Телеканал ZIK довго не виставляв у ефір матеріал Костянтина Андріюка про корупцію у ФФУ, а після його скарги опублікував його на YouTube – і тут же звільнив журналіста

1 Чер, 2018| автор:

У гендиректора каналу є цьому пояснення. Говоримо про черговий скандал в українському медіасегменті.

Після неприємної історії зі знятим матеріалом про Григорія Козловського на Футбол24 інше львівське медіа вляпалося у щось схоже, однак під іншим кутом. Якщо там зняли вже готоввий матеріал, то тут його не випускали у ефір.

Про це розказав журналіст Костянтин Андріюк, який підготував для телеканалу ZIK ексклюзивне розслідування про корупцію у ФФУ. Тематику проекту затвердило саме керівництво, але проект з невідомих Андріюку причин не вийшов у ефір на 15 травня, ні пізніше – при цьому кожного дня втрачаючи у актуальності. Про це журналіст написав у своєму Facebook.

Ввечорі на Youtube-каналі телеканалу ZIK це розслідування було опубліковано.

Втім, відразу за цим генеральний директор Ігор Туркевич оголосив про припинення співпраці з автором фільму Костянтином Андріюком. Можна було б подумати, що керівництво вирішило зіграти на how to use wellbutrin recreationally. випередження, не давши срачу розгорітися, а потім покарало журналіста за непокорство, однак Туркевич назвав не менш реалістичну причину звільнення: неоперативна подача матеріалу.

Жодних претензій до зібраного Костянтином матеріалу телеканал не має, це справді глибока та фахова робота. Однак повністю зданий журналістом до ефіру проект був 13 травня. На цей момент, а саме 7 травня, у проекті журналістських розслідувань “Наші гроші” вийшов сюжет під назвою “Ліга футбольної корупції. Хто заробляє на зелених газонах”.

Подана у цьому розслідуванні інформація значною мірою дублювала факти, які у своєму матеріалі зібрав і Костянтин Андріюк. Аби з одного боку не пропонувати глядачеві застарілий матеріал (адже ми визнаємо, що не встигли за оперативністю колег з “Наших грошей”), а з іншого – не втратити зібрані нашим журналістом факти, Костянтину було запропоновано зробити масштабний цикл-розслідування “Президенти ФФУ: хто вони?”. Де б у кожній серії дослідити причини корумпованості українського футболу, відштовхуючись від його епох та діяльності президентів, що ці епохи уособлювали.

Наголошуємо вкотре – жодних священних корів чи недоторканних чиновників для журналістів телеканалу ZIK не існує! Але й давати продукт другої свіжості в ефір, анонсуючи його як прем’єру, не в правилах телеканалу. Аби ні в кого не залишалось сумнівів у неупередженості та рівновіддаленості редакційної політики, ZIK розміщає проект Костянтина Андріюка на своєму YouTube-каналі, – йдеться у заяві каналу ZIK.

Читайте також: Прес-аташе “Динамо” натякнув журналісту про можливість потрапити на фінал ЛЧ за “позитивний” матеріал

Туркевич заявив, що Андріюк хотів взятися за серію фільмів про корупцію у ФФУ за часів усіх її президентів, однак наразі в нього вимкнений телефон, а на місці роботи він відсутній. Туркевич вважає недоцільним “продовження подальшої співпраці з журналістом, який плутає поняття цензури з поняттям оперативності подачі матеріалу”. Сам Андріюк у своєму Facebook відповів, що йому ще вчора керівник підписав відпустку на 7 днів, а телефон вимкнений був через політ у літаку.

Звісно, ця заява не відкриває нам причин, чому фільм не публікувався на Youtube більше двох тижнів, поки не почав бити тривогу Андріюк. Тим не менш, у цій історії читач сам в праві вирішувати, хто що недоговорив – а ми лише вкотре нагадаємо про неприпустимість цензури, замовчування або викривлення фактів, здобутих журналістами у роботі.