• BF Family
  • Фентезі-ліга
  • Подкасти
Брутальний футбол
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
За брутальний футбол!
  • Головна
  • Статті
  • Інтерв’ю
  • Репортажі
  • Блоґи
  • Новини
Брутальний футбол
Головна Інтерв'ю

Дмитро Шастал: “Фізруком Шевченка я би точно не назвав”

Ігор Шевчук автор: Ігор Шевчук
31.03.2021 10:50
в Інтерв'ю
0 0
0
Дмитро Шастал: “Фізруком Шевченка я би точно не назвав”
929
Переглядів
ПоширитиТвітнути

Давненько на “Брутальному Футболі” не було гравців “Олександрії”. Наш інтерв’юер Ігор Шевчук вирішив виправити цю несправедливість та запросив на розмову 25-річного футболіста “жовто-чорних” – Дмитра Шастала. Були, як завжди, провокативні питання: чи можна вважати фізруком Шевченка, чому не викликали Паньківа та як би називався фільм за участі Шастала і його друга Бухала.

– Після нічиєї з Францією, нічия з фінами – ганьба? 

– Знаєш, кажуть, не можна після того, як збірна видала один гарний матч, підносити її до небес.

Так само не можна, якщо десь оступилися. Знову ж таки, нічия – це не такий жахливий результат. Тому ні, звичайно, що це не ганьба. Я так вважаю: завжди потрібно підтримувати команду в будь-якій ситуації. Думаю, що було велике хвилювання за результат, адже недаремно Зінченко після матчу проти французів сказав, що без перемоги над фінами нічия з Францією нічого не вартує. Коли команда не бореться за якісь позиції, то легше підходить до гри, коли ж велика відповідальність, є результат у команди, коли вона показує гру від матчу до матчу, то і відповідальність у неї зростає. Забивши гол, пішов якийсь сумбур, обрізався один момент, другий – мені здається, що виникло якесь хвилювання за результат.

– Хто лев матчу проти Фінляндії на твою думку?

– Ой, з цим левом матчу, чесно кажучи. Я вже тиждень про нього вже чую (сміється – прим.). Ну, Маліновський дійсно сподобався. Яке моє ставлення до нагороди “Лев матчу”? Я розумію, що без цього ніяк, це спонсорський контракт. Хотілося б, щоб до цього відносились легше, а то заходиш у соцмережі, там лев матчу, там лев матчу, потім заходиш до конкретних людей – там теж те саме. Загалом, це непогана ідея, такий собі аналог “Budweiser” – гравець матчу, теж пиво. Я нормально до цього ставлюся, але все-таки трішки забагато, навіть приторно.

– Хто справжній лев у “Олександрії”?

– Володимир Шаран (сміється – прим.). З гравців?.. Якщо казати про найкращого, найкориснішого футболіста, то Кирило Ковалець, я так вважаю.

– На твою думку, Шевченко топтренер чи звичайний фізрук?

– Фізруком я би його точно не називав. Знаєш, як я сказав на початку, я не хочу нікого ні підносити до небес, ні заривати під землю. Непоганий тренер, я бачив, як він спілкується, дуже інтелігентно, це мене насправді вражає. Розмовляв з Юрієм Паньківим, то він сказав, що дуже приємно працювати під його орудою.

– Ти знайомий з ним особисто? 

– Після того, як Андрій Миколайович виграв “Золотий м’яч”, він приїжджав до Києва, до свого тренера Олександра Олександровича Шпакова, а він якраз вів наш рік. Тобто, Шевченко із “Золотим м’ячем” приїхав до нас на базу на Нивки, ми там фотографувались. Не розмовляв з ним, просто поплескав мене по плечу, скажімо так.

– Як оціниш шанси нашої збірної на потрапляння на Мундіаль?

– Та важко щось казати, тільки два матчі зіграли. Звичайно, що у разі виграшу над Фінляндією були б більші. На відсотків 70 я впевнений, що Франція буде брати свої очки, з тими ж фінами, тому нам потрібно від них не відставати. По стобальній шкалі даю 80% на те, що збірна України вийде на чемпіонат світу.

– З такою грою є сенс грати на Євро? 

