Білоруська історія успіху: “Грали, йшли на пиво, вийшли у вищу лігу”

17 Лис, 2015| автор:

Поки наша країна обговорює стикові матчі зі Словенією, у Білорусі відбулася buy compazine suppositories. маленька сенсація. Аматорський клуб пробився у національну вищу лігу! Так, це не АПЛ і рівень білоруського чемпіонату не вганяє в екстаз фанатів FIFA і PES, але якщо глянути на рейтинг УЄФА, то виявиться, що наші північні сусіди котуються приблизно на одному рівні із лігами Шотландії, Польщі та Ізраїлю. Словом, не останній чемп на цьому пропащому континенті.

Але годі пустих слів, ми порушили цю тему для того, щоб ви дізналися про історію аматорського клубу “Крумкачі”, яка, на нашу думку, непогано ламає шаблони сучасного футболу. Принаймні в Білорусі.

Проект “Крумкачі” народився на інтернет-форумі газети “Прессбол” в 2011-му році. Звичайні вболівальники вирішили об’єднатися в аматорську команду, в якій спочатку не було й 11 осіб. Грали в першості Мінська, а після матчів ходили на пиво.
Команда об’єднала цікавих і патріотичних людей. Хлопці залізли в словники і вибрали білоруськомовну назву “Крумкачы” (“Ворони”). Погравши в першості Мінська, команда вирішила, що може поборотися і в другій лізі чемпіонату Білорусі, куди успішно заявилася.
Офіційно ФК “Крумкачі” з’явився в березні 2014-го року. Документи на себе оформили самі футболісти-аматори — Дзяніс Шунто, Уладзіслав Маяровський і Васіль Глез. Вони ж узяли на себе фінансові витрати.
Про амбітний клубі раз у раз висловлювалися і знаменитості. Так, в 2014-му році відомий білоруський футболіст Сяргєй Гуренко, що допомагав мінському “Партизану”, осудив “Крумкачів” за те, що ті забили гол всупереч принципу фейр-плей: “Это бабы в юбках, существа без яиц. У женщин и то есть характер, а у этих нет”.
Втім, попри скептицизм, “Крумкачі” перемагали і вийшли в першу лігу.

До команди підтягнувся хокеїст НХЛ Грабовський і списані з рахунків професіонали

“В середині 2014-го року ми з банкетами зав’язали. П’янки закінчилися, почали грати у футбол і перетворилися на професійну команду”, — сказав теперішній керівник клубу Дзяніс Шунто. Шунто, який займається бізнесом, витрачав на “Крумкачів” власні гроші. Футболісти спочатку йшли на роботу, як більшість звичайних білорусів, а потім відвідували тренування. На посаду відеооператора в команду прийшов Явгєн Костюкевич, який в юніорському віці грав у системі “Торпедо-Жодіно”. Гравця свого часу списали через проблеми з серцем. До складу стали підтягуватися й інші професіонали, яких із великого спорту списали. <p>”>Підтягнувся і ветеран Сяргєй Ковальчук (сьогодні йому 37), який колись тричі викликався за націоналку.

До речі, в 2014 році за “Крумкачів” заявився, мабуть, найсильніший білоруський хокеїст Міхаїл Грабовський (у той час у НХЛ була міжсезоння).

Хокеїст НХЛ Міхаїл Грабовський у складі “Крумкачів.

Грають майже безплатно

Бюджет “Крумкачів” на нинішній сезон склав всього сто тисяч доларів. Команда взагалі не проходила передсезонні збори. Але й за таких умов клуб пробрався на вершину турнірної таблиці. <p>”>”Як бачите, продавці, будівельники зробили неможливе”, — так коротко описав подвиг “Крумкачів” Раман Гаєв, гравець команди.

Яким чином команда заявиться у вищу лігу, поки не ясно. Унікальна футбольна команда не на жарт підігріває інтерес до всього білоруському футболу.

Джерело: euroradio.fm
Фото з сайтів Вконтакте і fcisloch.by. В тексті використано цитати з сайту svaboda.org та з програми телеканалу “Минск TV”.

  • http://twitter.com/nadya733 Nadya✨

    ого!