча для якогось хокейного клубу дуже навіть підходить.

Рух (Винники)

рух1

Ось що точно є моветоном – так це брати за основу емблеми топових європейських клубів. Ну невже зовсім не вистачає фантазії придумати щось своє? Та заплатіть ви пару тисяч гривень адекватному дизайнеру, який зробить вам цукерку. Лого “Руху” – чиста суміш “Мілана” та кольорів “Борусії”. І поясніть хтось, навіщо робити написи таким дрібним шрифтом? Там під левом щось написано, придивіться.

ОНОВЛЕННЯ: цей матеріал ще не встиг й опублікуватись, як клуб з Винників презентував всій Україні нову емблему (на фото нижче). “Що казати, то треба бачити”.

Жовте

Арсенал (Київ)

арсенал1

Старий варіант емблеми “канонірів” був куди кращим ніж той, який вболівальники можуть бачити зараз. Нове лого реально більше нагадує якийсь “СуперКонтік” або будь-які інші солодощі. Той випадок, коли на приналежність до футболу вказують лише дві літери – Ф і К. В новому сезоні “Арсенал” грати в Першій лізі не буде – команда знялась зі змагань. Сподіваємось, що в разі чергового відродження клубу, вони з’являються перед широкою публікою вже з оновленою емблемою.

Дніпро-1

дніпро1

Вся ця історія зі зникненням одного “Дніпра” і народженням іншого оповита таємницями і якимись дивацтвами. Чи довго ще клуб, вже прем’єр-ліги, з приставкою “1” буде перебувати в такому вигляді, в якому він є зараз? Чи може він забрати собі емблему автентичного “Дніпра” та прибрати безглузду цифру зі своєї назви? Логотип “Дніпра-1” нагадує чи то якусь шкільну команду, чи то якусь охоронну організацію. В принципі, всі чекали, що з підвищення в УПЛ клуб змінить цю відверто невдалу емблему. Але, як то кажуть, наші очікування – це наші проблеми.

Зоря(Луганськ)

зоря1

Хоч всі й звикли до такого варіанту логотипу луганського клубу, але немає меж досконалості. Ці “лучи восходящего солнца”, що сходять навколо футбольного м’яча, так б’ють по очах… Інших варіантів цього самого м’яча, який же такий важливий і потрібний (!!!), наші клуби, здається, не знають. Ну і не завадило б в назві поміняти літеру А на О. Та й в слові “Луганск” м’який знак десь загубили. У наступному році цій емблемі виповнитися рівно 10 років. Здається, її термін придатності підійшов до кінця.

Не ходіть по інших к̶а̶н̶а̶л̶а̶х сайтах. Далі буде.

Ярік П’ятницький, “Брутальний Футбол”