– Мені здається, що зараз збірна стала більш досвідченою, набили шишки на Євро-2016. Виходить, що це вже третій відбір у Шевченка, думаю, що не буде такого фіаско, як тоді.

– Якби у тебе був вибір: ні разу не бути викликаним в збірну України чи стати основним гравцем іншої національної команди, щоб ти обрав?

– Цікаве питання… Ну дивись, задав би ти мені це питання років через п’ять, то, можливо, я б тобі дав іншу відповідь. Зараз скажу, що, звичайно, ні разу не зіграти за збірну України. Потрібно прагнути до того, щоб зіграти за нашу збірну, така мрія є, звичайно. Я не хотів би бути натуралізованим іншою країною.

– Чому нікого з “Олександрії” не викликав Шевченко? 

– До цього викликали тільки Паньківа, тому питання, чому не викликали Паньківа цього разу. Скажімо так, в Україні з’явилося багато високоякісних воротарів, які вже, можливо, по віку більше підходять до національної збірної. Якщо брати з польових гравців, то я би ще запросив Ковальця, але це вже питання не до мене. Я вважаю, що одного-двох можна викликати.

– Чому тоді викликали П’ятова і Луніна, які сидять на лавці у своїх клубах?

– Ми розуміємо, що таке “Реал”, що таке “Шахтар” і що таке “Олександрія”. Загалом, “Олександрія” трішки нижча за рангом. Ну і почекай, Паньків, наприклад, не спочатку в нас грав, із зими стояв на воротах Білик. Можна на це посилатись, є за що знайти причину.

– Тобі 25 років: це вже “досвідчений” чи тільки “перспективний”? 

– А третього варіанту немає? (сміється – прим.). Я би сказав, що я – гравець пізнього запалювання. Я і в дитинстві слабший був, ніж мої однолітки, згодом потроху набивав шишки, гулі, десь у років 19-20 тільки ось почав виглядати, як мої ровесники у 18. Скажімо так, я ще не досвідчений гравець і якісь якості молодого футболіста в мене ще безсумнівно є. Які якості у молодого гравця? Те, що він ще буде рости. Вважаю, що я ще на підйомі, ще підіймаюсь, до свого піку ще не дійшов.

– Якщо “Олександрія” не вийде в Лігу Європи, то це буде провал сезону?

– Я думаю, що так, тому що у нас завдання – кваліфікація у Лігу Європи, зокрема, п’яте місце.

– Що особисто для тебе важливіше: 5 місце в УПЛ чи перемога в кубку України?

– Звичайно, що перемога в кубку для мене є важливішою.

– Якщо “Олександрія” виграє кубок України, пострижешся, як Роналдо-зубастик?

– Ну давай (сміється – прим.). Блін, просто якось на рівному місці, а мені потім з цим ходити. Давай щось інше придумаємо (сміється – прим.). Я своє волосся дуже люблю, щоб налисо стригтись (сміється – прим). Треба подумати, я до цього не готувався, я анекдоти згадував (сміється – прим.). Мені вчора Гліб Бухал сказав, що читає твої інтерв’ю, питав у мене, чи я знаю якийсь анекдот (сміється – прим.). Чесно, я не люблю ось такі розмови, вибач, якщо ти це готував і думав, що воно дасть якогось перчику в інтерв’ю. Я таке не люблю, забиватись на майбутнє, щось казати, нічого не буду робити.

– Ти говорив, що знайомий з гравцем “Олександрії” Глібом Бухалом з дитинства, розкажи детальніше.

– Так, все вірно, ми грали разом в “Динамо”. Чесно кажучи, не пам’ятаю зі скількох років, ми з ним були в різних складах. Перший, другий, формальності, але точно виходить з десять років. Потім з “Динамо” ми перейшли в інший київський клуб – ФК “Київ” називався – , ну, дитяча школа. Ми з ним 60% дитячої школи провели разом, товаришували навіть, батьки наші знайомі між собою. Не сказав би, що ми в дитинстві дружили, зідзвонювались щодня, але з тренування їздили разом додому, нам загалом було в один бік. Зараз ми більше дружимо, в команді один з одним більш за все спілкуємось.

– Якби був знятий фільм за участі Бухала і Шастала, про що б він був? І який жанр?

