Знаходимо логіку в рішенні Фоменка і його помічників

6 Чер, 2016| автор:

Величезний резонанс викликала заявка збірної України на Чемпіонат Європи, та коли емоції дещо згасли, спробуймо з холодною головою знайти логіку в рішенні Михайла Івановича та його помічників.

Про Олега Гусєва

Досвідчений Олег Анатолійович провів дуже потужний сезон у Динамо, маючи небагато ігрового часу, цей віковий півзахисник забив більше за усіх нападників команди разом узятих, його висока кваліфікація не викликає жодних сумнівів. Розмови про те, що він вміє забивати голи лише “Говерлам” також недоречні. По-перше: Гусєв забивав цього сезону самому Касільясу у матчі, який вирішував дуже багато. По-друге: кому Караваєв забивав? Проти кого Караваєв грав? Та він взагалі немає досвіду матчів на найвищому рівні. Гусєв грав у Лізі чемпіонів, на Чемпіонаті Світу, на Чемпіонаті Європи, коли Караваєв навіть у Лізі Європи грав лише в кваліфікації та й то проти команд, які б навіть у нашому чемпіонаті не були б у числі претендентів на медалі. Тоді чому все таки Караваєв, а не Гусєв?

73324-9

Та будемо чесними, ні Гусєв, ні Караваєв – не гравці основи у збірній, обидва універсали і обидва можуть зіграти на будь-якому фланзі, причому не лише в атаці. Якщо тренеру треба буде під час матчу замінити чи то Коноплянку, чи то Ярмоленка, то досвідчений Гусєв на 20 хвилин буде набагато кориснішим і точно не зіпсує каші, а може навіть і забити. Але якщо змоделювати іншу ситуацію, коли хтось із вище згаданих футболістів отримує дискваліфікацію, або, не дай Бог, травму і треба випускати резервіста на цілий матч, то тут Гусєв ну ніяк не варіант, адже батарейки сідають. Тоді як молодий Караваєв  зможе відбігати на максималках усі 90 хвилин і додатковий час, якщо буде треба. Тому вибір Михайла Фоменка на користь молодого футболіста є доволі логічним.

Про Максима Малишева і центр поля взагалі

Єдиний футболіст центру поля, місце якого у заявці національної збірної не викликало жодних сумнівів – це Тарас Степаненко. Всіх інших коментатори у соцмережах вимагали залишити вдома. Хтось більше, хтось менше, але усі піддавалися критиці і небезпідставно.

Чому їде динамівський трикутник Рибалка, Сидорчук і Гармаш? Усі троє здали у другій половині сезону і навіть наполовину своїх можливостей не виглядали. Рибалка після травми так і не набрав форму, Сидорчук з Гармашем програвали конкуренцію в клубі Велозу і Буяльському, грали вкрай нестабільно. Чому вони їдуть на Євро, можна пояснити тільки одним – всі троє дуже потужно відіграли у відборі, а Фоменко не любитель міняти коней на переправі. Та і хіба було б справедливо залишати того ж Сидорчука, голи якого принесли команді 6 очок у відборі? По цих трьох ми логіку знайшли, хлопці їдуть на Євро за свої минулі заслуги з надією, що їм ще вдасться зіграти так, як вони вміють грати.

Дехто говорить, що Ротань теж вже старий і не треба його брати, але таке можуть написати тільки ті, хто не слідкує за іграми Дніпра. Руслан носиться по полю як дурний і ще невідомо, чи зможуть його молоді перебігати. До того ж він, як і троє динамівців, заслужив бути в заявці своєю грою у відборі. ed drugs from india. Куди без Ротаня?

1381569780_51

Стосовно Коваленка теж писали, що він не потрібен, але це могли писати лише вболівальники всім відомого клубу, які ненавидять Шахтар більше, ніж люблять збірну. Ну треба взяти в центр футболіста, який вміє щось створювати. Швидше за все у обережного Фоменка він буде запасним, але якщо треба буде відіграватися, рятувати ситуацію, то на заміну дуже навіть знадобиться.

Чому Тимощук, а не Малишев і чому так багато опорників? Шість гравців у центр поля, з яких будуть грати 3 це не забагато. По-перше: потрібна ротація, адже центральні півзахисники дуже багато бігають, по-друге: картки, і травми. Такі хлопці, як Степаненко, Гармаш, Сидорчук і Ротань точно зароблятимуть картки і якщо ми збираємось на Євро залиштися більше, ніж на 3 матчі, то 6 опорників це не так і багато. Чому віковий Тимощук, а не Малишев? Обидва не для основи, а виключно на заміну. Змоделюємо ситуацію, коли команда виграє і треба “засушити” гру, на 20 хвилин випустити руйнівника. Те, що 20 хвилин Тимощук зможе відіграти надійно і з холодною головою, зі своїми фірмовими пасами назад сумнівів не виникає. Хочеться сказати те саме про Малишева, але не дає цього зробити гол Кевіна Гамейро у півфіналі Ліги Європи. Мабуть, Максим ще зіграє за збірну, але пізніше. Тому тут теж логіка присутня.

Про нападників

Зозуля повинен їхати, бо він хоч якось відрізняється від колег по амплуа, ну бодай зростом і зачіскою. Пилип найбільше із усіх форвардів забив у чемпіонаті, тому його теж треба брати. Кравець і Селезньов останні півроку займалися незрозуміло чим, очевидно, тренери відкинули слабшого. Тут треба просто довіритися тренерському штабу, логіка також присутня. Зрештою, якби на місці Кравця опинився хтось інший, то обурення було б не менше.

Про решту гравців, що не поїхали

Мабуть, Петряк, Шахов і Каменюка банально слабші за конкурентів. Куди більше було б обурення, якби заявили когось із них замість тих, хто на чемпіонат Європи їде. Усіх без виключення хотілось би взяти на Євро, але не можна.

  • http://vk.com/id31377829 Max Or

    де ДЕВІЧ!?…замість селі..