Керівництво “Десни” не бачить сенсу фінансувати клуб, якщо команда не гратиме в Прем’єр-лізі

1 Чер, 2017|15:02

А у нас тут розгорається конфлікт!

Так от, чернігівська “Десна” не пройшла атестацію та, принаймні, на даний момент не допускається у вищий дивізіон чемпіонату України, хоча у Першій лізі зайняла друге місце та згідно спортивного принципу мала б долучитися до УПЛ. Чому так сталося? Про причини “БФ” наголосив у даному матеріалі, а поки що ознайомлюємося із реакцією чернігівського клубу, який не розуміє, чому ФФУ надає перевагу рівненському “Вересу”.

В суботу, 27 травня, на стадіоні Оболонь-Арена Десна зіграла внічию з Оболонь-Броварем та за тур до фінішу чемпіонату Першої ліги гарантувала собі друге місце, яке надало право на пряму путівку до УПЛ. Мабуть не варто нагадувати, що це означає для нашого регіону – Чернігівщина ніколи не була представлена в елітному дивізіоні. І саме цього року багаторічна мрія стала реальністю – команда під керівництвом Олександра Рябоконя майже ідеально пройшла турнірну дистанцію, жодного разу не програвши в 2017 році, при цьому обіграв свого головного конкурента рівненський Верес на його полі.

Вже кілька днів поспіль вся Чернігівщина лише і говорить про участь Десни в УПЛ. Навіть люди, які мало цікавляться футболом, вже запитують, коли в Чернігів приїдуть Динамо і Шахтар. Можна не сумніватися, що на матчах Десни в Чернігові будуть аншлаги, команду вже давно чекають на рідному стадіоні. Але чи здійсниться багаторічна мрія чернігівчан?

Завтра, 2 червня, о 12:00 в конференц-залі готелю Інтерконтиненталь представники ФФУ оголосять про склад учасників Прем’єр-ліги. На жаль, з‘явилися чутки, що ФФУ вирішила забрати у Десни право участі в УПЛ, і допустити рівненський Верес. Ви запитаєте, на яких підставах, і це буде логічно, але відповідь, ви навряд чи отримаєте.

Читайте також:  kosovarja seksi ragipi. Артем Франков саркастично відгукнувся про вчорашні події у Дніпрі

Який головний критерій при підвищенні в класі? Відповідь очевидна – спортивний принцип. І тут не може бути інших варіантів, своєю грою Десна заслужила на участь в УПЛ, і це при тому, що команда жодного матчу не провела на рідному стадіоні, по суті, весь сезон провівши на виїзді. Десна в очному протистоянні обіграла Верес та Іллічівець, стала кращою командою 2017 року в Першій лізі і не зможе підвищитися в класі?

“Десна” святкує історичний вихід в УПЛ

Наступний аргумент – інфраструктура. Враховуючи нинішню ситуацію в країні, не дивно, що не простий період переживає і футбол – що держава, що інвестори, що власники всі зменшили витрати на футбольні клуби. І Дніпро яскравий тому приклад – за два роки з фіналіста Ліги Європи до зникнення з футбольної мапи країни.

Стадіон імені Гагаріна належить державі, та попри це Десна проводить реконструкцію стадіону, який не належить клубу. Чи є в Україні ще один такий клуб, який власними коштами будує державний стадіон?

Для гравців вже створені умови для повноцінних тренувань, завершуються роботи по здачі сучасного готельного комплексу з усіма зручностями, на основному полі завершено укладку сучасного газону з електропідігрівом та поливом, як того і вимагає атестаційний комітет ФФУ.

Натомість Верес, який різними шляхами намагається підвищитися в класі, взагалі не має інфраструктури! Замість пустих слів, краще навести слова екс-головного тренера рівнян Володимира Мазяра: “Не може скрипаль тренуватися на розладнаному роялі, а потім вийти і якісно зіграти. В Рівному немає умов для повноцінної підготовки, лише голий ентузіазм”. А так про рівнян говорив Віталій Кварцяний: “Рівне — для мене це пустеля Гобі. Там ніби все яскраво, магазини блимкають, а життя там немає“. Кварцяного згадали не дарма, адже один з варіантів переїзду клубу саме Луцьк. Те що Верес не буде грати в Рівномує фактом, так як стадіон клубу не входить до Реєстру стадіонів ФФУ, придатних для проведень матчів Прем’єр-ліги. Нове керівництво Вереса розглядає два варіанти – Луцьк і Львів, саме ці стадіони заявивши на наступний сезон.

Шахтар, Зоря та Олімпік заявили своїми основними стадіонами не рідні арени, і отримали на це дозвіл Виконкому ФФУ, враховуючи окупацію та проведення АТО на Сході України. Але що відбувається в Рівному, якщо їм дозволяють заявляти іншу арену? Федерація хоче, щоб в УПЛ був ще один клуб без місця прописки?

Десна, яка за спортивним принципом заслужила право на підвищення в класі та приводить свою інфраструктуру до вимог елітного дивізіону знову залишиться в Першій лізі, а Верес, який поступився сіверянам за всіма показниками та немає інфраструктури буде грати в УПЛ? Виникає логічне запитання – який сенс вкладати кошти в розвиток клубу, якщо спортивний принцип забутий зовсім і переможець визначається не на футбольних полях, а у кабінетах?

Десна не отримує допомогу з бюджету країни та на 100% фінансується за рахунок власників, тому якщо в чиновників Федерації футболу України не переможе “здоровий глузд” і Чернігівщину залишать без великого футболу, на який команда, клуб, місто і весь регіон дійсно заслужили, то ми не бачимо сенсу в подальшому фінансуванні клубу. Ми розуміємо, що це великий удар для наших вболівальників, вони точно заслуговують на професійний футбол в регіоні, та враховуючи обставини, ми впевненні, що наші фанати з розумінням поставляться до ситуації. Якщо планомірно розвивати клуб та вперше в історії Чернігівщини вивести клуб до вищого дивізіону і не зіграти там через “діяння чиновників”, то нормальний подальший розвиток клубу просто неможливий” – інформує офіційний сайт чернівчан.


  • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/1411953245536481/ Alexandr Zvol

    Голий ентузіазм??? Найкращий бомбардир. Найкращий асистент. Найкращий капітан! І це все про ВЕРЕС!!!

  • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/1411953245536481/ Alexandr Zvol

    А, ще найчисельніша підтримка!!!