– Про що б був фільм? Треба подумати, я розумію до чого ти ведеш, до наших прізвищ (сміється – прим.). О, давай так: це було б щось схоже на “Похмілля у Вегасі”, але “Похмілля в Олександрії”, щось таке (сміється – прим.). Суто через наші прізвища, Бухал і Шастал. Коли б люди подивилися, хто в головних ролях, то питання б відпало відразу. Тому що фільм про похмілля, Бухал і Шастал, це була б комедія. Драми і так багато в житті. 

– З ким ти найбільше дружиш в “Олександрії” і чому? 

– З Глібом Бухалом найбільше товаришую. Навіть якби ми не були знайомі, то все одно схожі за мисленням, світобаченням, настроєм. Як то кажуть англійською – “soul mate”, по характеру би підійшли.

Дмитро Шастал і Гліб Бухал. Фото ФК “Олександрія”

– Які твої улюблені фільми?

– Сподобався фільм “Фокус” з Віллом Смітом і Марго Роббі, ще влітку був класний фільм “Джентльмени”. 

– Яке твоє хобі? 

– В мене таких, щоб явних, то, напевне, три: риболовля, гра на гітарі – її зараз трішки запустив, – і на приставці граю “Call Of Duty” та “NBA”. На гітарі любив грати з дитинства. Скільки з батьком їздив, завжди слухали рок, я виріс, потім у школі знайшов однодумців, яким також це подобалось. Ми створили гурт, такий панк-рок, але ми співали тільки кавери. В школі ми репетирували два роки, багато, навіть футбол трішки від цього постраждав. Я більше був спрямований на музику, більше приділяв їй часу, вчився, ми кожного дня репетирували. Можна було цей час витрачати на футбол і тренування. Ще й якраз був такий вік, коли всі пробують себе в U-19, а я на гітарі грав.

– Що ти знаєш про “Брутальний Футбол”?

– Я ще пам’ятаю групу на іноземному сайті, який не можна називати (сміється – прим.). Я жартую, так, ще був підписаний на вас “Вконтакті”, тому я з вами майже з самого початку. На ютубі за “Брутальним Футболом” не стежу, вибачай (сміється – прим.).

– У відборі на чемпіонат світу немає ні VAR, ні GLT (система фіксації голу). Чому так?

– Я не знаю, чесно кажучи, якось мені трішки дивно. Можливо, вони хочуть поекспериментувати, дуже дивно. Я загалом за VAR, VAR – доречний, скажімо так. Це максимально тупо, що немає відеосистеми повторів, тим паче на такому рівні.

– Кому із інших збірних ти симпатизуєш? 

– Мені подобається збірна Нідерландів, вони прикольно грають. По іменах зарах приємні їхні прізвища, молода кров, свіжа.

– У юнацький період ти виступав одразу за три клуби. Чому так?

– Насправді я виступав за один клуб. Спочатку він називався “Омікс”, це київські знають. Потім його перейменували в ФК “Київ” і я весь час тренувався там після “Динамо”. Ми грали на чемпіонат України за інші команди, не знаю, як вони домовлялись, але так виходило. Ще потім я десь три матчі зіграв за РВУФК 96-го року, теж якось домовились, я вже хотів закінчувати з футболом, то був період, коли треба було вступати до університету. Якось я походив на тренування, кілька матчів зіграв, але з ними не задалося, вони ще у фінал вийшли, а я не поїхав навіть. Якось я там одну гру пропустив, я з ними не жив у інтернаті, я як запрошений був, тренувався з ними нечасто, виходив у основному на заміну, не прижилося якось там. 

– Щоб би ти обрав: місяць їсти одну страву, чи місяць не грати в футбол?

– Місяць одну страву спокійно можу їсти, взагалі без питань. Давай “Кус-кус” з оливковим маслом, чи макарони якісь.

– Яку їжу ти любиш їсти? 

– Та просту, я не вибагливий до їжі, використовую такий принцип максимального енергозберігання: тобто, їжа не повинна займати багато часу і сил. Поїв і все. Улюблена страва – мамин торт зі шпинатом, дуже смачний. Я рідко собі готую і якщо готую, то щось просте.

– Традиція БФ: розкажи брутальний анекдот або історію.

