Потьмяніле дербі із присмаком минулого

16 Кві, 2016| автор:

Колись дербі “Дніпра” та “Металіста” викликало інтерес навіть у Європі, а сьогодні кількість глядачів на “Дніпро-арені” не заповнила б і старенький “Метеор”. Колись цей матч міг початися в жовтні, а завершитися – у грудні. Сьогодні ж матч було завершено у першому таймі – якщо не до його початку. Тим не менше, навіть при таких розкладах зустріч не втратила свою вагу і не залишилась без скандалу. Що ж там відбулося – читаємо у нашому спецрепортажі із Дніпра.

jUPKyHU2vYU

Щоб краще зрозуміти, наскільки все в нашій країні змінилося, треба подивитися на дербі “Дніпро” – “Металіст”. Кілька років тому воно починалося за три дні до власне самої гри, а закінчувалося вночі на кордоні двох областей. Сьогодні ж фанати “Дніпра” почали дербі із ранкового прибирання у власному місті. Відчуйте різницю, як-то кажуть.

Безымянный

Фанати “Металіста”, вільно гуляючи по місту, відмітилися скандалом. Аромат свободи і безкарності, подарований фанатським перемир’ям, для 30 окремих індивідуумів із Харкова затьмарив здоровий глузд, наслідком чого стало пограбування супермаркету із побиттям охоронця.

Ті, хто катають виїзди, знайомі із практикою виносу придорожніх заправок, але цей випадок – явно інша історія. Доволі ворожа дія у чужому місті, яка буквально за годину викликала резонанс у всьому Дніпропетровську і якою вже займається поліція (така акція на розбій потягне) – це не пачку печива під  футболкою ховати. “Брутальний футбол” обов’язково прослідкує за розвитком ситуації.

Матч потішив прекрасною атмосферою. Ультрас “Металіста” приїхало дуже багато – вони заполонили майже увесь госьовий сектор, видавши традиційно потужний звук. Це, в свою чергу, змушувало дніпрян дерти горлянки antabuse overnight delivery. ще сильніше. На їх секторі відбулася цікава історія із “Червоною рутою” – її починали три рази, і лише з четвертого нарешті затягли. Чи це було намання оформити “перекличку”, чи звичайний затуп – незрозуміло, але “то таке”. Перфоменсів же ніхто не готував, зробивши удар на піротехніку. Вибухи петард, дим, фаєри під хорові співи про улюблений клуб – що може бути краще?

fX4jygxv5kAttVvg9zwAQI0SwQh7eUiH05gTsHutjjHc

Все було прекрасно, аж раптом у другому таймі не відбувся скандал №2. Не дуже тверезі “кузьмичі” чимось дістали гостей, і ті перелізли через паркан. За деякий час переліз уже майже весь сектор харків’ян, який весь другий тайм бігав туди-сюди – то за кузьмою, то від акабів. Врешті-решт, сектор оточили.

Лідер дніпропетровських фанатів із розумінням поставився до ситуації.

Безымянный

Можна із впевненістю говорити про те, що ніякого конфлікту між фанатами не відбудеться (можна провести паралель із недавнім конфліктом львівських та київських фанатів), однак дуже цікаво, як цю історію розкрутять ЗМІ у неділю. Я думаю, дуже скоро ми почуємо такі знайомі фрази про фанатів-фашистів та міліцію на стадіоні. Буде  дуже дивно, якщо таку рибну тему не розкрутять.

Сам матч коментувати не має сенсу – відбулося очікуване побиття дітей. Хоча, такими дітьми, як у “Металісті”, можна і в Лігу Європи пробиватися – було б бажання. Дуже шкода, що про це не знають харківські футболісти – але цим вони гірше роблять виключно собі.

RT48WeRa_uo

5:0 – і “Дніпро” виходить на третю сходинку у турнірній таблиці, передаючи привіт “Олександрії”, яка переграла луганську “Зорю”.

І насамкінець коментарів тренерів:

Михайло Юхименко, Каріна Шпорт, “Брутальний футбол”