Біла шиза на експорт. Крайній виїзд дніпрян очима “Брутального футболу”.

19 Лис, 2017| автор:

Кореспонденти БФ відкатали виїзд у Нікополь, де дніпряни закривали футбольний рік, та підготували масштабний репортаж. Про білий карнавал ультри, пекло на трибунах та провінційні особливості – у матеріалі Михайла Юхименка та Каріни Шпорт.
0-02-04-90f8aa1bc94eb932f4f0f87f0b5c9d4431fe3dfce394525f9d0d3a86f2449d19_full

ФК «Дніпро», за який завжди топила місцева редакція БФ, крайній матч року мав проводити у відносно домашній атмосфері – на виїзді у Нікополі. Дане містечко знаходиться в області, хоча їхати туди трохи довше, ніж до Запоріжжя. Для фанатів питання дистанції не стояло ніколи, а тому зранку близько 340 чоловік зібралися під стінами свого стадіону, поповнили запаси піротехнічного «волшебства» та погнали «спалювати дотла» Нікополь.

Будь-який транспорт із вболівальниками «Дніпра» автоматично перетворюється на республіку веселого трешу та угару. Вже на початку, коли повідомили про тему з перевдяганням у білі халати, пролунало кілька годних нетолерантних жартів на тему міжнаціональних відносин в Україні. Наша прекрасна фотокореспондентка Каріна всю дорогу намагалася вийти на скайп-зв’язок із роботою, однак співи дніпрян постійно глушили антену.

По приїзду до Нікополя в нас залишалося близько години на дослідження міста. Друг щось розказував мені про Старе місто з брущаткою та французькими булочками, через що я уявляв собі його як стамбульський район Фанар. Ця ілюзія розтанула разом із виходом на вулицю: Нікополь – типове індустріальне містечко, в якому згадок про завод феросплавів (європейський промисловий гігант, між іншим) більше, ніж людей.
CAM01782

Знаючи, що десь тут Богдан Хмельницький у 1648 році оголосив чубатим козакам про початок Національно-визвольного майдану, я, як класовий історик, в’яло шукав хоча б якусь тематичну табличку, але знайшов тільки незрозумілий пам’ятник каменю. Про що він – хз, адже навіть обійти дану інсталяцію нам було банально лінь.
CAM01783
Стадіон «Електрометалург» привітав нас оригінальною назвою рідного міста дніпрян. Оцінивши фантазію, гості відповідали, що приїхали у Нікопольськ.
CAM01781
На підході до ЦУМу нами була знайдена затишна алея з фонтаном, де, очевидно, літом проходить масштабний двіж – інакше незрозуміло, де ще у цьому районі можна гуляти.
CAM01786
Сам ЦУМ, м’яко кажучи, не вразив. Можливо, тому що у буржуазних головах дніпрянки Каріни та понаєхавшего із Кам’янського Міші це слово асоціюється із чимось більш масштабним і дорогим, але, здається, навіть у книжковому відділі вибір занадто маленький. Проте, на виході нас чекала ярмарка меду, яка, чомусь, притягувала до себе аномальну кількість людей у жовтих куртках.
CAM01794
Нікополь настільки суворе місто, що бандити закопують боржників прямо на людях у центрі міста.
Без-имени-1
Місцеві жителі настільки багаті, що літають у Польщу на винищувачі Міг-17.
CAM01791
До обіду центр міста особливо не вирізнявся, але в наступні хвилини почалося те, чого жителі Нікополя не забудуть до наступного Нового року – площу заполонили «білі чоловічки». З кожною хвилиною їх ставало все більше: вони йшли зі всіх кутків, вилазили з машин, маршруток та, здається, падали з неба. Новина про аномалію швидко забила нікопольські пабліки ВК, де багато хто вирішив, що проходить мітинг медпрацівників.
Безымянный
Звісно, це був лише початок дніпровської версії білої шизи. Всередині цього «мітингу» дніпряни лоллірували на 146%:

Матчу мав передувати фанатський марш, який вкінець добив non prescriptionalloprinol. місцевих жителів. Дніпряни співали, палили, бомбили та всіляко демонстрували, хто сьогодні справжній господар.

