Футбольний сезон 2020/2021 набирає обертів. І той факт, що футбол є, його ніхто не скасовує, а в окремих випадках на трибунах навіть присутня невелика кількість вболівальників – чудовий привід для оптимізму. У цьому матеріалі ми представимо клуби, чиї виступи у новому сезоні є такими, що найбільше інтригують прихильників гри №1 на планеті. Команд з УПЛ тут не буде, тому що в Україні цікаво слідкувати за всіма клубами без виключень. Чому саме ці клуби стали суб’єктивним вибором автора – пояснимо далі.
#7. “Бенфіка”
Незвично бачити, що “Бенфіка” на трансферному ринку більше витрачає грошей, аніж заробляє. В минулому сезоні клуб пролетів, як фанера над Лісабоном. В чемпіонаті Португалії “орли” зайняли друге місце, поступившися першою сходинкою “Порту”. Кубок теж став розчаруванням – у фіналі команда програла тому ж таки “Порту” (1:2). А феєричні матчі з “Шахтарем” на стадії 1/16 Ліги Європи ще й досі залишилися в нашій пам’яті.
Керівництво “червоних” в міжсезоння діяло рішуче. Через 5 років до клубу повернувся старий-новий тренер Жорже Жезуш – той самий, що не так давно завоював з “Фламенґо” Кубок Лібертадорес. “Бенфіка” вже витратила цілих 80 мільйонів євро на трансфери, заробивши натомість всього близько 2 мільйонів. Хоча зазвичай все з точністю навпаки. До команди приєдналися Ян Вертонген (вільний агент з “Тоттенгема”), Дарвін Нуньєс (нападник з “Альмерії”, 24 млн євро), Евертон (лівий вінгер з “Ґреміо”, 20 млн), Педріньйо (правий вінгер з “Корінтіанса”, 18 млн), Лука Валдшмідт (нападник з “Фрайбурґа”, 15 млн) та ще декілька футболістів. І це ще перемовини з Едінсоном Кавані закінчилися нічим, хоча були всі передумови до появи уруґвайця на “Ештадіу да Луж”.
З таким яскравим і сміливим підходом “орли” вже встигли вилетіти з Ліги чемпіонів, програвши “ПАОКу” в третьому кваліфікаційному раунді (1:2). Після цього фінал Ліги Європи виглядає задачею-мінімум для “Бенфіки”. Задачею-максимум буде перемога в цьому фіналі. Втім, тут вже треба якимось чином домовлятися з Белою Ґуттманном.
#6. “Арсенал”
Вперше за довгий час виступи “канонірів” дарують їхнім вболівальникам світле почуття надії. Мікель Артета вдало розпочав свою тренерську кар’єру в Лондоні – під його керівництвом “Арсенал” вже встиг завоювати кубок і суперкубок Англії. У чемпіонаті команда теж стартувала успішно, з двох перемог. Клуб непогано посилився: переманили у сусідів 32-річного Вілліана, щедро надавши йому трирічний контракт, і придбали у “Лілля” центрального захисника Ґабріеля за 26 млн євро. Також з оренди повернувся перспективний французький центрбек Саліба, а Дані Себальйос з Мадриду та ще рік проведе у Лондоні на правах оренди.
Та головна їхня перемога поза полем – це, безумовно, продовження контракту з П’єром-Емеріком Обамеянґом. Габонець заявив, що прийняв рішення залишитися і стати клубною легендою. До кінця трансферного вікна залишилося небагато часу, і “каноніри” ще сподіваються оформити трансфери півзахисників Уссема Ауара з “Ліона” і Томаса Партея з “Атлетіко”. Проте, навіть з наявним складом і людиною на тренерській лаві “Арсенал” може обережно замислюватися про повернення до Ліги чемпіонів. Попереду в календарі АПЛ у них “Ліверпуль”, “Шеффілд Юнайтед”, “Ман Сіті”, “Лестер” та “МЮ”. Наберуть 15 очок?
#5. “Евертон”
Великі амбіції “Евертона” переважно закінчуються місцем в районі середини таблиці, але на цей раз все може обернутися інакше. Запрошення на тренерський місток фахівця рівня Карло Анчелотті не залишає “ірискам” іншого вибору, крім як видати дійсно сильний сезон. Італієць прийшов до клубу в грудні минулого року. І хоч особливих успіхів команда не домоглася, фінішувавши на 12-й сходинці, Анчелотті за цей час встиг принаймні повністю вивчити весь “Евертон” уздовж і поперек та розібратися, з якими футболістами потрібно працювати, а з якими краще попрощатися.
Поки що в це трансферне вікно клуб придбав тільки гравців в центр поля – Абдулає Дукуре, Аллан і Хамес Родріґес. Останні двоє знайомі з тренером по спільній роботі у попередніх клубах 61-річного італійця. Хамес взагалі з барського плеча “Реала” дістався “ірискам” абсолютно безкоштовно і вже демонструє свій клас на полях англійської прем’єр-ліги. Всі троє новачків без вагань стали гравцями стартового складу. Анчелотті майже повністю оновив півзахист “мерсисайдців”. І на старті чемпіонату ”Евертон” дійсно подобається. Особливо виділяється гостьова перемога над “Тоттенгемом”, в якій команда виглядала дуже солідно на тлі, м’яко кажучи, непростого суперника. Склад клубу дозволяє підіймати голову, проте не задирати носа. Тато Карло має виводити їх на новий рівень.