– Анекдоти починав згадувати, взагалі нічого не міг пригадати нормального, але в інтернеті не читав, чесно кажу. Згадав одну історію: коли грав у ФК “Полтаві”, там у лізі знаходиться база та розташовані два поля; між ними сітка прозора, щоб м’яч не літав туди-сюди. Там “Ворскла” U-21 зараз приймає, можливо бачив.

Був там такий завгосп, він слідкував за порядком, за полями, головний по господарству. Ну і якось я йшов, щось до нього заходив, чи щось питав, і бачу там зайці бігають по полю – одне штучне, а інше – натуральне. Я дивлюсь і думаю: “Заєць, о, прикольно”. Я хлопець з міста і коли якісь дикі тварини, то дивуюся. Ну й кажу йому: “Бачили, там зайці?”. Він відповідає: “Ну, а що це, звичайна справа, буває, що в тій сітці заєць може заплутатись, ось недавно таке було”. Я відповідаю: “Блін, що ж робити, треба його розплутувати бідного, щоб він втік якось, вкусити ж може”. Завгосп мені відповідає: “Підійшов, лопатою по голові вдарив, суп зварив і все” (сміється – прим.). Ось так я подорослішав, напевно, (сміється – прим), зайчики загалом йдуть на м’ясо.

ПоширитиТвітнути
Ігор Шевчук

Ігор Шевчук

Найбрутальніший футбольний інтерв’юер України. Родом з мальовничого міста Червоноград. Щирий фанат "Карпат" і сильний хейтер ФК "Львів".

Схожі Пости

Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі
Статті

Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі

Серпень 3, 2022
Турецький Мессі, який став нефутболістом
Статті

Турецький Мессі, який став нефутболістом

Липень 20, 2022
Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде
Статті

Довбик і “Ноттінґем Форест”: що б українець отримав і чому його там вже не буде

Червень 26, 2022
Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд
Статті

Ярослава Ракицького “примазують” до збірної України. Він зайвий, причому не через російський бекґраунд

Квітень 6, 2022
Наступне
В 2006-му – чемпіони світу, зараз – тренери. Хто вже став фізруком, а хто ще не встиг?

В 2006-му – чемпіони світу, зараз – тренери. Хто вже став фізруком, а хто ще не встиг?

    Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі
    Статті

    Впевнений боєць: три історії, завдяки яким “Штурм” прославився в Європі

    автор: Павло Кушнєрук
    Серпень 3, 2022
    0

    Виявляється, “Штурм” не такий простий, як може здатися на перший погляд. Не сказати, що українські вболівальники розчарувалися, дізнавшись, хто зіграє...

    Читати більше
    Турецький Мессі, який став нефутболістом

    Турецький Мессі, який став нефутболістом

    Липень 20, 2022

    Останні коментарі

    powered by CACKLE
    Брутальний футбол

    Брутальний футбол - про футбол відверто і з гумором

    Ми в мережах

    Теґи

    "Аякс" Амстердам "Ворскла" Полтава "Десна" Чернігів "Динамо" Київ "Дніпро-1" "Зеніт" Санкт-Петербург "Леґія" Варшава "Манчестер Юнайтед" "Ноттінґем Форест" "Шахтар" Донецьк "Штурм" Ґрац Іван Петряк Ігор Коломойський Ігор Харатін Андрій Борячук Андрій Тотовицький Артем Довбик Артем Мілевський Бернард Богдан Бутко В'ячеслав Чурко В Україні Валерій Бондаренко Владислав Кулач Владлен Юрченко Давід Нерес Едуард Соболь За бугром Ліга Європи Ліга чемпіонів Мілош Нінкович Олександр Алієв Олександр Воловик Олександр Зубков Олександр Караваєв Олексій Бєлік Пилип Будківський Руслан Маліновський Сергій Болбат Тайсон Ярослав Ракицький

    © Брутальний футбол

    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Головна
    • Статті
    • Інтерв’ю
    • Репортажі
    • Блоґи
    • Новини
    • Фентезі-ліга

    © Брутальний футбол

    Ввійдіть в свій аккаунт

    Забули пароль?

    Заповніть поля для реєстрації

    Всі поля обов'язкові Ввійти

    Відновити пароль

    Введіть ваш e-mail для відновлення паролю

    Ввійти