Фінал маршу вийшов особливо красивим:

ф4
Після проходу по центру дніпряни почали заходити на сектор, готуючись до нереального шмону у виконанні місцевих «псів режиму», однак їх ввічливість, м’якість та небажання ритися по карманах здивувала. Старі фанати на контрасті згадували минулі часи тотальної ненависті та ловили смішинку.

На стадіоні «Електрометалург» зібралося немало людей – причому, немало господарів прийшли на гру у шарфах «Дніпра». Були навіть ультрас «Нікополя» в кількості 11 чоловік.
0-02-04-a399749caffb363aaf029f188217917186cd202f74fd816c55478c9dde936f91_full
Гості, в свою чергу, підготувалися до матчу ґрунтовно, запаливши під вихід команд один із найкрасивіших перфів року в Україні:

ф8

ф10

Атмосфера на секторі «Дніпра» була святковою – потужний звук, величезна кількість старих зарядів (місце знайшлося навіть адаптації легендарної «Бомби») та астрономічні об’єми піро робили свою справу.

0-02-04-1e7171fe7bdb9037ed1d75ace3fc096c48a6a910b29ba31768a6d511e6528e76_full

ф1

Палили та диміли в основному на старті та кінці таймів, а от підриви петард продовжувалися ледь не щосекунди. На кожного з 340 чоловік їх було не менше двох, а тому дуже швидко одиночні бабахи набридли фанатам, які почали запалювати їх по 3-4 відразу і кидати кудись під ноги. Гостям так сподобалося це робити, що вибухи продовжувалися на шляху додому та навіть у Дніпрі.
ф3

ф6
Матч, тим часом, явно не давався підопічним Олександра Поклонського. Ще в останніх двох зустрічах було помітно, що хлопці втомилися, а тому гра проти небезталанної організованої команди, що здебільшого обороняється на кривому огороді, не балувала моментами. Якщо тут і міг залетіти гол – то лише супердурачок. Тим не менше, по самовіддачі питань до синьо-біло-блакитних, традиційно, не було, а тому рахунок 0:0 виявився закономірним.
ф5
З фінальним свистком краса не закінчувалася. Команда підійшла до вболівальників та зарядила разом зі своїми фанатами, подякувавши за підтримку. Багатьом були подаровані футболки, а у Юрія Вакулка просили фото так часто, що краєм ока його можна було сплутати з Мессі. Тренер та легенда «Дніпра» Олександр Поклонський окремо подякував за підтримку, що знову навіяло думку – як же круто на виїзді «Дніпра» у Другій лізі!

ф7
Після матчу пригоди не завершилися. Пройшла інфа, що арбітр був у нетверезому стані. Це неабияк обурило фанатів, які зайшли всередину стадіону та стали вимагати експертизу. Нічого з цього не вигоріло, і врешті-решт дніпряни покинули стадіон «Електрометалург».

Зробивши набіг на АТБ, гості посідали в автобуси та поїхали додому, задаривши Каріну шоколадками та наспівуючи хіти гуртів «Ленинград», «Воровайки» та «Сектор Газа». В автобусі було настільки весело, що навіть такий втомлений інтроверт, як я, не міг втриматися від підтримки зарядів. Особливо, коли лунає дана композиція:

Так дніпряни відкатали крайній матч року. Ми не просто так уникали слова «останній», тому що до початку весняного кола 31 березня синьо-біло-блакитний клуб, ймовірно, чекають феєричні труднощі і може статися будь-що. Тим більшого респекту заслуговує кожен, хто не кинув клуб свого життя і переносить з ним радості та печалі в будь-якій ситуації. Тим більш красиву історію дарує українському спорту «Дніпро», і тим більша віра у світле майбутнє гріє серця всіх небайдужих до футболу людей. Адже якщо цей клуб з 17-18 річними хлопцями йде у лідерах, а фанати не пішли за однойменною фальшивкою, то щось світле в світі явно існує.

З вірою у світле майбутнє Дніпра та українського футболу, Каріна Шпорт, Михайло Юхименко та «Брутальний футбол».