№4. “Тоттенгем”
Ось так, абсолютно випадково, в середині нашого списку опинився “Тоттенгем”. Як кажуть класики, і лайном не були, але й до вершини рейтингу не дістався. Хоча Жозе Моурінью звичайно постарається виправити це правило. І тільки час покаже, в який бік. Португальський тренер прийняв відверто непростий виклик. Свій останній трофей, а саме кубок англійської ліги, “Тоттенгем” вигравав у далекому 2008-му році. Якщо і сеу Жозе не зможе поповнити клубний музей, то треба вже йти до ворожки та знімати порчу.
Власник “шпор” Деніел Леві не розкидається грошима на трансфери, і наївно було б очікувати, що зараз щось кардинально зміниться. Проте команда пристойно посилилася в кожній лінії. Улюблений воротар Пепа Ґвардіоли, Джо Гарт, стане дублером Уґо Льоріса. Метт Доерті та Серхіо Реґілон зміцнять правий і лівий фланги оборони відповідно. П’єр-Еміль Гейб’єрґ посилить конкуренцію в центрі поля, ну а найкращий друг Тайґера Вудса, Ґарет Бейл, повинен сформувати одне з найсильніших атакувальних тріо в АПЛ – Бейл-Кейн-Сон.
Ймовірно, що прихильники “Тоттенгема” дуже навіть задоволені трансферною кампанією в це міжсезоння. Адже деякі з них були серйозно впевнені, що на Джо Харті це свято нових придбань і закінчиться. Однак для лондонців насправді все тільки починається. Фініш в топ-4 АПЛ не виглядає нездійсненною місією. Та й той-таки кубок ліги “шпорам” взяти абсолютно під силу. Або навіть кубок Ліги Європи… Ну це в разі, якщо “Севілья” не займе третє місце у своїй групі ЛЧ. Тоді вже ніякі ворожки не допоможуть.
#3. “Ювентус”
Поки футбольні вболівальники й експерти сперечалися, хто стане новим тренером “Ювентуса” після звільнення Мауріціо Саррі – Аллеґрі, Почеттіно, Михайличенко чи Зідан – клуб несподівано для всіх, можливо, навіть для самих себе, призначив Андреа Пірло.
“Після обіду я поспав, погортав мемаси на “БФ”, а ввечері очолив “Ювентус”,
майже так прокоментував Андреа своє призначення, та хейтери можуть не повірити.
І цікаво, що лише за 8 днів до цього Пірло взяв у свої руки молодіжну команду туринців. Блискавичне підняття по кар’єрній драбині для італійця.
Уже перший матч проти “Сампдорії” дуже надихнув уболівальників “зебр”: тактична варіативність прямо по ходу гри (перехід на гру то в 3, то в 4 захисники), довіра молоді й новачкам, командний пресинг та просто приємне враження від гри. Останнього, до речі, вкрай не вистачало при Мауріціо Саррі. З огляду на це, поки що Пірло у фізруки не записуємо, а з цікавістю спостерігаємо далі за їхнім дуетом зі “старою синьйорою”. Але якщо що – роздати свисток і секундомір в руки ми завжди напоготові. Тому, містере Андреа, не розслаблятися!
#2. “Челсі”
Майже 250 мільйонів євро – саме стільки встиг витратити лондонський “Челсі” на нових футболістів. Здається, трансферний бан для “синіх” тривав не один рік, а десь 3-4. Зірвалися з голоду, буває. Очевидно, що клуб катастрофічно потребував підсилення, проте провернути всі ці придбання за одне трансферне вікно (ще й в період коронакризи!) – менеджменту клуба можна тільки поаплодувати. Адже до Хаверца, Вернера, Зіеша, Чілвела і Тіаґо Сілви, на щастя усіх прихильників лондонців, додали ще 28-річного сенегальського воротаря з “Ренна” Едуарда Менді. Він, між іншим, у минулому сезоні посів 9-те місце за виконаними сейвами серед усіх воротарів топ-5 футбольних ліг. Кепа, своєю чергою, – 94-те з 94-ох. Конкуренція за місце у воротах обіцяє бути непередбачуваною.
Для Лемпарда зараз настав серйозний момент. Якщо в минулому сезоні для нього і його лондонського дитячого садка робилися великі знижки, то з початком нового “шара” закінчилася. Великі витрати на нових гравців породжують великі апетити. Тому тепер для Френка ні обіцянок, ні пробачень. І він це розуміє. А, отже, викладатимуться на 100 відсотків усі – від футболістів до технічних працівників на “Стемфорд Брідж”. Наразі все завершується авансами, адже 4 очки у трьох матчах – трі-і-і-шечки не те, чого очікують від команди.
#1. “Барселона”
А в “Барселоні”, тим часом, відбувається справжня революція. Безглузда і нещадна. Тільки вдумайтеся – Луїс Суарес, Артуро Відаль та Іван Ракитич разом узяті пішли з клуба за ту ж суму, що й Олександр Філіппов з “Десни” в “Сент-Трюйден” (1,5 млн євро). Один цей факт, в принципі, пояснює теперішню ситуацію в столиці Каталонії.
Президент клубу Хосеп Бартомеу позбавляється від токсичних (для себе) футболістів, воює з Мессі та стежить за тим, як за його відставку збирають підписи. Сам Мессі досі не може визначитися, що йому хочеться більше – піти з “Барселони” чи попросити про новий контракт з підвищенням зарплати. Новий тренер “синьо-гранатових” Рональд Куман паралельно з цими подіями намагається перебудувати склад команди. В ідеалі коучу ще потрібні його нідерландські друзі – Жоржиньйо Вейналдум з “Ліверпуля” та Мемфіс Депай з “Ліона”. Перемовини з ними йдуть, однак не так швидко, як того Куману хотілося б. Одним словом, майже нереально передбачити, якою буде “Барса” в новому сезоні. Легше просто спостерігати за нею з боку із попкорном у руках.Я